Strona główna Różne Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny Programu Czyste Powietrze

Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny Programu Czyste Powietrze

23558
2

Informujemy wszystkich zainteresowanych Mieszkańców, że w Urzędzie Miejskim Trzemeszna przy ul. gen.H. Dabrowskiego 2 (pokój nr 5) został uruchomiony Gminny Punkt Konsultacyjno- Informacyjny obsługujący program „Czyste Powietrze”.

„Czyste Powietrze” jest programem dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, wydzielonych w budynkach jednorodzinnych.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

W ramach programu można otrzymać dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu: do 30 tys.zł (30% kosztów przedsięwzięcia) w podstawowym poziomie dofinansowania i do 37 tys.zł (60% kosztów przedsięwzięcia) w podwyższonym.

Do podstawowego poziomu dofinansowania uprawnia roczny dochód beneficjenta, pochodzący z różnych źródeł (wykazany w PIT w polu „Podstawa obliczenia podatku”) nieprzekraczający 100 000 zł. Brany jest pod uwagę tylko dochód beneficjenta.

Do podwyższonego poziomu dofinansowania uprawnia przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nieprzekraczający kwoty:
– 1564 zł (netto) w gospodarstwie wieloosobowym,
– 2189 zł (netto) w gospodarstwie jednoosobowym.

Informujemy, że zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” jest możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r.

Uruchomienie Punktu ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy Trzemeszno aplikowanie o dofinansowanie w ramach Programu „Czyste Powietrze”. W Punkcie można uzyskać informacje o zasadach programu, skonsultować wniosek o dofinansowanie lub płatność, uzyskać wsparcie w przygotowaniu wniosku oraz pozostałych dokumentów, złożyć wniosek o dofinansowanie, który zostanie przekazany do WFOŚiGW w Poznaniu gdzie nastąpi jego rozpatrzenie.

Godziny funkcjonowania Punktu:
poniedziałki 13:00 – 17:00
wtorki 10:00 – 13:00
czwartki 7:00 – 10:00

Pytania dotyczące programu można również kierować na adres e-mail: czystepowietrze@trzemeszno.pl a także pod numerem telefonu: 531 639 721.

Szczegółowe informacje:
https://trzemeszno.pl/czyste-powietrze.html

Przydatne linki:
https://czystepowietrze.gov.pl/

https://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/

https://portalbeneficjenta.wfosgw.poznan.pl/

Katalog kosztów kwalifikowanych do dotacji |LINK|.

2 KOMENTARZE

  1. Kto i w jaki sposób stał się pracownikiem pracującym w tym punkcie konsultacyjnym?
    Kiedy i gdzie był ogłoszony konkurs na stanowisko w urzędzie?
    Czyżby znowu jakiś zięć lub ktoś z rodziny dostał fuchę w urzędzie?

  2. No właśnie tylko swoich mają. A jak zaniosłam CV do gminy to zza drzwi usłyszałam i co ja mam robić z tymi wszystkimi CV, po czym Pani mnie dojrzała i przepraszała choć już było jasne, że moje CV wyląduje w koszu. Nie dotyczyło to tego stanowiska, ale takie właśnie jest podejście pracowników gminy do osoby bezrobotnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj