Strona główna Różne Ferie w Hufcu ZHP Trzemeszno

Ferie w Hufcu ZHP Trzemeszno

2922
1

Wiele atrakcji czekało na harcerki i harcerzy Hufca ZHP Trzemeszno, w trakcie tegorocznej „Nieobozowej Akcji Zimowej 2020”.

Aktywne ferie w 7 GZ ,,Zuchy Kruchy” oraz 2 DH im. Mikołaja Kopernika w Kruchowie

28 stycznia miała miejsce gra terenowa połączona z podchodami, ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek w Wydartowie. Kolejnego dnia na zuchów i harcerzy czekał wyjazd na basen i do pizzerii. W zajęciach brało udział 20 osób. Opiekę sprawowały dh Marzena Stojek-Kowalik oraz dh Alicja Michalik.

Grecki dzień w 6 GZ „Przyjaciele Indian”

3 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzemesznie zuchy zagłębiły się w historię Aten. Poznały historię Akropolu oraz wykonały jego makietę. Przypomniały sobie Prawo Zucha oraz zjadły wielką grecką ucztę. Zagłębiły się w tajniki greckiego teatru oraz uczestniczyły w Igrzyskach Olimpijskich. Zajęcia przeprowadzili pwd. Teresa Górna, dh Zofia Pruss, dh Anastazja Wikaryczak oraz dh Nikodem Bielaś.

Aktywny dzień w 8 DH ,,Odkrywcy” im. Vasco da Gamy w Trzemesznie

Korzystając z ostatnich wolnych dni ferii harcerze z 8 DH ,,Odkrywcy” wybrali się na wycieczkę do Wrześni, gdzie czekał ich aktywny czwartek.

Na początku odwiedzili Jump Park, gdzie 2 godziny skakali na trampolinach i świetnie się bawili. Wybrali się na pyszne burgery.

Na koniec czekał wszystkich spacer do miejsca, upamiętniającego strajk Dzieci Wrzesińskich z 1901 roku skierowany przeciwko zaborcy i przymusowej germanizacji. Choć spotkał się z represjami, trwał aż do 1905 roku.

Opiekę sprawowały phm. Paulina i Martyna Kwiatkowskie.

fot. ZHP Trzemeszno

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj