Strona główna Sport i rekreacja Fundacja Aktywne Trzemeszno (FAT) świętowała jubileusz 10-lecia działalności

Fundacja Aktywne Trzemeszno (FAT) świętowała jubileusz 10-lecia działalności

1174
0

Dekadę temu Fundacja Aktywne Trzemeszno rozpoczęła swoją działalność. Na przestrzeni 10 lat działo się dużo i to na wielu płaszczyznach. Jednym z głównych celów fundacji jest promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Wydarzeń, które zrealizowaliśmy przez 10 lat, jest prawie setka, nie licząc tych, w których byliśmy współorganizatorami. Z naszymi działaniami dotarliśmy do ponad kilku tysięcy osób. Pierwszym projektem zrealizowanym w Trzemesznie były zimowe półkolonie na sportowo. Działalność FAT skupia się także m.in. na organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, przez 4 lata prowadziliśmy dla nich i rodziców zajęcia z badmintona, organizujemy zawody biegowe, wspólnie z J.W. Grom i J.W. Agat w ramach Poligonu Małego Komandosa zmagania terenowe. Do dzieci i rodziców adresowane były warsztaty z profilaktyki społecznej „Magia słów”. Starsze dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach historycznych w Trzemesznie, w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku czy akcjach wolontariackich w całej Polsce. Dbamy o promocję naszego miasta i regionu.

Największym wydarzeniem sportowym, które realizujemy od 2 lat jest „Festiwal Słońca”. Dotychczas jest to jedyna impreza w regionie, która łączy aktywności sportowe typu biegi, nordic walking, kolarstwo z aktywnym wypoczynkiem, kinem plenerowym, koncertem, wykładami i spotkaniami z mistrzami sportu. Najtrudniejszym wydarzeniem było zorganizowanie „Zjazdu Mistrzów” w Lublińcu. Najpopularniejszą, masową akcją historyczną była pierwsza akcja ”Mamy Niepodległą”, którą wraz z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zapoczątkowaliśmy w Trzemesznie. Dumni jesteśmy ze współpracy z organizacjami zajmującymi się sprawami osób niedowidzących i niewidzących. Najdłużej realizowaliśmy projekt „Grand Prix Trzemeszna w biegach”, który po 7 latach zamieniliśmy na wspólne treningi zimowe. Najbardziej kolorowy projekt to oczywiście „Pasja biegania” czyli polska biegowa kronika fotograficzna. Najnowszy projekt to organizacja biegu w nowej formule – I Godzinny Bieg Parami w Mogilnie.

Lista działań jest długa i nie sposób wymienić je wszystkie. Ich realizacja jest możliwa dzięki dobrej organizacji pracy członków i sympatyków FAT, jak i współpracy z samorządami, służbami i strażami jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami. Nasza działalność nie byłaby możliwa bez Waszego wsparcia. Bardzo dziękujemy Wam za to że jesteście z nami.

Pomysłodawcą, założycielem i prezesem Fundacji Aktywne Trzemeszno jest Wasyl Grabowski, entuzjasta sportu zakochany w lekkoatletyce. Niezastąpiony człowiek orkiestra, na co dzień kreuje, wymyśla i wdraża w życie najdziwniejsze pomysły sportowe. Jak on to wszystko ogarnia, nie wie nikt.

Największym sukcesem FAT jest stworzenie cudownej FAT-owskiej rodziny. Największą wartością fundacji są ludzie, którzy bezinteresownie poświęcają się dla innych. To pasjonaci i wolontariusze, bez których nie udałoby się nic zrobić. Członkowie FAT udzielają się także poza fundacją niosąc pomoc potrzebującym. Na co dzień wszyscy uprawiamy sporty, większość z nas biega i regularnie startuje w zawodach zajmując wysokie lokaty. Na co dzień znajdziecie nas w mediach społecznościowych. Mamy zapał, mnóstwo pomysłów i jesteśmy otwarci na każdego.

Jubileusz 10-lecia swojej działalności świętowaliśmy tak jak najbardziej lubimy czyli na sportowo z przyjaciółmi, sympatykami i członkami FAT w miejscu dla nas szczególnym- w O.W. Jutrzenka w Gołąbkach.

tekst i foto: Fundacja Aktywne Trzemeszno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj