Strona główna Różne Gaz dla wsi jeszcze nie teraz

Gaz dla wsi jeszcze nie teraz

2715
14

Trzy lata temu pisaliśmy o planach rozbudowy sieci gazowej na terenie naszej gminy. Nowe przyłącza gazowe miały powstać w Niewolnie, Kierzkowie, Cytrynowie, Lubiniu i Kruchowie.

Budowa miała rozpocząć się w przyszłym roku. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Okazuje się jednak, że w najbliższym czasie nie dojdzie do realizacji tych planów. Informacji udzielił nam Paweł Rybicki z departamentu komunikacji Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zgodnie z art. 7.1. Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. 2012.1059 j.t wraz z późniejszymi zmianami), rozbudowa sieci oraz przyłączenie odbiorców do sieci gazowej jest możliwa w przypadku, gdy zaistnieją zarówno techniczne, jak i ekonomiczne warunki przyłączenia do sieci i dostarczania paliwa gazowego, a wnioskujący o przyłączenie spełni warunki przyłączenia do sieci i odbioru.

Mając na względzie powyższe oraz stale zmieniające się uwarunkowania rynkowe, Polska Spółka Gazownictwa zobligowana jest do cyklicznej oceny projektów inwestycyjnych. 
W związku z powyższym na dzień dzisiejszy brak jest uzasadnienia biznesowego realizacji przedmiotowej inwestycji do m. Niewolno, Kierzkowo, Folusz, Cytrynowo oraz Lubiń” – czytamy w przesłanej informacji.

14 KOMENTARZE

  1. Według wstępnych planów, które muszą być jeszcze przegłosowane w europarlamencie, montaż kotłów gazowych ma zostać zakazany w modernizowanych budynkach od 2030 r, czyli w takim tempie nie zdążą gazu dociągnąć więc ani gazem tym bardziej węglem i drewnem, domu nie ogrzeję. Zostaje prąd, chyba że ma ktoś pomysł jak pompę ciepła w bloku zamontować?

  2. A po co gaz unia i tak zakaże. Chcieliśmy unie to teraz mamy po kawałeczku nam wolność odbierają. Daliśmy im palec później dłoń a teraz chcą już wszystko. 1

  3. W tym Trzemesznie to weźcie się za sprawy ważniejsze a nie za gaz jak ulice wyglądają kostki same wypadają aż ktoś dostanie w głowę bo jak samochody jadą to z pod kol wylatują aż coś się stanie będzie placz

    • To jest zabytek i nie można tej kostki ruszać. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami a nikomu nic się złego nie stanie.

    • a jak pan głosowałes cooo ? a pana sąsiedzi jak głosowali coo ?? bo tam przed wyborami zdjecia w remizach sa robione to przegonic takich ludzi jak przyjada nastepnym razem !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj