Strona główna Polityka Głosowali nad cenami wody i ścieków

Głosowali nad cenami wody i ścieków

1254
30

16 listopada pisaliśmy o kolejnej próbie wprowadzenia nowych taryf za wodę i ścieki |LINK|. Przypomnijmy tylko, że spółka Remondis Aqua Trzemeszno zaproponowała wzrost ceny za wodę o 8 groszy, natomiast za odbiór m3 ścieków o 2,45 zł.

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej radni odrzucili obie propozycje. Zgodnie z procedurą głosowano najpierw dwie uchwały zaproponowane przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego – wprowadzające taryfy wyliczone przez Remondis. Nikt nie poparł podwyżki cen za ścieki. Za podwyżką cen wody byli Michał Behnke, Przemysław Woźny i Tadeusz Pawlak.

Żeby jednak zablokować wejście w życie nowych cen, konieczne jest przegłosowanie dodatkowo osobnych uchwał o odmowie zatwierdzenia taryf. Zgodnie z zasadami logiki wydawać by się mogło, że ich wynik będzie odwrotny do dwóch pierwszych. Jak się jednak okazuje, niekoniecznie. Za odmową wprowadzenia nowych taryf za wodę byli Magdalena Krzyzaniak – Świątek, Maria Sobieszak, Renata Wiśniewska, Zbigniew Matelski, Sławomir Peno, Kacper Lipiński, Daniel Bisikiewicz, Maciej Dalewski i Ludwik Macioł.

Przeciw zagłosowali Tadeusz Pawlak i Michał Behnke. Od głosowania wstrzymali się Mieczysław Chojecki, Grzegorz Koperski, Maria Dziel i Przemysław Woźny, który wcześniej był za podwyżką.

Za odmową wprowadzenia nowych cen za ścieki byli M. Krzyzaniak – Świątek, M. Sobieszak, R. Wiśniewska, Z. Matelski, S. Peno, K. Lipiński, D. Bisikiewicz, M. Dalewski i L. Macioł.

Wstrzymali się od głosu M. Chojecki, G. Koperski, M. Dziel, P. Woźny, T. Pawlak, M. Behnke, którzy wcześniej głosowali przeciw tej podwyżce. Już po głosowaniu, jedynie P. Woźny przyznał się do błędu zauważając swoją niekonsekwencje w głosowaniu. Widmo znacznych podwyżek zostało więc oddalone, ale sprawa nie jest jednak przesądzona.

Jeśli wojewoda uzna, że wyliczenia spółki zostały dokonane zgodnie obowiązującymi przepisami wówczas nowe ceny wejdą w życie.

30 KOMENTARZE

   • Tak już to widzę, BZDURY. Mam rodzinę w Poznaniu i płacą mniej niż my w Trzemesznie. Nie przekonują mnie żadne artykuły, dla mnie liczy się rzeczywistość to co na rachunku !

    • Mniej czyli ile? konkrety proszę. A link nie kieruję do jakiegoś tam artykułu tylko stale aktualizowanego zestawienia cen wody w Polsce w oparciu o obowiązujące taryfy. Cena wody w Poznaniu: 4,35 zl no taniej…. chyba że wodę z Warty wiaderkami noszą, to rzeczywiście mają taniej.

     • Nie porównuj się z Poznaniem. Płaca w Poznaniu jest dużo wyższa niż w Trzemesznie. Zapytaj pracowników Paroca i Cembritu ile zarabiają? To co mamy pracować na wodę, ścieki i opłaty. Zastanów się,my nie jesteśmy przez firmy traktowani normalnie i nie mamy karty nauczyciela. Tylko o nich dba p. Burmistrz wstyd.

  • Przemek to ma laptopa a nie liczydlo teraz panie to komputer jeeest co bys pan nie wpisal to on i tak sie pomyli, wiec glosowac mozna jak sie chce 🙂

   Teraz szanowni mieszkancy widzą kto w ich sprawach występuje skoro Ci radni byli za podwyszkami to po co ich ludzie wybierac na kolejna kadencje ? zeby wam koszty robili ? wezcie sobie takich radnych co to beda o WASZE Ynteresy dbac 🙂

   Zreszta Ci radni juz nie 1 raz tak glosuja

 1. a co ma remondis do ustalania cen skoro to miasto jest wiekszościowym udziałowcem smieszny pan prezes remondisu zanim coa zaproponuje powinien to uzgadniac z burmistrzem
  hahahahahaha jawny smiech na saki na naszych radnych panowie troche logigi pokory i liczenia sie z opiniami mieszkanców
  kierujecie nasze wspaniałe miasto na scieszkę ruiny dna posmiewiska ale i wasz czas sie skonczy mieszkancy nie zapomna kto był OK A KTO TYLKO UDAWAŁ

 2. Panie Woźny powiem Panu, że Pana działalność w radzie trąca o groteskę … Oczywiście gdyby Pan nie reprezentował okręgu w którym mieszkam, to bym nie zwracał tak dużej uwagi na Pana funkcjonowanie … Przypomnę jednak, że rękę Pan podniósł kiedy sprzedawano TPK, rękę Pan podniósł kiedy kneblowano usta mieszkańcom w sprawie referendum by mogli się wypowiedzieć czy dalej chcą mieć Burmistrza – mistrza kierownicy jak się okazało ( pozdrawiam Pana Burmistrza i przypominam, że na ulicy w którą Pan skręcił także obowiązuje znak zakazu wjazdu – więc złamał Pan prawo dwukrotnie czyli zarobił 10 punktów karnych i dwa mandaty w widełkach 50 – 500 – oczywiście nie chodzi mi o donoszenie, tylko fakt Pana bezczelnego zachowania i łamania przepisów drogowych, Pan jako osoba publiczna w mojej opinii powinien przestrzegać przepisów, i dawać przykład, a nie stawiać się ponad nimi ).
  Jako kuriozum na skale kraju, należy także dodać funkcjonowanie Pana Woźnego jako przewodniczącego komisji finansów i słynną już diagnozę odnośnie odzyskiwania podatku Vat. Ja rozumiem, że Pan jest „żołnierzem” Pana Burmistrza, ale widzę, że jaki generał taka armia … Jest Pan świetnym lokalnym historykiem, i może nie warto zajmować się lokalną polityką bo to wyraźnie Pana przerasta …

 3. To liczba muszkieterów wzrosła do sześciu a jeden nawet nie wie za czym głosuje.Brawo p.burmistrzu super ma pan zaplecze i nie jest to aluzja ale przykry fakt.

  • chcialem dodać, ze na krótko przed wyborami ktos chce opublikowac jakies materialy na piekarza i „łysego” – omawiane za zamknietymi drzwiami bylo. Ja w tym udzialu bral nie bede !

 4. Dziękuję radnym którzy zagłosowali za odmowami i na wodę i na ścieki. Panu Maciołowi szczególnie może inni w końcu też przejrzą na oczy. Panie Przewodniczący Peno skończcie z tym. Nie wiem jak to zrobić bo pracuje na taśmie w Parocu i nie znam się na tym ale jestem z wami. Pozdrawiam.

  • Ciekawe czy będzie Pan taki zadowolony jak woda z kranu przestanie lecieć….
   Infrastruktura wodociągowa w całej gminie jest w opłakanym stanie i siega lat 70 tych (co widać na pierwszy rzut oka), przez lata kapitał był drenowany na utrzymanie nierobów z domów socjalnych. Bez inwestycji (czyli podwyżek) wszystko niedługo pierdo..lnie.
   Ale najważniejsze że woda tania… no jak trzeba będzie biegać do zdroju i nosić wiaderkiem to będzie jeszcze tańsza 😀

   • Anonim, może pomyślałem o tym, że to kwestia zarządzania naszym mieniem – inwestycje można by poczynić, teraz także gmina dopłaca Remondisowi do inwestycji, a Remondis doi gminę zaniżając wartość swoich nieruchomości, żeby zapłacić mniejszy podatek – za tą kwotę też mógłbyś już część infrastruktury remontować … To kwestia zarządzania, niczego więcej …

    • To że infrastruktura jest stara to też jest wina remondisu? czy poprzednich i obecnych burmistrzów. Gdyby ktokolwiek inwestował, a nie tylko wyciągał pieniądze z komunalki nie trzeba by było jej sprzedawać. Gdyby nie remondis to niestety zamiast jeziora byłby jeden wielki ściek. Te ceny o ktorych mowa w artylkule wynikają głównie z podatku który i tak idzie do gminy, to nie remondis a gmina doi swoich mieszkańców. W mogilnie nie placa podatkow a w wyniku tego ceny są niższe niż u nas. Zresztą jeżeli ktokolwiek z czytających ten artykuł i myśli że da się przy niskich cenach przeprowadzić woielomilionowe inwestycje to proszę o informacje jak to zrobić.

 5. 1. ….Od głosowania wstrzymali się Mieczysław Chojecki, Grzegorz Koperski, Maria Dziel i Przemysław Woźny, który wcześniej był za podwyżką…. 2. …Wstrzymali się od głosu M. Chojecki, G. Koperski, M. Dziel, P. Woźny, T. Pawlak, M. Behnke, którzy wcześniej głosowali przeciw tej podwyżce…. Oto liga niezdecydowanych!Państwo…bezradni???

 6. A p.Dziel, nad czym by nie głosowano,zazwyczaj wstrzymuje się od głosu. Szkoda miejsca zajmować jak się nie ma zdania.

 7. Pan Woźny przyznał się do błędu. To jest zachowanie człowieka mądrego.
  Prymitywni nie nadążali, głosowali jak pomyleni, bo niczego nie rozumieli.
  Pan Woźny rozumiał w czym rzecz.
  Nie jest ten Pan z mojej bajki, ale z satysfakcją go bronię.

  • Woźny zachował się jak przystało na normalnego człowieka.
   A inni są usprawiedliwieni bo:
   -Chojecki i Dziel to ludzie w podeszłym wieku, różne ma się przypadłości w tych latach,
   – Pawlak musi z Gminą żyć dobrze , bo wiadomo czemu,
   -Koperski daleko od szosy,
   -Behnke wszyscy wiedzą co i jak ,ale to prywatna sprawa ,więc tu nie będę powtarzał, młody niegłupi a jednak lepiej żeby nas nie reprezentował .
   Choć usprawiedliwieni, to jednak by mogli działać dla dobra mieszkańców, a nie robić to co wyprawiają.

 8. Wiele razy tak nas wkurzał swoją lojalnością wobec … a na nas wypinał tyłek. To, jak teraz zachował się normalnie i dobrze, to uważam za słuszne, to napisać. Dziwna sprawa to ta, że normę pochwalam. Masz rację. Ale to już należy do tematu pt. Dziwactwa Trzemeszna.
  Macieju, jestem poważny i smutny jak Stańczyk na obrazie. Ty właśnie powinieneś mnie zrozumieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj