Strona główna Sport i rekreacja Finał spartakiady gminy Trzemeszno

Finał spartakiady gminy Trzemeszno

2629
6

W minioną sobotę – 5 czerwca – odbyła się finałowa spartakiada dzieci i młodzieży im. Jana Kilińskiego o Mistrza Gminy Trzemeszno 2021. W ramach całego cyklu odbyły się 4 edycje kwalifikacyjne i spartakiada finałowa.

Zawody zostały przeprowadzone dla mieszkańców sołectw w SP Trzemżal i SP Kruchowo, a dla mieszkańców miasta – na boisku Orlik w Trzemesznie. Udział w spartakiadach mogli wziąć uczestnicy w wieku do 15 lat (rocznik 2006 i młodszy). Z każdej spartakiady awansowały do finału dzieci, które zajęły 3 pierwsze miejsca w poszczególnych zawodach w swoich kategoriach wiekowych.

Dla każdego zawodnika przygotowane były 4 konkurencje indywidualne w zależności od wieku (skoki w workach, bieg na 60 m, rzuty do kosza, rzuty lotką do tarczy, tory przeszkód, zbieranie piłeczek) oraz gry zespołowe tj. ogonki, zbijak i gra w badmintona. We wszystkich spartakiadach wraz z finałem udział wzięło łącznie 213 uczestników.

Zwycięzcy otrzymali statuetki z tytułem Mistrza Gminy Trzemeszno oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz medale Jana Kilińskiego.

Nagrody i statuetki wręczali burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczyk. Organizatorami byli OSiR oraz Gmina Trzemeszno

Wyniki:

Kategoria do 7 lat:

Dziewczynki:

I. JESSICA HENKEL OSIEDLE NR 2
II. GABRIELA BARTKOWSKA OSIEDLE NR 2
III. MARCELINA BRZEWIŃSKA ŁAWKI

Chłopcy:

I. ANTONI WIECZOREK KRUCHOWO
II. JULIAN PIELICHOWSKI TRZEMŻAL
III. MARCEL WITKOWSKI RUDKI

Kategoria 8-10 lat:

Dziewczynki:

I. EMILIA PAWLAK KRUCHOWO
II. SYLWIA BLOCH SZYDŁOWO
III. JAGODA GRACZYK WYDARTOWO

Chłopcy:

I. MATEUSZ KARASIEWICZ OSTROWITE
II. MICHAŁ KUŚNIERZ OSIEDLE NR 1
III. TYMON KOPERSKI WYDARTOWO

Kategoria 11-13 lat:

Dziewczynki:

I. OLIWIA ADAMSKA OSIEDLE NR 1
II. KARNELIA DALEWSKA RUDKI
III. MARTA DOMAGALSKA WYDARTOWO

Chłopcy:

I. GABRIEL DALEWSKI RUDKI
II. ALAN SARNOWSKI OSTROWITE
III. PATRYK OLEKSY LUBIŃ

Kategoria 14-15 lat:

Dziewczynki:

I. JULIA BLOCH SZYDŁOWO
II. JOANNA JUNG RUDKI

Chłopcy:

I. MIKOŁAJ CZARNECKI RUDKI
II. ERYK WILKOWSKI OSIEDLE NR 1
III. WIKTOR KUBACKI GOŁĄBKI

|PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ|

OSiR Trzemeszno

6 KOMENTARZE

  1. Panie Dyrektorze Kowalczyk, ta porośnięta trawa przy ogrodzeniu powrastana to nie najlepsza troska, czy za mało sprzętu jeszcze kupionego aby to wykosić lub oczyścić ,czy za mało pracowników zatrudnionych na hali,najlepiej prezentuje się super duet p. Przewodniczący i burmistrz , to zgrana paczka dobrze się rozumiejących , wystarczy odsłuchać sesje na yutube,fajnie to wygląda

  2. Lepiej uczyć spędzać przyjemnie czas na zabawie bez rywalizacji. Uczyć czerpać przyjemność ze wspólnego spędzania czasu i wspólnej zabawy niż chorej rywalizacji.

    • Całe życie to rywalizacja niech młodzi się uczą od najmłodszych lat aby później się nie okazało że zostali w tyle. Co do spartakiady to super pomysł i jestem za tym aby co roku się odbywała. Ale powstało wiele wątpliwości w społeczeństwie co do równego traktowania wszystkich uczestniczących. Było widać to przy konkurenci zbierania piłeczek, gdzie dzieci były nie równo traktowane. Jedno dziecko miało wysypane piłeczki tak że miało je łatwiej do zebrania a kolejne rozsypane tak że już z góry było przegrane. Ta osoba co rozsyplywala piłeczki powinna się wstydzić. Nie wiem jak w innych konkurencjach ale ludzie zauważyli że było dużo wątpliwości co do równego traktowania wszystkich uczestników. Nie mniej jednak dobrze że coś się zaczęło dziać w naszej gminie za co wielki szacunek dla organizatorów.🤗

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj