Strona główna Różne Firma zewnętrzna posprząta klatki schodowe

Firma zewnętrzna posprząta klatki schodowe

6659
97

Już od kwietnia sprzątaniem większości klatek schodowych bloków Spółdzielni Mieszkaniowej w Trzemesznie zajmie się firma zewnętrzna. Do tej pory za czystość odpowiadali lokatorzy.

Jak nas poinformował prezes SM Krzysztof Kilian, sprzątane będzie 64 z 74 klatek należących do spółdzielni. Wynika to z decyzji lokatorów.

Utrzymaniem porządku zajmie się firma Dom-Pat z Trzemeszna, która zaproponowała najniższą stawkę (11,68 PLN za mieszkanie). Łącznie wpłynęło 5 ofert, z czego zdecydowano się wybrać najtańszą.

W ostatnim czasie na ręce członków SM wpłynęły pisma, w których lokatorzy mogli zadeklarować, czy akceptują ofertę i są za współpracą z firmą zewnętrzną. Nie będą sprzątane piony, w których większość mieszkańców opowiedziało się „przeciw”. Na tę chwilę jest to 10 klatek, jednak jak mówi K. Kilian, niektórzy lokatorzy jeszcze zmieniają swoje deklaracje. Ostateczna liczba może więc być inna.

Umowa z firmą Dom-Pat zostanie zawarta na rok. Cena 11,68 PLN jest zagwarantowana do końca 2023 r.

Warunki obejmują 1 raz w tygodniu zamiatanie schodów, mycie podłogi w klatce i wiatrołapie, odkurzanie skrzynek pocztowych, mycie parapetów i gablot ogłoszeniowych, 1 raz w miesiącu mycie drzwi wejściowych, zamiatanie przed klatką, mycie barierek, poręczy i central domofonowych, 1 na kwartał zamiatanie piwnic oraz 2 razy w roku mycie okien na klatkach.

97 KOMENTARZE

 1. Sprzątanie klatek schodowych to pójście z „duchem czasu” 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 🤣🤣🤣🤣🤣

  • Pójść z duchem czasu, to zlikwidować spaliniaki i wsiąść na rower. Zasadzić drzewo, zaczipowac zwierzę, sprzątać gó w na po swoim pupilu, wyrzucić papierek do kosza, nie na kosza? Schować do kieszeni. I wiele, wiele innych prostych kwestii. Ale nie zalicze to tego sprzątania klatek przez firmę zewnętrzna.

  • Chyba nikt nie zwrócił uwagi, że to nie tylko sprzątanie półpiętra a całej klatki. W tym skrzynek, piwnicy, terenu przed. Super decyzja zarządu spółdzielni, teraz tylko oby firma się wykazała!!!!!

 2. Dla mnie to trochę niepotrzebne. Dlaczego? Po co mam płacić komuś za coś, co mogę sama zrobić? Se zwykłego powodu „bo mo się nie chec”? Nie przekonuje mnie to. Z drugiej strony nie pracuje w wielkim mieście, że stoję w korkach 3 godziny i do domu zajeżdżam zamiast na obiad to na kolację. Sprzątanie nie jest uciążliwe. Umowę z gwarancją ceny do końca roku. Jeśli będzie podwyżka, to te osoby ktore chcą sprzątania przez firmę zewnętrza i za 35 zł się na to zgodzą. Bo przecież jak kogoś stać na 20 to i 35 będzie. Patrzenie przez pryzmat siebie… Nie wszystkich stać na to, powiedzą ale to tylko niecałe 3 zł bla bla bla. Owszem, ale zliczac wszystkie wydatki, to jest to niepotrzebny kolejny wydatek. Takie jest moje zdanie. Mnie zawsze uczono – jeśli umiesz coś zrobić, zrob to sama. Wydaje na usługi na których się kompletnie nie znam (lekarz, prawnik, architekt), ale sprzątnięcie klatki? ….

  • a zamawiasz jedzenie na dowóz? Pizzę, kebab? Przecież to też niepotrzebny wydatek. Chyba że to też wszystko robisz sama. Naprawdę strach pomysleć że ktoś woli sprzątać samemu i wydawać na chemię i wodę zamiast zapłacić te kilka złotych………..

   • Anonimie, nie zamawiam jedzenia na dowóz 🙂
    Na ile ułatwia to życie, korzystam z gotowych potraw. I na tyle starczy. Natomiast chemia zawsze jest jakaś w domu, bo chyba sprzątasz w domu? Idąc twoim tokiem rozumowania, niedługo będziemy jak w beverly hills mieć sprzątaczkę, niańkę, ogrodnika. Tylko jest jedno ALE. Nie patrz przez pryzmat siebie. Nie każdego po prostu na to stać. Więc jeśli można coś zrobić samemu, to dlaczego płacić komuś? Byle na sile dla wygody? No nie kupuje tego. Może ciebie na to stać, ale są osoby których może być nie stać? Wyśmiejesz takie osoby? Ze to tylko….
    Wracając do jedzenia, nie jadam kebabu, pizzy tego typu…. wolę restauracje argentynskie, włoskie 🙂

    • o czyli chodzisz do restauracji. A przecież możesz zamówić z internetu argentyńska wołowinę i zrobić sobie steka w domu. Nie ma jak hipokryzja. I tak hipokryzje wysmieje. Poza tym nooo stać cię na restauracje argentyńskie a na sprzątanie klatki za pare złotych nie???

     • Nie mogę zamówić „z internetu ” argentynskiej potrawy. Bo u nas nie ma takich restauracji 🙂 szukasz ba siłę argumentu, ale go dla mnie nie znajdziesz. I uprzedzając twoje następne dziwne pytanie, odpowiem od tagu- nie, nie mogę przyrządzić tego sama 🙂 nie będzie tak samo smakowało 😛 kończę rozmowę, bo żeby mnie przekonać potrzeba argumentów, mądrych. A tego z twojej strony nie ma.

     • Widac nie bywasz w restauracjach. No rozumiem nie każdego na to stac. Mnie stac i lubię dobrze pojeść. Płacić za coś dobrego, czego sama nigdy nie przyrządzę. Ale umyć klatke schodowa potrafię:D więc nie wiem po co mam za nią płacić. Nie jestem nygusem, tylko jeśli coś mogę zrobić sama to to robię. Stęka sama nie zrobię człowieku bo nie jestem kucharska ani restauratorka 🙂 powtarzam, nie jestem leniem któremu nie chce się umyć klatki schodowej. W moim punkcie widzenia nie chodzi o kasę. Bo stać mnie, pytanie tylko po co płacic…

    • Racja skończ:) na szczecie ZDECYDOWANA większość mieszkańców jest za, oni komentarzy nie napiszą. Dobrze ze zdecydowali lokatorzy 💪

  • Sama patrzysz na to przez pryzmat siebie. Bo Ty możesz to zrobić sama, bo Ty nie pracujesz w wielkim mieście, bo Ty nie stoisz w korkach 3 godz żeby wrócić do domu…… Nie kazdego stać na taki „luksus” i te 12 złotych wolą dać komuś, a czas poświęcony na sprzatanie wolą spędzić z rodziną.

  • Jeszcze nie widziałem żeby w bloku ktoś mył np drzwi wejściowe czy zamiatał przed klatką. A nawet jeśli to chcesz mi powiedzieć że ci co mieszkają na 4 piętrze też myją drzwi wejściowe, skrzynki na listy i zamiatają przed wejściem do klatki?

   • J23 i Tob się wydaje ze za te 11 zł to ty te stare klatki będziesz miał jak w reklamie Cilit. Bez komentarza. Nie wiem co wy takie partie macie na te firmę. Aż tak wam się nie chce umyć drzwi? Kaloryferow? Ile czasu to zajmuje? Bez przesady.

    • Bardziej chodziło mi o to że nie każdy sprząta tak jak powinien ale firmę już krytykują mimo że firma jeszcze nie zaczeła swojej pracy.

  • Dobrze to sprzątaj co tydzien… Inni w wolnej chwili wola odpoczac a nie latac z miotła a 12 zl to naprawde nie jest zaden wydatek

    • Jakie jest kryterium dla oceny najlepsza? Na jakiej podstawie dochodzisz do wniosku, że wybrana oferta nie będzie tą najlepszą? Jeszcze nie zaczęli sprzątać a już wiesz, że będzie zła jakość? Zagraj w totka skoro masz zdolności przewidywania przyszłości. Co tutaj jeszcze w Trzemesznie robisz?

     • Takie ze w artykule jest informacja ze wybrano „najtańszą” firmę. Wiec pytam. Dlaczego mnie atakujesz? Kryteria moga byc różne. Może to być staż na rynku, doświadczenie, ilość zadowolonych klientów itd. Jeśli mam za coś płacić, to dla mnie oczywiste, jakie będą tego efekty. Nigdy nie musiałem płacić za umycie kib la czy klatki schodowej. Więc po prostu pytam

 3. A wynajmiecie tez firmę sprzątająca ku pki po pupilach? Idźmy z duchem czasu, no nie każdemu się chce brać fuj kup kę nawet przez woreczek. Fajnie z ta klatka schodowa zrobiliście! Będę mieć 10 minutek więcej na fejsa czy insta.

 4. Kiedyś też byłam mocno przeciwna sprzątaniu klatek przez firmę. Dziś przy mojej mocno ograniczonej sprawności fizycznej to wybawienie.

 5. Cieszę się że sie udało jestem za tym aby było sprzątane przez firmę nie dlatego że mi się nie chce ale po pierwsze więcej stracę na wodę środki czyszczące i mopa niż te 12 zloty a po drugie będzie to trochę sprawiedliwe bo niektórzy mieli w nosie aby posprzatac w swoim tygodniu i czasem klatka była myta raz w miesiącu rozumiem osoby starsze schorowane wiadomo że nie umyją ale paniusia która lata po mieście mogła by ale nie po co

  • Ja tez sie ciesze. Raz ze mi się nigdy nie chciało bo wole sobie posiedzieć i wogole dwa ze ręce mi się wysuszały zawsze. Ile na kremy mogę wydawać wez przestań tej

 6. Nie rozumiem skąd taka ostra dyskusja. W każdej społeczności trafi się ktoś niezadowolony i on będzie krzyczał najgłośniej. Spółdzielnia zapytała mieszkańców a oni wyrazili swoją opinie. Sam jestem w gronie „Za” i uważam, że sprawiedliwiej się nie dało.

  • Ktoś tutaj usilnie chce żeby klatki były sprzątane właśnie przez te firmę. Dajmy szanse, gwarancja ceny, zerwanie umowy w razie w, jeszcze nawet nie zaczęli, itd. Komuś tutaj bardzo zależy. Niestety, argumenty jak z d.

 7. Widać po komentarzach, że załączyła się zazdrość, że ktoś lokalny zarobi na uczciwej pracy. Nieładnie. Niedługo święta i co poleci jeden z drugą do kościółka ze złożonymi rączkami i wyciągniętym jęzorem? Zamiast zazdrościć przedsiębiorczej sąsiadce lepiej przyjrzyjcie się zleceniom, gdzie są wydawane grube miliony z budżetu gminy. Przykładem niech będzie zlecenie na przebudowę trzech ulic przylegających do ul. Wyszyńskiego. Ciekawe czy któryś z tych zazdrośników, którzy tak się martwi o jakieś drobne za pracę, którą każdy będzie mógł ocenić i zweryfikować zainteresuje się tym czy to co było zaplanowane w kosztorysach przed podpisaniem umowy będzie faktycznie wykonane. Razem około 4,2 miliony za 3 uliczki? Temu trzeba się dokładnie przyglądać a nie jakimś śmiesznym drobiazgom.

  • A gdzie pan widzi te zazdrość? Bo widzę że jedynie pan patrzy na to przez pryzmat „ktoś zarobi”. Reszta pyta albo na co to, albo popieram to. Serio ktoś zarobi lokalnie? Lokalnie czy nie, to nieważne. Są jeszcze pytania widzę odnośnie tego czy najtaniej to różne ze najlepiej.
   To raczej Pan Panie OSP liczy pieniążki z zarobku i wyraził ten punkt widzenia z komentarzu 😉

  • A kto.oprocz osp napisał o zazdrości jakiejś sąsiadce? 😀 założę się ze większość nawet nie wie kto jest właścicielem tej firmy 😀 to Pan napisał o zazdrość i broni tej osoby. Jakas nadwrazliwosc czy co? Nikt nikomu nei zazdrości 😀 bo niby czego?

  • A co masz do kościoła? Dlaczego wykorzystujesz tutaj nawet w temacie odnośnie sprzątania klatek schodowych Kościół? Przeszkadza Ci to że ktoś chodzi do Kościoła? Twoich pieniędzy na tace nie daję. Chodzę co tydzień. To moja prywatna sprawa. Gdzie masz dowody na to że ateiści są bardziej uczciwi od katolików? Czy ja obrażam ateistow? Ludzie wygrają swoje opinie a ty ich szufladkujesz. Nie podoba się wielu to że ktoś może nie chcieć płacić, przecież XXI wiek, iść z duchem czasu, zazdrość sąsiadce itd. A próbowałeś kiedyś wyzyc za minimalna emeryturę po 30 latach pracy, mają choroby przewlekłe? Nie? To zamilcz.
   Znam starsze, schorowane osoby, które mają nawet 80 lat i są nauczone pracy. Dla nich to nie jest problem umyć klatkę. Ale problemem są dodatkowe opłaty, podwyżki. Nie każdy ma w sobie tyle empatii i zrozumienia dla takich osób. Stać was? Super. Ale są wśród nas osoby których nie stać. Po dwa, najtańsza oferta nie oznacza najlepsza. Żeby się wam zaraz nie śniło że będziecie mieć nagle klatkę jak z mrs. Mussle.

   • Nic nie mam do kościoła. Nie toleruję obłudy ludzi, którzy udają wzorowych katolików w trakcie 45 minutowej mszy a przez pozostałe godziny i dni tygodnia utopiliby bliźniego w łyżce wody. Zapomnieli o najważniejszym przykazaniu jakie obowiązuje katolików. Przykazaniu miłości. Nie będę cytował treści. Każdy, kto chce odszuka sobie czy to w książeczce czy to w internecie. Oczywiście nie wszyscy katolicy tacy są. Uspokoję Ciebie. Ateiści nie są dla mnie wzorem. Są to ludzie, którzy twierdzą, że w nic nie wierzą. Ciekawe czy wierzą w to, że nic nie wierzą?
    Jeśli kogoś nie stać na opłatę za sprzątanie należy użyć języka i zgłosić ten fakt do władz spółdzielni, aby ze zlecenia został wyłączony dany obszar, który zostanie posprzątany przez takie osoby. Wszyscy będą zadowoleni.
    Zadowolony?

    • Sympatyku OSP krytykujesz innych a ciebie zżera jad od środka. Gdy tylko ktoś ma inne zdanie niż ty nie potrafisz rozmawiać a jedynie oskarżać, oceniać. Dziekuje, nie mam więcej pytań.

   • Tu bardziej chodziło o to że są osoby które w tygodniu wiodą życie sprzeczne z zasadami kościoła i przykazań kościelnych ale w niedzielę łapki złożone i do kościółka. Ale prawda jest taka że nie znam i chyba nikt nie zna kogoś kto tak na 100 % żyje zgodnie z przykazaniami kościelnymi.

 8. Uważam ten pomysł za zbędny. A jeśli ktoś widzi jakieś problemy, to zglosic sąsiadce, czy do spółdzielni. W necie każdy wyszczekany. Wydaje mi się to trochę przesada, bo starsi ludzie naprawdę nie dostają miesięcznie 4 kół i dla nich 12 zł to nic. Widzę często w kolejce ile plasterków kupuja na jakie kwoty akupu robią. Skromnie. Więc ja jestem na nie. Bo za chwile podwyżki i taka osoba tez będzie musiała to płacić. Nie patrzcie tylko przez pryzmat młodych, modnych, zarabiających 4 koła miesięcznie bo was stać. Stać was, ale niektórych nie stać. Ja jestem na nie.
  Nauczcie się raczej zamiast obgadywać, to rozmawiać z ludźmi. Zwróć uwagę jeśli sąsiadka z góry śmieci, a nie wylewasz swoje żale w internecie. TO DOPIERO BYLBY POSTĘP!

 9. Te klasyki są stare! Po co płacić firmie zewnętrznej za sprzątanie starych klatek schodowych? 😀 rozumiem wyremontować i wówczas pomyśleć. Ale tego nawet nikt nie zauwazy czy posprzątane czy nie no są tak stare a kurz sie szybko osiada. Spadnie coś to musisz tak czy siak sprzątnąć. Dla mnie pomysł może nie bez sensu tal do końca ale po prostu ZBĘDNY. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wolę dzieciakom dac na lody he he

 10. Weź sceptyczny człowieku skończ co chwile pisać pod innym nickiem bo widać z kilometra. Zdecydowała większość

  • „Większość zdecydowała”. To płaćcie. Na moje mogą wam nawet kuchnie wysprzątać. Ja się nie zgadzam. Będę sprzątać sama. Jak dotychczas. Chcesz wyrzucać kasę w błoto to proszę bardzo. Ja jestem „mniejszość”. Swoj rozum mam i sprzątanie starej klatki mi nie przeszkadza.

 11. Wpuścić kozy to tego koziego miasta, chociaż miasto to nazwa mocno na wyrost skoro kwestia dbania o porządek budzi tyle emocji i jałowych dyskusji.

 12. Bardzo dobrze że dotarła cywilizacja do Trzemeszna popieram. Uważam również że powinny zostać wprowadzone płatne miejsca parkingowe. Ponieważ nie którzy blokują miejsca po kilka miesięcy. I wtedy miejsc było by pod dostatkiem.

 13. Co za ciemnogród głosował przeciw. Ludziom żal 12 zł, a jestem ciekaw ile sami wydadzą na mopa, płyn i wodę (+ czas na sprzątanie).
  Dodam, że w opłacie za konserwację budynku i klatki powinna już się miesić opłata za sprzątanie

  • płun to sie bierE z myjni za darmo Lance juz mamy byl o tym artykuł
   papiór z Orlena i generalnie mozna isc na mycie co za problem

  • Po pierwsze nie wiem czy wiesz, ale klatki w środku nie są remontowane od lat. Po drugie jak pomożesz jednej babci z drugą która ma rentkę taka jak niektórych zakupy w markecie, to proszę bardzo. Ale nie wypowiadaj się za ludzi którzy nie mają kasy!

 14. Byam przeciwna ale wiekszosc była za w mojej klatce.Moze to i dobrze,bo mam takich sasiadów co od lat nie widzialam zeby sprzatali.

 15. Jak w tej gminie można mówić o rozwoju skoro nie potrafią dojść do porozumienia w tak błahej sprawie jak sprzątanie?

   • Nadzieją jest to, że ktoś poza mną dostrzega absurd tej sytuacji. Ludzie zamiast dążyć do porozumienia próbują za wszelką cenę udowodnić swoje racje (aby moje było na wierzchu) nie biorąc pod uwagę jednej, podstawowej rzeczy. Każde rozwiązanie ma zarówno plusy, jak i minusy. Zawsze będą zadowoleni i niezadowoleni. Zawsze. Zafiksowanie na punkcie swojej nieomylności cechuje sporą liczbę osób. Ludzie. Za naszą wschodnią granicą wojna a Wy bezmyślnie obrażacie się wypisując bzdury w internecie. Nie jest Wam najzwyczajniej wstyd obrażać się wzajemnie? Jaki dajecie przykład swoim dzieciom?

  • Dlatego że ludzie którzy nie chcą będą musieli z usług tej firmy korzystać? A można nie chcieli? Ja lubię sprzątać sam. Porządnie. Mogę? Czy już mam myśleć jak większość, byle ktoś za mnie coś zrobił. Bo wszędzie tak jest to u nas też. Takie samo myślenie było z kostka brukowa. Holandia, Niemcy placa za pozbycie się jej, tuj, a u nas w najlepsze wszędzie kostka. Nie robcie jaj. Niedługo doprowadzicie do tego że nikt o nic nie musi dbać. Szczyt lenistwa żeby firma myla klatkę schodową. Jordanki tez kiedyś wadziły, na rzecz modnych placyk nivea itd. I co? Plac słaby jak ch ooooj

 16. Czytam te wasze komentarze ze jedni sami chca myc inni nie
  – odp. to czemu k..a tego nie robisz ? idz pomoz bedzie czysciej !

  kogos boli ze najtansza firma wygrala – a kogo mieli wziac Remondis ? chcesz 100 tys placic za zarzadzanie do Warszawy z mycia klatek ?

  – ludzie co ten pis z wami porobil ? skad tyle zla ? zgryzliwosci ? podaj jeden drugiemu reke zapytaj co u niego ?
  Jak chcecie zmieniac Swiat to zacznijcie od siebie

  • Zacznij od siebie. Ja sprzątam od lat. Jak ktoś nie sprzątnie a zdarza się, to z reguły choroba lub wyjazd jest tego przyczyną. W naszym przypadku. Nikt na nikim psów nie wiesza.
   Pieniądze to tez każdego prywatna sprawa. Nikt nie powinien być zmuszany do płacenia firmie zewnętrznej jeśli odpowiada mu mycia klatki i robi to sukcesywnie. Jak ktoś ma problem ze sprzątaniem to płaćcie. Poza tym nie chce korzystać z usług tej firmy.

   • to idz podpisz petycje w swojej klatce z innymi sasiadami – u mnie mycie klatek przez pania sprzatajaca jest od lat i jestesmy zadowoleni z tym ze nie ma tu przetargow a jedynie spoldzielnjia zatrudnia na umowe zlecenie pani sprzataczka zaklada 1 osobowa firme i jedzie po najnizszych stawkach

    sa tez wady takiego rozwiazania bo jesli mieszkaju tu ukraincy w klatce to potrafia rzucic kipe po papierosku na schody, pies kupe zrobi na klatce bo wiedza ze posprzata pani sprzataczka

 17. Mieszkańcy… artykuł wyżej narzekacie ze będzie więcej kradzieży, bp wszystko drożeje jak PiS rządzi.
  A w tym artykule dążycie do dodatkowej opłaty dla wszystkich 😀 jednego stać na cilit do mycia, inny umyje octem. Każdy sobie jakoś radził dotychczas….
  A jak sąsiadka wcale nie sprzątała, to łatwiej jej du pe 9brabac id zien dobry powiedzieć, niż zwrócić uwagę?

 18. Ktoś uważa że wszystko drożeje, podwyżki wszystkiego, ale firma ta nie podwyższy cen 😀 swoja drogą, niezły biznes. Ale jak ktoś chce tego. Nie powinno się zmuszać ludzi do placenia. Chcą smai myć neich maja możliwość to robić. Czasem ma się dużo czasu bo ktoś pracuje w domu na przykład. Ktoś lubi coś zrobić samemu porządnie. Dla mnie głupota.

 19. Według mnie to kolejne miejsce by zarobic, bo czegoś się nie chce zrobić. Niby 12 zł ale wszystkich osób, pomyśleliście jaka to kasa? I ile byście zaoszczędzili razem, gdybyście kupili płyń, szatki itd. I korzystali z tego wspólnie?
  Tani marketing, osobno to tylko 12 zł. Ale razem wszyscy
  … to już całkiem niezła kwota.
  Ja mam płyny za darmo, bo dostaje od przedstawiciela handlowego na test. Więc dla mnie to wyrzucenie pieniędzy w błoto. 12 zł ale nikt nie zapuka mi do drzwi i mi ich nie da. 12 zł tylko ale po co mam wyrzucać w błoto pieniądze NA KTORE MUSZE ZAROBIC? Bo jak ktoś głupio stwierdził „trzeba iść z duchem czasu”? Poważnie? Sprzątanie klatek to nowoczesność? 😀

 20. Ludzie pomóżcie 12 zł razy liczbę mieszkan.
  Sprzątnięcie nie kosztuje 12 zł a ….
  Do tego Ci co sprzątali i tak będą dalej sprzątać. Bo coś zrobi ktoś nie ichniemu. Bo po swojemu to lepiej. Ja nad sprzątaniem nie zastanawiam się, po prostu to robie. Lubię dbać o dom. Moja babcia 81 lat do dziś pracuje. Jak chcemy pomoc, to mowi nie. Cieszy się ze coś może zrobić kolo siebie. Drewno nawet nosi.
  Uważam że mycie klatki nie jest na tyle uciążliwe aby brać firmę zewnętrzną.

 21. Przecież sami sprzątamy klatki schodowe czyli czynsze nam będą musieli podnieść no bo jak ktoś będzie za ciebie coś robił to trzeba mu zapłacić ja jestem przeciwny samowystarczalność daje nam nadzieję że starczy do końca miesiąca są ludzie w blokach co dostają 1300 zł renty albo 1600 zł emerytury pomyślcie o nich a nie do swojej skarpety pakujecie nie swoje pieniądze

  • Nie oczekuj od kogoś komu wszystko łatwo przyszło, że zrozumie innego :l głupie gadanie jak słyszę „to tylko 3 zł tygodniowo”, albo „trzeb iść z duchem czasu”. Dla jednych tylko dla innych nie. Nie każdy ma ciepły stolek i pewna posadę. U mnie zwolnienia i te tylko3 zł tygodniowo to du py jak mnie zwolnią mam wyciągnąć? Myślenie bimbazy

   • 3 złote tu 3 złote tam i 200 takich rzeczy co to jest to nie chodzi tylko o to takich podobnych rzeczy jest bardzo dużo a każdy gada to tylko 3 zł bilet jedzenie podatki to tylko 3 zł 3 razy 200 równa się 600zł ale to tylko 3 zł

    • Miłosz ale oderwany od rzeczywistości czlowiek powie ci to tylko 3 zł 🤣 idz z duchem czasu 🤣 z takich właśnie 3 zł plus 3 zł plus 12 zł robi się co miesiąc 400 zł i nie wiesz za co… ale dorzuć 12 zł bo to tylko 3 zł tygodniowo za coś co możesz samemu zrobić dokladnie, to będzie tylko 412 zł:D

 22. Raz w miesiącu mycie drzwi wejściowych:D 😀 raz na kwartał piwnic 😀 dwa razy do roku mycie okien 😀 😀
  Biznes życia! Bedziecie mieć teraz czysto! 😀 ja nic nie sprzątnę na klatce w takim razie. Niech czeka na firmę.

 23. Mycie okien dwa razy do roku i drzwi głównych raz w miesiącu za 36 zł od parteru co miesiąc 😀 faktycznie interes życia zrobiliście 😀 firma zarobi 😀

 24. Pomnóżcie sobie liczbę mieszkan razy 12 zł i zobaczcie ile faktycznie kosztuje sprzątnięcie, zamiecenie, umycie i wytarcie kurzy raz w tygodniu. Raz w miesiącu klatka schodowa dwa razy w roku okna 😀 PLACIC TYLE SIANA ZA SPRZĄTNIĘCIE? 😛 sami byście za taką kwotę zakupili tyle płynów, akcesoriów do sprzątnięcia i poświęcili 15 minut z życia raz na 3 tygodnie. Ale po co, lepiej jakiejś firmie wypychać portfel 😛 grosik do grosika na merola się uzbiera 😀

 25. 36 zł za klatkę za jakieś 10 minut pracy 😛
  Najpierw wmawiają wam ze to tylko 3 zł na tydzień.
  Potem będą się starać żeby było pięknie czysto do końca roku.
  Nowy rok umowa na nowych warunkach, to już was nie wyniesie 36 zł za 10 minut posprzątania 😀 tylko z 40 zł 😀
  Ale jak was stać to czemu nie 😀 tylko potem nie marudźcie, że drożeje wszystko itd. Bo to już się robi nudne…. człowiek oszczędny w czasach drożyzny szanuje każda złotówkę.

 26. A potem się dziwic ze człowiek glownie na rachunki robi. Ja mam czasu żeby sprzątać. Korona z głowy mi nie spadła nigdy i nie spadnie
  Niedługo co jeszcze mylyslicie? Wyprowadzanie piesków? Sprzątanie kupek? Za jedyne 3 zł? Czlowiek ma tylko płacić, płacić, płacić, no już nie wydziwiajcie. Kiedyś była sprzątaczka zatrudniona, zus zapłacony, emeryturę sobie mzow wyrobić, a teraz firmy sprzątające biorą.

  • Kupki od psa rzadko kto sprząta. Masz psa sprzątaj gowna. A nie leży wszędzie. Jakaś katastrofa. A jak uwaga zwrocisz to wielka afera. I przeważnie emeryci gowna nie sprzątają bo oni nie muszą.

 27. Wprowadzono w nocy ustawę o dopłacie do sprzątania klatek schodowych w spółdzielniach mieszkaniowych. Inicjatorem byli mieszkańcy znanej w Polsce metropolii . Wnioski o dopłatę pojawią się w najbliższym czasie.

  • A może sprzątali tylko wiecznie nie zadowolona myślałaś że od tego sprzątania ściany olejne zejdą i jak w reklamie zacznie wyglądać. A dzien dobry szlachcie mówisz? A pitu pitu?
   Uwielbiam te Polska mentalność. Face to face to w dupe by weszli, sąsiada obgada, odejdziesz na krok i już ciebie rąbie. Ela zacznij od siebie. Ideałem na pewno nie jesteś. Choćby przez wzgląd na imię.

 28. Przy sprzątaniu przez cały miesiąc, jeden porządnie zamiata i myje całą klatkę 4 razy w miesiącu, a sąsiadka przez cały miesiąc nie ruszy klatki schodowej wcale. Tak wygląda sprzątanie, że jedni lokatorzy sprzątają za innych, bo inni oszukują i nie sprzątają wcale, wiedząc o tym, że sąsiad posprząta.

   • Z całą pewnością ty klatki schodowej w ogóle nie sprzątasz brudasie. Z jakiej racji sąsiad ma sprzątać po tobie twoje brudy? Zamiatanie i mycie klatki schodowej jest OBOWIĄZKIEM wszystkich mieszkańców. Jeden jest uczciwy i sprząta, a inny cwaniak taki jak ty miga się od swojego obowiązku sprzątania klatki schodowej.

    • Klatkę sprzątam regularnie. A jak ty babo masz dowody kto nie sprzątać ile razy, to idz do spółdzielni i to zgłoś. Dlaczego nie zgłosisz? Podglądaczka wielka, zajmij się swoim życiem a nie innym tyłek robiesz.

 29. Kiedyś mlodziez chciala zarobic. Nosząc zakupy starszje Pani, czy wyprowadzając psy, kosząc trawę. Uczyli się przedsiębiorczości i pomagali przy tym za grosze ludziom w potrzebie. Jeszcze wcześniej za jabłka 😛 czy groszek z ogródka:P żeby kupić sobie oranżada w paczuszkach my sprzedawaliśmy buteli po piwie dziadków 😛 albo wnosiliśmy węgiel, drewno. Dzis… Byle mlodziez sobie rąk nie ubrudziła. Niepelnosprawny w klatce? Pomóż umyć. Może nawet młodzik zarobi? Starsza osoba? Idz, zapytaj, może zakupy zrobić, ponieść, psa wyprowadzić. Zamiast siedzenia i strzelania głupich fotek, czy siedzenia w smartfonie, to może zróbcie coś pożytecznego? I nie byłoby problemu. Zamiast tego bierzecie firmę, bo generalnie mlodziez zajęta na tych ławkach przed blokami, fejsach itd. 😛

 30. ba jeszcze wymienić cały zarząd spoldzielni mieszkaniowej trzemeszno bo do niczego się nie nadają począwszy od remontowanych bubli za nasze pieniądze skończywszy na pracownikach najnirzszej pułki na zbieraniu metali kolorowych w trakcie pracy i przsiadywanie w piwnicy za naszą kase’brawo

 31. Czy możemy dowiedzieć się od prezesa kto jeszcze startował niby w pretargu jaka firma? I kiedy i gdzie był ogłoszony przetarg?

 32. i co będą sprzątali to najlepiej przez pośrednika niech se taki pośrednik zarabia zamiast dostać 3500 dostaniesz 3000 zł bo pośrednik zabierze ci taki złodziej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj