Strona główna Kultura Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

1366
2

W ubiegły piątek w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie odbyły się miejsko – gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” . W konkursie w dwóch grupach wiekowych (szkół podstawowych i gimnazjów) wystartowało łącznie 21 dziewcząt i chłopców.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test liczący 25 pytań, a następnie najlepsze piątki rywalizowały w finale ustnym, gdzie odpowiadały na wylosowane pytania oraz opisywały sprzęt i urządzenia pożarnicze. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:

1. Zofia Koteras – SP nr 2 w Trzemesznie
2. Jakub Durlak – SP nr 1 w Trzemesznie
3. Eryk Walter – SP nr 1 w Trzemesznie

Gimnazja:

1. Janusz Koteras – Trzemeszno,
2. Michał Grobelski – Trzemeszno,
3. Szymon Sochacki – Trzemeszno,

Zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz upominki w postaci śpiworów, piłek do piłki nożnej i siatkowej, zestawów do pływania oraz materiałów promocyjnych Gminy Trzemeszno ufundowanych przez Urząd Miejski Trzemeszna. Nagrody wręczali zastępca burmistrza Dariusz Jankowski, przedstawiciele straży pożarnej st. kpt. Adam Domagalski, mł. kpt. Beata Bułat oraz dh Marek Gotowała.

Wymienione osoby oraz pani Joanna Ciesielczyk z UM w Trzemesznie stanowiły jury konkursu. Współorganizatorami eliminacji były Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie oraz Oddział Miejsko – Gminny Związku OSP RP w Trzemesznie. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych grupach będą reprezentować miasto i gminę Trzemeszno podczas eliminacji powiatowych w Czerniejewie, 21 marca.

(pd)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj