Strona główna Różne Gmina otrzymała 7.600.000 zł na remont ulic, w tym budowę ronda

Gmina otrzymała 7.600.000 zł na remont ulic, w tym budowę ronda

4564
34

Gmina Trzemeszno otrzymała dofinansowanie z funduszu „Polski Ład” na przebudowę dróg gminnych. Projekt obejmuje następujące ulice: 22 Stycznia 1863 r., Piastowską, Dworcową, Krańcową, Działkową, Przemysłową, Kopernika, Prusa i Mickiewicza w Trzemesznie.

Koszt tej inwestycji to 8 mln zł. Dofinansowanie wynosi 7 mln 600 tys. zł., natomiast wkład własny gminy 400 tys. zł.

Zaplanowane do przebudowy ulice są głównymi ciągami komunikacyjnymi, zlokalizowanymi na najbardziej zurbanizowanej i zamieszkałej części Trzemeszna. Inwestycja przewiduje zastosowanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego w zakresie ochrony słabo chronionych uczestników ruchu (pieszy, rowerzysta) oraz elementów wspomagających osoby z niepełnosprawnościami.

Na całym odcinku planuje się zapewnić ciągłość ruchu pieszego. Dodatkowo zostaną wydzielone i oznakowane przejścia dla pieszych oraz zostanie poprawione odwodnienie. Zastosowany będzie jednolity system oznakowania.

Przebudowa polegać będzie na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni na długości ok 2,7 km, przebudowie chodników, i parkingów. Na skrzyżowaniu ulic A. Mickiewicza, ul. Orchowskiej oraz ul. kardynała S. Wyszyńskiego zostanie wybudowane skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które upłynni ruch, zapewni kierującym lepszą widoczność oraz podniesie poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Urząd Miejski Trzemeszna, Trzemeszno24.info

34 KOMENTARZE

 1. Chodził, pisał, monitował i rondo wywalczył 🤣🤣🤣. Bo są tam zatory przez 15 minut dziennie 🤦🤣🤣. A na Dąbrowskiego dziury będą nadal.

   • im wiecj ektos Daje tym wiecej sciagnie z podatkow bo skad panstwo ma brac poiniadz ? do niktorych tn przkaz ni trafia tak ogladalm wczoraj TVP info jakim trzba byc katolikiem zeby takim językiem mowic ? zastanowil sie ktos ?

   • I dobrze. Tak jechaliście na biednych ludzi ze śmieciami wam palą a wasze stare auta juz wam nie przeszkadzają? Na elektryki wszyscy! Trzeba byc eko! Jak ekologicznie to kompleksowo, nie stać? Kredycie wziąć. Tacy cwani byliście jak biednym babciom kazaliście wymieniać kopciuchy he he to teraz stare autka wymieniać.

 2. Burmistrz chwali się czymś co nie jest jego zasługą. Skończy się na tym jak ze szkołą zawodową. Ogłoszą przetarg i koszt wyniesie nie 8 mln a 15. Ciekawe czy będziecie wówczas pisać takie peany na rzecz samych siebie. Pytanie kluczowe. Będzie to remont czy przebudowa bo jest to zasadnicza różnica. Co z Dąbrowskiego najgorszą ulicą tego miasta? Rondo przy drodze powiatowej ważniejsze? Ciekawe czy w ramach zapewniana tej ciągłości ruchu pieszego pozostawią te wszystkie słupy pośrodku tychże chodników? Przykład jak wygląda te profesjonalne podejście naprzeciwko wyjścia z tego urzędu przy aptece. Ten słup pośrodku waziutkiego chodniczka był dedykowany wszystkimi matkom z wózkiem czy osobom ma wózkach inwalidzkich? Miasto i gmina z tektury.

  • Ten samorząd nie zrobi nic dla osób niepełnosprawnych czy matek z dziećmi w wózkach. Wszyscy wiemy jaki burmistrz zrobił prezent ze środków pozyskanych dla wykluczonych cyfrowo.

  • Gmina pozyskała /środki z PFRON i oznaczą przejścia dla matek z dzziećmi i kalekich. Pienieniędzy starczy tylko na przejścia – ale na ich udźwiękowienie dołożyć ma gmina. Udział małpek w przedsięwzięciu ma ważniejsze miejsce – małpki mają przeprowadzać niewidomych przez ulicę.

 3. Ktoś może wyjaśnić dlaczego rondo na skrzyżowaniu mogileńska Piastowska 22 stycznia nie powstanie przy okazji tej szumnie zapowiadanej przebudowie? Dlaczego robione jest rondo na obszarze, który należy do zadań powiatu a nie wykonuje się rond na skrzyżowaniu ulic gminnych? Jeśli myślicie, że mamy tu słabą pamięć to jesteście w błędzie. Kiedyś w prasie pisali że za nasze pieniądze została opracowana koncepcja rozwoju ulic. Miało powstać rondo o którym wspominam wyżej. Po co wydawane były wówczas pieniądze skoro i tak nie jest to wdrażane?

 4. Brawo PiS. Tylko za rządów PiS gminie TRZEMESZNO przyznano grubo ponad 20 milionów dotacji. Nigdy wcześniej nie było takiego wsparcia dla naszej gminy. Burmistrz opowiadał bajki, że tylko samorządy popierające PiS otrzymują wsparcie. Czyżby burmistrz znów zmienił się w Pisowca czy mówiąc o tym promowaniu przez rząd tylko pisowych samorządów pierd…ił jak potłuczony kodowiec?

 5. A jak okaże się jednak, że rondo nie usprawniło płynności ruchu lub wogóle jest tam niepotrzebne, to czy wtedy zostanie ono zlikwidowane i przywrócony zostanie stan wcześniejszy????????
  Kto będzie to oceniać???????

  • Nie pamiętasz jak radni przegłosowali kilka miesięcy temu miliony na tę ulicę? Miał to być priorytet do końca tej kadencji rady ale burmistrz zrobił jak zwykle po swojemu. Przy okazji warto zapytać się urzędników. Pamiętam jak była ta dyskusja to obecny przewodniczący rady poruszył bardzo istotny temat. Wskazał na potrzebę robienia kompleksowych inwestycji tak, aby za jedną drogą zrobić wszystko a nie żeby tylko przykryć dziury asfaltem a pod spodem zostanie stara i awaryjna infrastruktura. Zobaczcie jak wygląda ulica Kościuszki. Przecież tam też burmistrz krótko przed wyborami na prędce przykrył dziury asfaltem. Nie wspomnę już o tych obskurnych, nierównych i skrajnie wąskich chodnikach, które pozostały.

  • „Już był w ogródku, już witał się z gąską;
   Kiedy skok robiąc wpadł w beczkę wkopaną,..”

   Przyznanie przez rząd pieniędzy dla gminy nie oznacza, że zostanie to zrealizowane. Ileż to już razy robili dużo szumu a wychodziło jak zawsze czyli jedna wielka lipa. Wystarczy wziąć pod uwagę to, że każda gmina, powiat otrzymali dotację a to będzie oznaczać jedno. Firmy budowlane będą mogły rzucać na przetargach kwoty z kosmosu bo jak nie ta robota to inna. Tak się kończy rozdawnictwo. Dotacja zostanie w dużej mierze skonsumowana przez podwyżki narzucone przez wykonawców w przetargach.

 6. Żeby tylko jeszcze nie znalazł sie jaki macgywer i na tych ulicach ścieżki rowerowej nie wymyślił ,tak jak to zrobili w Gnieźnie na Roosevelta.

 7. tutaj nigdy nie będzie lepiej…autochtony to rodzima grupa zacofanych i zadufanych w sobie baranów…dla nich dobre jest to co uważają za słuszne…oni żyją w XIX wieku i myślą że są niezniszczalni…

 8. ludzie ogladalem TVP po roku czasu co to za język ? naprawde ? nikt z was tego nie widzi jak tam sie odzywaja ? w taki sposob chcecie rozmawiac ? do czego to doszło w tej Polsce Goebelsowska Propaganda i czasy PRLu jeszcze stanu Wojennego brakuje tylko ! a nie moze tez bedzie po wyborach skoro Generalowie dymisje skladaja – rzucają papierami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj