Strona główna Różne Ferie w nowej rzeczywistości

Ferie w nowej rzeczywistości

3189
14

Trudna sytuacja epidemiologiczna nie powstrzymała trzemeszeńskiego Domu Kultury oraz harcerzy przed zorganizowaniem zimowych atrakcji dla mieszkańców.

Pomimo, że z uwagi na liczne ograniczenia nie można było zorganizować ferii tak jak wcześniej, instytucje wykazały się sporą kreatywnością.

Dom Kultury w Trzemesznie przeprowadził na swojej stronie internetowej oraz profilu facebook-owym zabawę „Spacer po mieście”. Pod wskazanym adresem znalazły się zdjęcia charakterystycznych budynków i pomników z terenu miasta. Zadaniem uczestników było wskazanie, co przedstawia dany kadr.

Do zabawy przystąpiło 30 uczestników, z których 21 przesłało prawidłowe rozwiązania.

12 stycznia pracownicy DK zorganizowali też internetowy „Dzień z rebusami”. Na dzieci czekały 3 rebusy. Prawidłowe rozwiązania (wieża widokowa, muzyka elektroniczna, taniec nowoczesny) należało podać, dzwoniąc do placówki.

Wylosowanych zwycięzców zabaw nagrodzono, m.in. głośnikami bezprzewodowymi oraz słuchawkami.

Dom Kultury nagrał też pierwszy odcinek z cyklu „Domowe studio nagrań dla początkujących”. Dyrektor Mariusz Zieliński opowiedział m.in. o sprzęcie i robieniu bitów. Odcinek dostępny jest |TUTAJ|.

To jednak nie koniec atrakcji, przygotowanych przez DK. Pracownik tej instytucji Marceli Konieczny nagrał i opublikował film pt. „Zanim powstało kino”. Dowiadujemy się z niego, w jaki sposób w domowych warunkach stworzyć fenakistiskop, czyli zabawkę optyczną do imitacji ruchu przesuwających się szybko obrazów, np. narysowanej papugi. Zobaczcie sami: |LINK|.

Wszystkie nowości publikowane przez DK można znaleźć w ich serwisie FB, |TUTAJ|.

Trzemeszeńscy harcerze także nie spoczęli na laurach. Zorganizowali cztery zbiórki, oczywiście w niezbędnym reżimie sanitarnym.

Od 6 do 15 stycznia harcerze m.in. bawili się w zimowego ninję, rzucali śnieżkami do celu, przeprowadzali podchody, grę terenową, uczyli się rozwiązywania szyfrów, poszukiwali ukrytych w mieście kopert i wiele więcej.

fot. ZHP Trzemeszno

14 KOMENTARZE

  • OSiR przez całe ferie prowadził wirtualny WOŚP i nadal prowadzi a i poszukiwania wirtualnych niezadowolonych ze swojego życia trzemeszniaków jeszcze

   • „Wirtualne” działania, a etaty i pensje rzeczywiste. Przynajmniej tych kilku tam pracujących trzemeszniaków jest zadowolonych ze swojego życia.

    • Jak dla mnie, najlepsza jest ta Pani w fartuszku która wiecznie rozmawia przez telefon i pali papierochy jeden za drugim. Nie można się dodzwonić bo ona nie używa telefonu który jest przeznaczony dla osoby obsługującej halę. Wiem że pewnie pensja nie jest wygórowana, ale wypada chociaż sprawiać pozory że się pracuje. Jak proszę o klucze, to nawet telefonu od ucha nie odrywa. Nigdy, kiedy ta pani ma dyżur, boisko do tenisa nie było otwarte na umówioną godzinę, zawsze trzeba jej szukać po obiekcie a telefonu nie odbiera.

   • Bez Harcerzy to osir nic by nie prowadził także nie przypisuj zasług harcerzy Osirowi. Ten sam osir przez wiele lat wypiął się na orkiestrę i podczas finałow na hali nic nie organizowano. Ostatnio przeprowadzono ocieplanie wizerunku, ale jest w tym na pewno jakiś cel.

    • z tego co piszecie to chyba czas na zmiany
     – pani zabrac fajki i zamiast tel dac szmate
     – dyrekcje wymienic bo za dlugo wrosla w stołek

     a tak sie sklada ze mam kandydata dobrego i to Trzemeszniaka od urodzenia wielki spolecznik niejaki pan Artur B.

     • A co ma koszula w mojej d… do zarządzania osirem? Harcerze latami organizowali WOŚP, nawet jak nie mieli dostępu do hali. Po latach zauważono, że jest to impreza popularna i potrzebna to się nagle „dobroć” osiru obudziła. Taka prawda.

     • Panie nie dobroc OSiRu tylko dobroc i przyzwolenie jaśnie Panujacego tam … tu nalezy podkreslic zaslugi niebywale dla zarzadzajacego tym obiektem i nie pisz pan na tego pana zlego nic bo nie wejdziesz pan na hale za kare

    • A co wy się czepiacie tak tej dyrekcji hali?
     Jakiej rozrywki chcecie? Po co i na co? Dajcie już spokoj bo zazdrościcie im Ciagle przygadywanie ze nic nie robią i co z tego? Spójrzcie na siebie co wy robicie i ile. Tak was denerwuje ze ktoś się dostał na stanowisko lepsze . Buraki i zazdrośnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj