Strona główna Różne Gmina dofinansuje drogi powiatowe

Gmina dofinansuje drogi powiatowe

1902
30

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni zdecydują o dofinansowaniu powiatu w zakresie inwestycji i remontów na drogach powiatowych przebiegających przez naszą gminę. Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie zaplanował remonty nawierzchni na drodze w Jerzykowie oraz drodze z Zielenia w kierunku Popielewa.

Szerszy zakres będzie miała przebudowa drogi przebiegającej przez Niewolno.

Planuje się tam nową nawierzchnię na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą prowadzącą do Folusza. Zlikwidowany zostanie istniejący chodnik od wjazdu byłej bazy GS do skrzyżowania z drogą do Pasieki. W jego miejscu powstanie ścieżka pieszo rowerowa. Będzie ona oczywiście szersza od obecnego chodnika, w związku z czym zostaną usunięte wszystkie drzewa na tym odcinku” – poinformował dyrektor PZD w Gnieźnie Jerzy Szczepański.

Jak się okazuje, o usunięcie drzew wnioskowali już wcześniej mieszkańcy sołectwa. Według nich stwarzają one zagrożenie bezpieczeństwa. Spadające gałęzie zagrażają ludziom i pojazdom, był też przypadek uszkodzenia dachu przez oderwany konar. Wnioski o wycięcie drzew zgłaszano na zebraniach wiejskich, głosowała za tym większość obecnych – powiedział nam Łukasz Zalewski, sołtys Niewolna.

Gmina planuje przeznaczyć 200.000 złotych na przebudowę drogi w Niewolnie oraz 100.000 złotych na dwie pozostałe. Pieniądze na ten cel są już zapisane w budżecie gminy na bieżący rok. Żeby jednak burmistrz mógł podpisać stosowną umowę z powiatem, niezbędna jest zgoda Rady Miejskiej wyrażona w podjętej uchwale.

Na ostatnich obradach połączonych komisji radni wyrazili pozytywną opinię na ten temat. Można więc przypuszczać, że na jutrzejszej sesji uchwała zostanie podjęta.

16833525_742317272599054_1648971778_o

30 KOMENTARZE

 1. Władze najpierw powinni się zabrać za ulice wewnątrz miasta. Wystarczy spojrzeć np. na ul. Kasztanową albo ul. Kalinową. Dziura na dziurze, nie wspominając już o błocie, które będzie jeszcze większe po zmimie.

 2. Bardzo dobrze,że robią drogi, ale w pierwszej kolejności mogli by zrobić drogi gdzie naprawdę jest potrzebna NOWA LEPSZA droga- Droga Zieleń-Trzemżal-Kamieniec-Dysiek,ponieważ jest tam dziura popychana na dziurze.. więcej pieniędzy wyniesie gminie na zaklejaniu dziur niż jednorazowym wylaniu asfaltu. I każdy chyba by potwierdzi,że tamtej drogi częściej korzystają niż np na Jerzykowo.

 3. Taki krótki odcinek ścieżki spacerowo-rowerowej a wytną wiekowe lipy ? Nie mówię te które rzeczywiście zagrażają wyciąć, lub poprzycinać zdrowe. Ludzie zastanówcie się. …

 4. W naszej gminie chyba nie ma drogi która nie wymaga remontu ale trzeba brać pod uwagę natężenie ruchu i tym się kierować wybierając kolejność prac. Mam nadzieję że następna będzie remontowana droga w kierunku na Trzemeżala.

 5. Z radością przeczytałabym o tym, ze gmina będzie partycypować w kosztach wymiany pieców na węgiel na bardziej ekologiczne opcje grzewcze – a czytam o wycince drzew. To, ze na Wasze luksusowe samochody nie będą spadać liście nie będzie się liczyć, gdy się wszyscy podusimy.

 6. 15 starych lip. Nic dodać nic ująć. … oczywiście mówię o tych po stronie chodnika. DLA 500 metrów ścieżki….dodam że regularnie jeżdżę rowerem. Nawet nie chcę myśleć o tym że po 2 stronie drogi w tym miejscu jest 26 lip i jakiemuś ” Szyszce ” przyszłoby do głowy pozbycie się również ich z niewoleńskiego krajobrazu. Zgroza

  • Drzewa powycinac wszystkie w miescie chyba jestes chory owszem stare chore wyciac ale posadzic mlode a czym bedziemy oddychac tym smogiem ktorym ludzie pala plastiki i tylko co sie da wieczorem sie przyjrzec czym pala kary nakladac na maksa a o estetyke tez trzeba zadbac .

 7. Wydaje mi się, że ścieżka jest pretekstem do wycinki drzew. Jaki jest sens budowy ścieżki na odcinku 300 m? Czy nie lepiej dofinansować GDDKiA i razem z nia kontynuować ścieżkę przy krajówce, choćby do skrętu na Wymysłowo? Tam byłaby na pewno bardzie przydatna.

  • Tylko niech nie robią tych pseudo ścieżek rowerowych po kilkaset metrów gdzie na rowerzystę później czeka więcej zagrożeń niż by jechał normalnie drogą (omijanie parkujących aut, omijanie pieszych, samochody wyjeżdżające z posesji, kombinowanie z wjazdem na ścieżkę jeżeli jest ona po przeciwnej stronie)

 8. Wycinka tych drzew to z pewnością granda. Mam nadzieję, że radni pójdą po rozum do głowy. Zastanawia mnie jednak, jaki ma sens sponsorowanie powiatu. Gmina ma wystarczającą ilość dróg gminnych do utrzymania i niech to robi. Drogi powiatowe, jak sama nazwa wskazuje należą do powiatu i to powiat ma na nie pieniądze. Ale wygląda mi to na swego rodzaju szantaż. Jeśli nie dołożycie, to nic nie zrobimy na waszej gminie i co nam zrobicie? Czy ktoś z radnych zastanowił się, ile by można zrobić za te 300000 złotych na naszych, gminnych drogach? A od pilnowania, aby nie zapomniano o powiatówkach przebiegających przez naszą gminę sa radni powiatowi.

 9. Od Trzemeszna w kierunku Trzemżala w dziurach będziemy bratki sadzić musimy tylko poszukać inwestora .Tyle dziur CO TU nigdzie nie widziałem w europie na jednej drodze.

 10. Zapraszam do Wymysłowa gdzie jest tylko jakiś odcinek asfaltu po czym następują drogi gruntowe przez które nie można przejechać bez urwania czegokolwiek w aucie …

 11. Sołtys z Niewolna – buźka ! Wyciąć drzewa i obstawić cały odcinek kolejnymi obeliskami .
  Pomyśl człowiecze co tu można jeszcze spieprzyć lub bezsensownie klepać !
  Kogo wybraliście na tak odpowiedzialny urząd drodzy mieszkańcy Sołectwa ? Chyba gorzej być już nie mogło !
  Pytanie do mędrcy Łukasza . Jaką część większości , stanowiły osoby (wandale) do całej populacji Sołectwa . No proszę odpowiedzieć ile osób tak bardzo pragnie usunięcia naturalnej ,,bariery asymilacyjnej,, ?

  • Podejrzewam że za wycięciem tych drzew są głównie mieszkańcy tego odcinka, bo reszcie to one w ogóle w niczym nie przeszkadzają.

 12. Pan dyrektor PZD niech zajmie się usuwaniem drzew w Gnieźnie .
  A od Trzemeszna i okolic WARA !
  Nie on te drzewa sadził i nie on ma prawo ingerować w Nasze powietrze i zdrowie . Jak długo jeszcze nieudacznicy będą decydować o naszych dobrach , ekologi na wyjątkowo zagrożonym terenie .
  Może niech ten Pan zapozna się ze śmiertelnością , chorobami nowotworowymi z naszych okolic .
  Gdzie jesteście Państwo radni . Panie Peno , Panie Burmistrzu ? Ile jeszcze więcej śmierci i chorób potrzeba , żeby zrozumieć powagę tematu ?

 13. Uważam że droga powinna byc zrobiona az do boiska, a ścieszka wytyczona chociaż do truskawek… bo ten odcinek jest niebezpieczny dla pieszych, rowerzystów i aut — ciężarówki ze żwirem kiedyś kogoś zabiją

 14. Hm dofinansowanie do drog powiatowych a jak powiat dbal o chodniki przy parku baba i od wyszynskiego do cpn ze ludzie chodzili szosa bo albo slisko nie posypane albo nie odsniezone i tak jest co roku na cholere te chodniki byly zrobione zlecic komus i zadba o to panie burmistrzu czy ty tego nie widzisz .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj