Strona główna Polityka Gmina przejmie grunty w Ostrowitem

Gmina przejmie grunty w Ostrowitem

784
4

23 marca Gmina Trzemeszno uzyskała pozytywną odpowiedź ws. komunalizacji gruntów o powierzchni 32,60 ha położonych w Ostrowitem, stanowiących dotychczas własność Skarbu Państwa. O przejęcie ziemi pracownicy Urzędu Miejskiej starali się już od 2010 roku. Wiceburmistrz Dariusz Jankowski informuje, że jeżeli przez najbliższe 14 dni nie wpłynie odwołanie, decyzja zostanie uprawomocniona.

Przypominając, rok temu na wymienione grunty miał odbyć się przetarg, do którego mogli przystąpić wszyscy rolnicy. Został on jednak odwołany po tym, gdy sprzeciw wniosła spółka Mero – Merkur. Gmina z dalszą dzierżawą wstrzymywała się więc do momentu otrzymania pozytywnej decyzji o komunalizacji, która nadeszła w ubiegłym tygodniu.

Zdaniem D. Jankowskiego taki werdykt otwiera Gminie dodatkowe możliwości zagospodarowania gruntów. Urzędnik nie chce na tę chwilę mówić o szczegółach, jednak najprawdopodobniej ziemie zostaną wydzierżawione w formie przetargu. Obecnie teren ten nie jest zagospodarowany, a wcześniej był dzierżawiony bez przetargu przez spółkę Mero – Merkur, która wystąpiła do sądu o stwierdzenie zasiedzenia.

Pierwsza rozprawa w wyżej wymienionej sprawie odbyła się zaledwie kilka dni temu. Zakończyła się jednak bez rozstrzygnięcia i została odroczona do 18 maja b.r.

Wiceburmistrz uważa, że Gmina nabyła grunty z mocy prawa. Jego zdaniem spółce Mero – Merkur nie przysługuje prawo do ewentualnego odwołania, gdyż nie była stroną w tym postępowaniu,

4 KOMENTARZE

  1. nimcy za odre temu panistwu dziekujem dosyc mamy smrodu fe fe
    fe smierdzi fe za rsp tak nie smierdzialo bo prezes strzyzewski byl gosc zjajami fe fe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj