Strona główna Różne Gołoledź sparaliżowała ruch

Gołoledź sparaliżowała ruch

6939
45

Dziś rano otrzymaliśmy wiele sygnałów o bardzo trudnych warunkach na drogach, gdzie panowała gołoledź. Jak się okazuje, najgorzej było na drogach powiatowych.

Na terenie miasta są to ulice Wyszyńskiego i Orchowska, a poza miastem m.in. drogi w kierunku Orchowa, Rogowa, Witkowa oraz przebiegające przez Kruchowo, Kierzkowo, Wydartowo, Ostrowite, Szydłowo, Kamieniec i Popielewo.

Lepiej wyglądały główne ulice w mieście, administrowane przez gminę. Piaskarki Remondisu, który odpowiada za teren miasta, wyjechały wcześnie rano i nadal można je zobaczyć na ulicach. Do posypania zostały jeszcze mniej uczęszczane odcinki.

Do największych korków dochodziło na ulicy Orchowskiej i drodze w kierunku Zielenia. Nie lepiej było na ul Wyszyńskiego. Niestety, pierwszą piaskarkę na drodze powiatowej zauważyliśmy ok. godz. 8:30. W tej sytuacji działania na drogach powiatowych podejmowali również pracownicy Remondisu. Spotkaliśmy ich m.in. na ul. Orchowskiej, gdzie pomagali kierowcom w pokonaniu wzniesienia. Drogi gminne poza miastem utrzymuje firma „Polbud” z Padniewka.

Krzysztof Tomczak z Remondis Aqua Trzemeszno przekazał nam, że pierwszy sprzęt na ulice miasta wyjechał około godziny 4 nad ranem.

Przed godziną 9 strażacy z OSP w Trzemesznie zostali zaalarmowani do Zielenia, gdzie ciężarówka miała wpaść w poślizg i zablokować drogę. Pojazdu jednak nie napotkano, dlatego zastęp powrócił do swojej jednostki.

Jak nas zapewnił dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie Stanisław Dolaciński, od rana – na wszystkich drogach administrowanych przez powiat – uruchomiony został cały sprzęt będący w dyspozycji PZD.

45 KOMENTARZE

  • Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś doczytał, ze Remondis robi drogi gminne. Wyszyńskiego i Orchowska to powiatówki, całkowicie olane przez powiat. Z drugiej strony, po co nam w mieście ulice powiatowe to też nie wiem.

  • Co nas obchodzi wyszyńskiego i orchowska? To nie w interesie gminy należy ich odśnieżanie więc się bujajcie. Chodniczek dostaniecie autobus dojedzie he he

  • Biorą podatki i nic nie robią strach jechać samochodem trzeba zgłaszać kto jest odpowiedzialny za stan dróg w Trzemesznie wracałem dzisiaj z pracy 22:00 lodowisko czy osoba odpowiedzialna na gdzieś nasze zdrowie bądz życie widocznie tak powinna być kara finansowa

  • Jeżeli Remondis jest odpowiedzialny za stan dróg w Trzemesznie i nie potrafią posypać drogi to po ci taką firma jeszcze do tego Niemiecka wstyd już nic Polskiego nie może być

 1. Znów powiat ma w głębokim poważaniu wsie oscienne, za Szydlowem dosłownie lodowisko, my też płacimy podatki, dojeżdzamy do pracy i chcemy mieć przejezdną drogę

 2. Coraz częstszy smutny obraz polskiego społeczeństwa ze wsi. Nowobogackich tak rozleniwiony wychodzi z domu do auta. Wystarczy lekka gołoledź juz narzeka juz wyzywa. Pogoda i firma nieumilila mu dzis wygodnego dnia. Przyzwyczajony niezbyt bystry obywatel jedyne co dzis będzie robił to narzekał.

  Pamiętam czasy kiedy trzeba było kopać tunele żeby dojść do szkoły 🙂 śniegu na dwa metry. Mieliśmy do dyspozycji głowę, rece i nogi. Średniej jakości rękawiczki. Do szkoły dotarliśmy
  Dzis typowy mieszkaniec jedynie by narzekał. Co za ludzie się aż nadziwić się nie mogę.

  • Bo też ludzie jeśli nie wygooglują jak się odśnieża albo ogólnie jak sobie poradzić w takich warunkach to dla nich zwyczajnie zaczyna się katastrofa Ja jestem młodszy rocznikiem ale mimo to też pamiętam że jak była zima to było zimno , ślisko i było wtedy baaaardzo dużo śniegu i jakoś każdy sobie radził , każdy to starał się poprostu przeżyć A dzisiaj. ? Ludzie z naciętym paluszkiem od gałązki wzywają karetkę a jak wjadą w leciutką zaspę dzwonią do centrum kryzysowego jakby ich lawina zasypała Tragedia

 3. Strzelno inwestycje 20 mln zł, A Trzemeszno nic. Już kolejny rok tak jest. Strzelno, Witkowo miasta podobne kiedyś do naszego się rozwijają. Trzemeszno ma taki sam budżet jak oni, to przejada cały swój budżet na administrację i szkoły. Po co nam szkoly od powiatu ? Nie lepiej mieć co roku 20 mln zł na inwestycje ? Powiat zniszczył Trzemeszno.

 4. Drogi powiatowe to dramat. Niedługo zmienia się na polne dziurawe dróżki. Powiat zarabia miliony na naszej gminie, na nic nie musi płacić. Zlikwidowali wszystko i tylko wydadzą 200 tyś zł na rok na kawałek chodnika, a gdzie reszta inwestycji? Za utrzymanie szkoły placiliby z 15 mln zł .

 5. Na posypywanie nie ma , na remonty w ciągu roku aby chociaż połatać solidnie dziury też nie ma tak wygląda to na terenie naszej gminy

 6. Najważniejsze, że za kupią od powiatu dom dziecka, który powiat dostał za darmo. Co tam drogi. Kogo to interesuje? Chcieliście takiej władzy to macie. Nie narzekać tylko grzecznie płacić podatki, aby mieli na wypłaty dla urzędników pracujących w trudzie i pocie czoła. Jeszcze dojdzie teraz utrzymanie pełnomocnika. Po co? Nie lepiej zwolnić zastępcę i w jego miejsce powołać pełnomocnika. Po co te zasłony dymne?

 7. Byla komunalka i takich problemów nie było! Zawsze odśnieżone w miarę możliwości od wczesnych godzin pracowali żeby nie sparaliżować miasta! Teraz mamy te beznadziejną niemiecką firmę droga jak diabli i efekty są jakie są. Burmistrz i ta firma powinni płacić mieszkańcom rekompensatę za ten bajzel! Zysk spadnie ile osób musi wykorzystać opiekę na dziecko bo nie ma z kim zostawić!

 8. pomijam różne wpisy…czy ktoś rozumie,że należy zabezpieczyć punkty newralgiczne…podjazdy…skrzyżowania…po co osiedle,tam się jeździ wolno…czy w tej super firmie ktoś myśli ???

  • Cześć! Z tej strony rodowity Trzemesznian, mieszkam w Gnieźnie od ponad 10 lat i wierzcie mi, nigdy takiego cyrku nie było. Autobusy MPK czasem jadą a praktycznie wcale, pierwsza piaskarkę zobaczyłem parę dni temu gdy wszystko stopniało. Narzekajcie ile się da na Remondis, bo ma ku temu prawo, jednak w Gnieźnie jest porażka. Cóż, tutaj rządzi „pedalarz”, który chętnie by zamienił wszystkie ulice w ścieżki rowerowe.
   Fakt, one mają sens ale nie kosztem kierowców, gdy robią coś takiego jak chociażby na Roosevelta. Kolejna kwestia to prz budowa ulicy Rycejskiej, mała uliczka jednak mieszkają tam „dygnitarze” i sukcesywnie była remontowana, ruch tam znikomy jednak przez rondo z Roosevelta utrudnił normalny wjazd od strony Trzemeszna. Szkoda, że prezydent Budasz nie remontuje tak chętnie innych ulic, o które proszą się mieszkańcy od lat..
   Pozdrawiam i życzę mniej „poślizgów” 🙂

 9. Powiat dostanie 1,35 miliona zł od gminy za dom dziecka (który to został przekazany powiatowi kiedyś za darmo) to na pewno będą świetnie utrzymane drogi powiatowe na terenie Miasta i Gminy (Gniezno oczywiście, bo nie Trzemeszno nie miejmy złudzeń). Popierajcie dalej ten duet niskiego z wysokim to niedługo będziemy musieli zaprzęgać konie, aby się móc poruszać po tych bezdrożach zwanych drogami powiatowymi. Jeden mądrala już jeździ na koniu więc po drodze zabierze niskiego.

  • teraz napisze panu ze kolejny wałwyszedl jak kradli

   „Łącznie prawie 20 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości nadzorowanego przez Zbigniewa Ziobro miały dostać dwie organizacje powiązane z Dariuszem Mateckim, politykiem Solidarnej Polski. Wypłacono im już 17 mln zł. Nowe władze resortu sprawiedliwości wstrzymały dalsze przelewy.”

   a panu ile milionow przelali na konto ze tak pan piszesz w ich obronie ?

  • do pana polaka bo PiS sobie przywlaszczył jak ktos jest Polakiem to musi byc za pisem cala reszta to kto inny juz po tym bys pan pomyslal ze ktos Cie napuszcza na innych a wiec mam dla pana Polaka kolejna informacje

   „Dziennikarz Wojciech Czuchnowski wygrał z partią Kaczyńskiego: mógł napisać „mafia z PiS””

   czyli pan Sadurski wczesniej :

   Określił PiS mianem „zorganizowanej grupy przestępczej”. Ostateczna wygrana prof. Sadurskiego, SN nie przyjął kasacji

   jednym slowem za rzadow PIS tak orzekly Sądy to chyba cos na rzeczy jest – i powiedz mi chlopei na kogo ty glosowales ? rownie dobrze mogles oddac glos na Perszinga albo innych

   pomysl chlopie zastanow sie

  • szczegolnie jeden chodzi juz po chałupach i przeciagi robi – nie po to palimy prosze pana za ciezkie poieniadze węgelem zeby pan lazil i mowil na innych pomawiał panie bucik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj