Strona główna Różne Gdy w Trzemesznie pasły sie owce i kozy

Gdy w Trzemesznie pasły sie owce i kozy

7286
25

Dzisiejsze zdjęcia to kolejne widoki Trzemeszna, uwiecznione w pracy Renaty Linetty pt. „Trzemeszno, Studium Historyczno – Urbanistyczne” z 1961 roku.

Pierwszą serię prezentowaliśmy |TUTAJ|.

Na dwóch fotografiach można zauważyć pasące się owce i kozę. Dla starszych Czytelników to zapewne znane widoki. Młodsi być może nie zdają sobie sprawy, że w tamtych czasach hodowla tych zwierząt – ale także świń – na terenie miasta była powszechną praktyką.

Zachęcamy do oglądania. Tym razem nie przewidujemy problemów w rozpoznaniu miejsc.

Wszystkie zdjęcia wykonała Autorka opracowania.

25 KOMENTARZE

 1. Narodowcy zrobią porządek z lewactwem, które chce wyłazić ma ulice Warszawy. Tusk już jest osrany ze strachu! Miękkie faje do szwaba pucować buty bo do tego się tylko nadajecie. Konstytucja lewactwo! Konstytucja!

  • a tobie niemiec wode leje do kranu, dunczyk i fin cie zatrudnia na gnieznienskiej polak nie potrafi rzadzic i myslisz ze co kaczor ci pomoze ??? zaplacisz za to inflacje to ci sie oczy otworza na to co kaczor wyprawia to pojdziesz po rozum do glowy

   • Kaczyński trzęsie Europą i całym światem?!To jest naprawdę dobre. Dawka TVN była dziś konkretna. Rozmowa z taką amebą jak Ty jest z lekka męcząca ale podam Tobie kilka przykładów, które powinny zweryfikować Twoje chore wyobrażenie o wpływie Kaczyńskiego na inflację. Polska nie jest autarkią. Jesteś z tego grona podobno lepiej wykształconych więc nie muszę chyba tłumaczyć, co znaczy słowa autarkia. Po drogie podaż surowców a zarazem ich cena np. stali,surowców, energetycznych,rolnych, itp. jest określana na giełdach poza Polską. Po trzecie inflacja występuje też w innych krajach UE. Te trzy rzeczy wystarczą aby średnio rozgarnięty zrozumiał, jak niewiele wspólnego z inflacją ma Kaczyński.
    Wiem, jednak, że w TVN będą mówili, że Kaczyński tym wszystkim steruje. Jeśli uwierzysz w to może w końcu zrozumiesz jakim naiwniakiem jesteś. Kaczyński władca świata. Kto w to wierzy? Tylko wyznawcy Tuska TVN i gówno wartej zwanej też naczelną gadzinówką.

   • Zdzichu. Nie odbieram prawa! Tym wyłażeniem dodajecie plusów władzy. Nic nie nauczyliście się. Jesteście taką ciemną masą. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Napisałem tylko, że narodowcy zrobią porządek z lewactwem. Wychodźcie. Manifestujcie swoje niemieckie upodobania. Będzie w końcu wiadomo, kto jest kim. Wrzuć na fejsa trzemeszno24 swoje zdjęcie z udziału z tej lewackiej manifestacji. Chyba masz jaja i nie będziesz miał z tym problemu? Chyba nie będziesz się wstydził jak mały Zdzisio?

    • Przyganiał kocioł garnkowi.Ty też jakbyś miał jaja to byś się tu ładnie przedstawił antylewaku od siedmiu boleści. Sam wychodzisz na miasto, czy tylko z kolegami narodowcami? Bo wy zawsze tylko w grupie silni, a w domu spacery w różowym szlafroku.

    • Jaki Ty mądry jesteś i elokwentny oczywiście wszystko to żart żebyś nie pomyślał że tak uważam. To w latach 80 jak powstała Solidarność i były wielkie protesty to też dawali władzy plusy? Narodowcy to odważni jak kompanie policji ich osłaniają. Super im się atakuje kobiety, podpala mieszkania to bohaterowie. Nie mam fejsa i tych innych udogodnień bo nie wszystkich muszę informować co zjadłem, wypiłem i gdzie byłem. Ja swoich poglądów się nie wstydzę i są to normalne poglądy dla normalnych a tylko jacyś antylewacy mają problem i ich krew zalewa że są inaczej myślący. Kaczyński to trzęsie swoją głową i mu łupież na marynarce zostaje. Jeśli rząd nie ma wpływu na inflację to po co rząd? Jeśli cena paliwa jest wysoka to trzeba obniżyć obciążenia, które nakłada rząd- akcyzy, podatki.

 2. Kto się tak uparł z tym kozim miastem? Kozy zawsze były w gospodarstwach albo zagródkach bo tanie w utrzymaniu,dawały zdrowe mleko,nie zajmowały dużo miejsca.Przecież nie pasły się na rynku tylko na polu ,blisko cmentarza.

 3. Fajowo ta Góra Izydora wyglądała – jak jakiś wulkan.
  Tak patrząc po tych zdjęciach dochodzę do wniosku że chwasty to tak masakrycznie nie rosły jak teraz – chociaż może to te kozy robiły robotę.

 4. Ale wstyd…i nikt nie chce tego zmienić…czy to miasteczko wstanie kiedyś z kolan…czy ludzie wybiorą kiedyś coś normalnego…nie zagrzebujmy się tym bagnie…TRZEMESZNIANIE obudźmy się

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj