Festynowy weekend

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

W ubiegły weekend na terenie gminy Trzemeszno zorganizowano dwa festyny rodzinne. Obu przyświecał wspólny, szlachetny cel – bezinteresowna pomoc.

W sobotę – na terenie Ośrodka Wypoczynkowego “Jutrzenka” w Gołąbkach – zagościł autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Zgłosiło się w sumie 45 osób, z czego zakwalifikowało 28. Zebrano 12,6 litrów krwi.

Imprezie towarzyszyła muzyka “puszczana” przez DJa, dmuchane zamki, przejażdżki bryczką oraz poczęstunek.

Kolejnego dnia na liczne atrakcje mogli liczyć mieszkańcy Kamieńca i okolic. Przy kościele p.w. Jakuba Większego zorganizowano bowiem festyn parafialno – rodzinny. Były występy artystyczne, przejazdy motocyklami, sprzęt wodny, foto-budka oraz atrakcje dla dzieci. Nie zabrakło też poczęstunku.

W czasie wydarzenia prowadzono zbiórkę pieniędzy dla 4-letniego Bronka z Niewolna. Dzięki wszystkim zaangażowanym osobom zebrano ponad 4600 zł.

22 Komentarze do Festynowy weekend

ogloszenia
 1. Anonim napisał(a):

  lódki były to i krzys pewnie sie lansowal

 2. młynarz napisał(a):

  A kto pamięta ile zebrały dzieci ze szkoły nr.1 na szlachetny cel dla chorych dzieci ?
  Godzinne przedstawienie a pieniędzy dużo, dużo więcej niż w Kamieńcu.
  Ale cieszyć się należy z każdego grosza, więc nie marudzę a też podziwiam ofiarność.

 3. Anonim napisał(a):

  Szczytny cel. Super organizacja, wielkie podziękowania dla organizatorów i wszystkim którzy się do tego przyczynili

 4. Anonim napisał(a):

  To prawda,ważna jest inicjatywa

 5. mieszkaniec napisał(a):

  Szczytny cel bardzo szanuję i doceniam jednak to co widzę na zdjęciach bardzo mi współgra z inicjatywami pewnego sztabu. Zadawałam już to pytanie w innym artykule oczywiście nikt nie raczył odpowiedzieć, więc ponowię! Czy opisywane inicjatywy zostały zorganizowane podobnie jak otwarcie sezonu wodnego z kasy gminnej? Organizatorów otwarcia poznalismy tutaj było podobnie z tego co widać. Proszę uprzejmie o podanie kwoty pln oraz podmiotu, który ewentualną kwotę budżetową lub dofinansowania wydatkował-otrzymał jak również kwoty, które zostały wydatkowanie i komu na poszczególne atrakcje. Proszę również o info kto opiniował wniosek (skład osobowy) i koniec końców zadecydował o takim właśnie przeznaczeniu funduszy. Czy to nadal tajemnica?

  • uczestniczka festynu napisał(a):

   Drogi “mieszkańcu” może warto byłoby się zainteresować, że poza stroną trzemeszno24 i pisaniem bzdurnych komentarzy istnieje jeszcze coś takiego jak BIP. Tam znajdziesz informację na nurtujące Cię pytania. Możesz również udać się do urzędu i zapytać, możesz zadzwonić… widzisz ile jest sposobów na uzyskanie odpowiedzi?! Wystarczy tylko trochę pomyśleć.
   Osób do bezinteresownej i charytatywnej pracy zawsze brakuje, także przyjdź i przekonaj się jak to jest, a później komentuj.

   • sojusznik mieszkańca do uczestniczki festynu napisał(a):

    Jesteś jak pies ogrodnika, sam tu piszesz a mieszkańca pouczasz!
    Zamiast grzecznie odpowiedzieć mieszkańcowi, to czemu każesz mu myśleć i gdzieś dalej go posyłasz? Po prostu mu odpowiedz, wszyscy chętnie przeczytamy o gminnych wydatkach. Byłem, dałem i dlatego chcę wiedzieć.

    • Do sojusznika/mieszkańca napisał(a):

     Aby przeczytać takie informacje proszę zajrzeć na stronę BIP – u lub udać się do um. To jest artykuł opisujący wydarzenie, mający charakter informacyjny o wydarzeniu, a nie o środkach publicznych. A Ty drogi sojuszniku czy mieszkańcu i wszyscy inni którzy potraficie tylko w komentarzach pod takim artykułem bebłac czego żądacie to ruszcie tyłki i wystarczy wpisać bip w przeglądarkę i samemu poszukać. Ale tacy ludzie jak Wy, oczekujecie roszczeniowo że ktoś jest zobowiązany do podawania kwot, nazwisk ? Na portalu mającym charakter informacyjny, komercyjny? Przecież to nie jest strona gminy więc jeśli wielce Cię to interesuje to tam kieruj swoje zapytania, zawsze musi wylewać się szlam pod takimi akcjami. Ciesz się że ani dla Ciebie ani dla kogoś bliskiego Tobie/Wam taki festyn nie musi być organizowany. Dziekuj za to każdego dnia a nie odwrotnie bo karma wraca.

     • do napisał(a):

      Zamiast płakać i pisać elaboraty proszę uprzejmie wkleić odpowiedź na zadane prosto pytanie i po sprawie. Pewnie można bić pianę i pisać bzdury o chodzeniu tu i tam. Po co nie wiem! Skoro tak jesteś elokwentny(a) kopiuj wklej i po sprawie. Nie ma to znaczenia , że to portal informacyjny a w zasadzie to jeszcze lepiej! Więc działamy przecież jak napisano nie ma tutaj nic do ukrycia. Pozdrawiam serdecznie, gratuluję inicjatywy, dobroć zwycięża a złość piękności szkodzi!

     • Anonim napisał(a):

      Jest różnica, bo to nie jest portal który ma na celu rozliczanie pieniędzy gminnych! No człowieku nikt nie płacze, tylko zrozum to, że żaden redaktor nie będzie szukał informacji bo Ty sobie tego życzysz w anonimowym komentarzu. Ani nikt inny z komentujacych. Gdybyś był/a kumaty/a już znałbys/znalabys kwotę. Ale tylko potrafisz właśnie “bić pianę” na Trzemeszno.info. Poza tym to nie są” bzdury o chodzeniu tu i tam” bo jak wynika z Twoich komentarzy nawet wcześniej nie wiedziałeś/as co to jest BIP, więc to tylko wskazówka i rada. Dlatego tutaj wylewasz wielce dyskusję bo jesteś typowym Januszem któremu nic się nie podoba dookoła i tylko komentujesz nic kompletnie nie robiąc. Nawet na BIP Ci się nie chce wejść ale komentarz po raz kolejny piszesz z chęcią. Nikt Tobie nie będzie kopiowac/wklejać, co Ty sobie myślisz? Niby dlaczego ktoś miałby to zrobić? Bo anonimowy troll sobie tego życzy? Oczywiście że wolę tu przepisać Pana Tadeusza niż dać Tobie odpowiedź.

    • Anonim napisał(a):

     Piszę, bo płakać mi się chce nad ludzką głupotą. “Byłeś, dałeś” to powinno Cię zainteresować jaka kwota została zebrana na pomoc dla dziecka. Jakie pieniądze zostały przeznaczone z budżetu – mało mnie to interesuje, bo uważam, że tych pieniędzy i tak jest zbyt mało, patrząc jakie jest zapotrzebowanie. Staram się być z moimi dziećmi na każdym tego typu festynie. Jest zawsze wszystko perfekcyjnie przygotowane, miło spędzamy czas i świetnie się bawimy, a przy okazji możemy pomóc finansowo. Tobie radzę to samo, świeże powietrze dobrze wpływa na zamknięte umysły 🙂
     Wiesz co jest w tym w tym wszystkim najsmutniejsze, że ciągle przy organizacji i pracy widuję te same osoby! Szczerze podziwiam i dziękuję, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią robić coś charytatywnie i bezinteresownie!

     • Do napisał(a):

      Ja też widuje i dlatego pytam. Nie oskarżając i obrazając jak potrafią niektórzy. Dziwne , że pieniądze społeczne czyli nasze a tak nagle wszystkich przestały interesować. Zastanawiające.

  • Karma Wraca napisał(a):

   Jeśli jesteś taka ciekawa co do pieniędzy jakie zostały wydane na to wydarzenie to popytaj również, jak wielu ludzi spędzilo w Kamieńcu niedzielne popołudnie aby bezinteresownie pomoc zbierać pieniądze, wszystkie atrakcje, poczęstunki to samo się nie robi! Ktoś za tym stoi i za tym idzie jego czas poświęcony takiej inicjatywie. Także nawet jeśli były jakiekolwiek pieniądze przeznaczone z funduszy gminnych to nie bądź trollem i nie komentuje na info, tylko skorzystaj z bipu lub idź u UM. We wszystkim widzisz wydawane wielce publiczne pieniądze? Owszem, za prąd nikt nie zapłaci przejażdżka motorówką, ale zastanów się bo większość pracy włożona w takie imprezy jest charytatywna. Nie pozdrawiam.

 6. Anonim napisał(a):

  Bardzo dobrze, organizatorzy festynów nie słuchajcie krytykantow, niech idą te swoje opowieści powiedzieć prosto w oczy rodzicom chorych dzieci. Przez takie komentarze ilość ludzi , którzy chcą pomagać innym będzie malała. Brawa do organizatorów.

 7. Anonim napisał(a):

  To spoleczenie wywieźć odpady

 8. motocyklista napisał(a):

  Kto za tym stoi to my rodzice debilu zeby pomoc temu chlopcu w dalszym leczeniu jak cie interesuje przeszkadza ci to bo mi nie ciesze sie z takich imprez charytatywnych i wspieram i pomagam.

 9. Ja napisał(a):

  Poszło 100 milionów z czego 90 dał Rydzyk

 10. Anonim napisał(a):

  Dziewczyna na zdj nr 15 wymiata. Świetnie , brawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado