Strona główna Sport i rekreacja Festyn rodzinny na „Orliku”

Festyn rodzinny na „Orliku”

923
0

Wczoraj na boisku Orlik przy hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie zorganizowano festyn rodzinny „Dla was”. Impreza miała na celu przeciwdziałanie alkoholizmowi oraz wsparcie 7 letniej Nikoli, mieszkanki Trzemeszna, chorej na białaczkę.

W ramach festynu dostępne były darmowe dmuchane zjeżdżalnie, konkurencje sportowe, konkurs plastyczny „Nie palę, nie piję i zdrowo żyję” słodki poczęstunek i wiele innych. Zorganizowano ponadto spotkanie z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień, Małgorzatą Wajcht.

Jak mówią organizatorzy festynu, przeciwdziałając alkoholizmowi zaproponowali aktywne spędzenie czasu, poprzez zabawę i sport, dlatego że coraz częściej dzieci i młodzież żyje w rodzinach dotkniętych problemem uzależnień od alkoholu.

W ramach festynu odbył się także „Bieg dla Nikoli”. Nikola jest 7 letnią mieszkanką Trzemeszna, chorującą na białaczkę. Organizatorzy imprezy postanowili wesprzeć ją finansowo, dlatego za każdy kilometr zdobyty przez mieszkańców Trzemeszna (bieg, bieżnia, rowerek, wiosła) Stowarzyszenie Teraz zadeklarowało zapłacić 5 zł.

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Teraz oraz Urząd Miejski Trzemeszna, natomiast partnerami OSiR w Trzemesznie, Stowarzyszenie BOLT oraz Placówka Wsparcia Dziennego.

(fot. Stowarzyszenie Teraz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj