Strona główna Wyróżnione Gdzie to jest?

Gdzie to jest?

7103
10

Dziś będzie zagadkowo. Przedstawiamy 4 fotografie naszego miasta. Ciekawi jesteśmy, czy rozpoznanie tych miejsc sprawi Czytelnikom dużą trudność.

W przypadku pierwszego zdjęcia mamy dodatkowe pytanie. Jaka okoliczność została na nim uwieczniona? Odpowiedz wpisujcie w komentarzach lub na naszym profilu Facebookowym.

Zdjęcia – jak można się domyślić – autorstwa Stefana Majewskiego.

10 KOMENTARZE

 1. 1. Ul Mickiewicz na wysokości kina.
  2. Okolice liceum od strony wiosny ludu.
  3. Dom państwa Schillakow, z prawej strony można dostrzec cmentarz. Zdjęcie zrobione z boiska szkolnego.
  4. Palety? Deski? Nie wiem…

 2. Zdjęcie Nr 1 jest chyba z dnia odsłonięcia pomnika Jana Kilińskiego. A jest to chyba fragment ulicy Jana.
  Zdjęcie nr 2 to budynek który kiedyś stał w miejscu gdzie teraz jest nowy budynek Liceum, Widok od strony alei w kierunku cmentarza.
  Zdjęcie nr 3 to jest budynek który stoi w rejonie cmentarza, ale tam mieszkali Państwo Borowscy i Państwo Nawroccy. Państwo Schillack mieszkali w budynku który stoi trochę niżej.
  Na zdjęciu nr 4 jest magazyn desek stolarni. Który mieścił się w rejonie obecnego targowiska.

 3. Wrzućcie wszystkie zdjęcia na raz a nie spamujecie tym, mało kogo to obchodzi, to jest Trzemeszno24 a nie TrzemesznoHistory

  • Historia naszego miasta jest ważna i interesuję sie nią wiele osób. Bieżące informacje także są podawane więc w czym problem?! Natomiast link do galerii/serwisu, gdzie są wszystkie zdjęcia dotyczące Trzemeszna i okolic (wraz z opisami) powinien być na głownej stronie.

 4. Jak widać powyżej zawsze znajdzie się ktoś któremu nic nie odpowiada.Zwykle to osoba która nie robi nic,nie interesuje się niczym tylko krytykowaniem innych.Nikt nikogo nie zmusza do czytania i oglądania trzemeszna24.To jest portal który zajmuje się różnymi tematami i chwała mu za to.

 5. Dlaczego niema tu zdjęcia pana Marka wprowazającego na piedestał pana Darka? Taką fotografią na szlaku piastowskim mogłoby promować się Trzemeszno.

 6. ..Sowa prawie trafił w 10ke ,..Z tym że zdjęcie nr1.to dawny hotel pod Orłem czyli dzisiejszy Dom Kultury ,..reszta się zgadza…👍

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj