Strona główna Różne „Festyn rogali” w Święto Niepodległosci

„Festyn rogali” w Święto Niepodległosci

4101
24

Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości to także popularne imieniny Marcina, kojarzone z tradycyjnymi rogalami.

Z tej okazji, w tym dniu, rogale będzie można nabyć od godziny 9 przed Domem Kultury.

Całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Olgi Miśkiewicz. Przypomnijmy, że zbierane są pieniądze na najdroższy lek świata. Do niezbędnej kwoty 9.500.000 zł brakuje jeszcze 1.500.000 zł.

Podobna sprzedaż była prowadzona także w ostatnią niedzielę. Okazuje się, że słodkości rozeszły się bardzo szybko. Stąd pomysł organizatorek – wolontariuszek z Trzemeszna i gminy – aby akcje powtórzyć w świąteczny czwartek.

Jednocześnie kierują one apel do wszystkich pragnących dołączyć  się do akcji. Jeśli są osoby chętne do przekazania swoich rogali mogą to zrobić w dniu sprzedaży, dostarczając swoje wypieki na stoisko do godziny 9.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

24 KOMENTARZE

  • leki nie moga byc refundowane bo wtedy na rydzyka i wybory ktore sie nie odbyly kopertowe i elektrownia w ostrolece i inne pseudo inicjatywy by nie mogly powstac ze nie wspomne o 2-3 x wiekszej ilosci osob w kancelariach prezydenta i premiera niz u Tuska pieniadze sa dla rzadzacych

   • Ludzie w Polsce piją kawę dla smaku, bo żeby podnieść ciśnienie wystarczy włączyć dowolny serwis informacyjny… a za te wybory kopertowe to siedmioro dzieci miałoby leczenie… i jeszcze by zostało…

   • To przypomnę słowa ówczesnego „guru ekonomii stosowanej”, ministra w nieudolnych rządach czasów PO i PSL na temat finansowa is programów społecznych: „pinindzy nie ma i nie będzie!”…

   • Cieloku śmiyszny jesteś. Wybory się nie odbyły bo lewakom się dupa poliła .Robili wszystko żeby wybory wstrzymać, bo widzieli że kichawa ni mo szans i trzeba było ją wymienić na trzaskoskigu . Ta cała opozycja już dawno powinna być zdelegalizowana bo działa na szkodę państwa polskiego. Rudy już też zapomniał jak chciał wpuszczać ,,uchodźcow,, do Polski ,a teraz krzyczy że rząd nic nie robi żeby granice na wschodzie umocnić.

    • hah zdelegalizowac opozycje to samo zrobil Hitler poczytaj sobie jedyna sluszna partia NSDAP pozostala i nie bylo juz innej 🙂 historia lubi sie powtarzac a ty powinienes sie uczyc na bledach

   • A moze by ta Owsiak dolozyl byloby szybciej Anonimie damy rade nie potrzebny nam rydzyk walniety czlowieku widocznie ci sie podoba rydzyk

    • A co Ty sobie Rydzykiem wąsy wycierasz? Zrobiłeś coś podobnego „od zera do milionera”? Coś dobrego dla innych i to na skalę całego kraju i światowej Polonii? Może masz jakiś znaczący wkład w historię naszego kraju? Czy po prostu zazdrość wraz z nienawiścią zżerają?

  • To idź, kup rogala i przyczyń się do pomocy Oldze. Następnie zanieś rogala bezdomnym na PKS. Dwa dobre uczynki za jednym razem. Choć na PKS to raczej z małpką albo pól litra idź. Na rogala to oni na…rają, tak samo jak na robotę.

   • prosba aby zaniesc czesc rogali dla biednych studentów
    prosba aby zaniesc czesc rogali dla najbiedniejszych dzieci w Gminie
    prosba aby zaniesc czesc rogali dla samotnych seniorów
    prosba aby zaniesc czesc rogali dla mnie, chętnie zjem za darmo i dla innych komentujących, oni pewnie też są głodni. Toż za darmo to i ocet słodki!

    Tak jak wyżej napisał Logiczny, chcesz pomóc – to pomagaj i sama kup i zanieś, albo upiecz na swój koszt. Możesz także zorganizować zbiórkę żywności dla bezdomnych. Serio chcesz zabrać rogale czyt. pieniądze choremu dziecku, żeby pomóc komuś innemu?

 1. Rzeczywiście to rzadka okazja aby za jedne pieniądze zrobic dwa dobre uczynki. Kupując rogale wesprzesz zbiórkę na chore dziecko, a zanosząc je na PKS pomożesz głodnym. Tylko czy oni na pewno są głodni rogali?

 2. Normalnie co niektorzy co tu wypisuja to debile do kwadratu nie chcesz pomoc zamknij sie i nie komentuj z twoich to nie idzie platfusy osrane BK zbieramy dla Olgi i uzbieramy

   • nie Pan/Pani będzie decydować, komu będziemy pomagać i dzielić się swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi xd nie, nie jest jedno dziecko na świecie, tak samo bezdomnych jest w Polsce nawet 300 tysięcy. To proszę iść teraz do rodziców Olgi i powiedzieć, że nie jest jedyna na świecie i niech oddadzą część pieniędzy na bezdomnych. A czy Pani była u tych bezdomnych dać jedzenie, pieniądze? No proszę odpowiedzieć szczerze, pomaga pani im regularnie? Pomaga wyjść z bezdomności?

    • Ludzie biorą chętniej udział w akcjach nagłaśnianych. To im pozwoli myśleć ze są dobrzy. Pokażą przy tym ze pomagają robią dla siebie reklamę i czuja się dobrymi ludźmi. Taki szpan na pokaz w jakimś stopniu. Kto chce pomagać pomaga i nie musi tego nikomu udawadniac

 3. Mała Oldzia to niewatpliwie najsłynniejsza dziewczynka w okolicy. Kibicujemy i wspieramy wszystkie akcje dla Oldzi , uda się, musi się udać. Moje córeczki są bardzo poruszone tą Małą dzielną dziewczynką. Wszyscy czekamy na szczęśliwy final zbiórki, pomyslne leczenie i uśmiech ulgi Olgi i jej bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj