Strona główna Kultura Grali i śpiewali seniorzy

Grali i śpiewali seniorzy

279
3

Już po raz dziewiąty Dom Kultury w Trzemesznie był organizatorem Międzypowiatowego Konkursu Seniora. W dwóch kategoriach – wokalnej i wokalno instrumentalnej – w sali „Magnolii” w Bystrzycy wystąpiło łącznie 10 zespołów.

Oprócz dwóch trzemeszeńskich zespołów wystąpiły grupy z Janikowa, Barcina, Powidza, Wrześni, Kostrzyna, Chabska, Szubina i Rogowa.

Poziom artystyczny wykonawców oceniało jury w składzie Magda Domieracka, Leszek Figaj, Mirosław Świerkot. W kategorii zespołów wokalnych pierwsze miejsce zdobył „Jesienny Kwiat” z Szubina, drugie „Złoty Wiek” z Janikowa, a trzecie trzemeszeński „Złoty Liść”.

W kategorii instrumentalno – wokalnej najwyżej oceniono chór „Wrzosy” z Wrześni, drugie miejsce zajął zespół „Złota Jesień” z Kostrzyna, a trzecie „Powidzanki” z Powidza.

Grand Prix konkursu, a zarazem nagrodę Dyrektora Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie Marcina Makohońskiego, otrzymała „Złota Jesień” z Kostrzyna.

Nagrody za udział w konkursie otrzymała trzemeszeńska „Ferajna”, „Emka” z Rogowa, „Wrzos” z Barcina i „Kalina” z Chabska.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here