Strona główna Na sygnale Ewakuacja w ZSOiZ

Ewakuacja w ZSOiZ

5822
58

Dzisiaj – około godziny 11 – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie wyczuli w głównym budynku szkoły ostry, żrący zapach. Powiadomiono służby ratunkowe, a wszystkich ewakuowano na boisko szkolne.

U nikogo nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych.

Prawdopodobnie ktoś rozpylił gaz pieprzowy. Działania służb polegały głównie na dokładnym wywietrzeniu pomieszczeń.

Po około godzinie uczniowie wrócili do zajęć.

58 KOMENTARZE

     • Przepisy prawa oświatowego. Szkoła musi w roku szkolnym przepracować określoną przez MEN liczbę dni, która umożliwia zrealizowanie podstawy programowej. Jeśli z jakiś powodów nie mogła tego zrobić musi te dni odpracować np. w soboty (1 – 2 dni), jeśli więcej to nawet w wakacje. Co prawda dyrektor szkoły ma kilka dni do dyspozycji (tzw. dni dyrektorskie) na różne sytuacje. Liczba tych dni jest zależna od typu szkół: w podstawowej jest to 6 dni, w liceum 10 a w zawodowej 8. Jednak te dni są przeznaczone również na: np. liceum – rekolekcje (3 dni), matury (3 dni), piątek po Bożym Ciele (1 dzień), 2 listopada (jeśli przypada w poniedziałek lub piątek), 2 maja. I to jest już 9 dni. Ktoś może powiedzieć, że skoro tak to po co wolne 2 maja czy piątek po Bożym Ciele. Pewnie racja tylko co wtedy z dojazdem np. PKS ma bardzo ograniczone kursy (wiem bo dojeżdżam), ponadto uczniowie często mają ten czas zaplanowany przez rodziców. I tak prawo jeśli chodzi o odrabianie zajęć w soboty. Nr artykułu nie podam, bo ta wiedza nie jest mi potrzebna do życia. Jeśli Tobie drogi Czytelniku jest to konieczne, to musisz sobie sam znaleźć ten przepis w Prawie oświatowym. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

 1. Chyba wszyscy dobrze wiedzą kto był na tyle inteligentny by to zrobić. Szkoda tylko, że WSZYSCY uczniowie zostali ukarani dodatkową godziną w szkole.

  • Jaka dodatkowa godzina? lekcja sie nie odbyła w swoim czasie więc trzeba ja było odpracować. I BARDZO SŁUSZNIE DROGA MŁODZIEŻY. ja uważam, że przez to całe zajście byliście tak rozkojarzeni, że za te jedną powinny odbyć sie dwie abyście coś z lekcji zapamietali.

  • ja to czytam inaczej: był to wyjątkowo głupi wybryk jednej osoby. Zareagowano zgodnie z procedurami. Lekcje nie przepadły. A „żartowniś”, jeśli dobrze wnioskuję z komentarzy, jest ustalony, a więc poniesie konsekwencje. Czyli szkole nie ma czego zarzucać.

 2. W Mogilnie takiego dziadostwa nie ma uczen wchodzi do szkoly i juz nie wychodzi dopoki lekcje trwaja a u nas wchodza i wychodza jak chca i kiedy chca w tej szkole woznego nie ma zeby przypilnowal czy jest tylko do pieniedzy a mlodziez robi co chce jednym slowem wolna amerykanka a jeden od drugiego nie lepszy i madrzejszy.

  • nie trzeba wychodzić ze szkoły, żeby wnieść niewielki pojemnik z gazem. W żadnej szkole nie ma rewizji na wejściu, byłoby to bezprawne. O klasie szkoły świadczyć będzie sposób, w jakim rozliczy się ze sprawcą dzisiejszej akcji.

  • Skoro tak bardzo stawiasz Mogilno w superlatywach to chętnie mogę ci wymienić pełna litanie wszystkich rzeczy po których zmienisz zdanie a poza tym to ty masz swoją szkole – Mogilno a my mamy swoją wiec z łaski swojej zainteresuj się problemami swojej szkoły bo ma ona ich mnóstwo. Żeby nie byc goloslowna wiem co mowie bo przekonałam się o tym na właśnie skórze

  • Skoro szkołę w Mogilnie stawiasz w superlatywach to z miłą chęcią mogę przedstawic ci cala litanie rzeczy po której zmienisz zdanie o swojej szkółce a poza tym to ty masz swoja szkołę- Mogilno a my mamy swoja i zainteresuj się nia może to zobaczysz że nie jest tak kolorowa jak ja opisujesz a żeby nie być goloslowna to wiem co mówię bo przeżyłam to wszystko na właśnej skórze

   • Trzemeszeńska elito nauczycielska weźcie się wraz ze swoim „guru”za pracę a nie pisanie komentarzy. Jesteście żałośni.

    • Do Bareja. Skąd wiesz, że piszą to nauczyciele? A może to uczniowie mają dość obrażania ich i chcą w ten sposób zaprotestować. I nie przywołuj nazwiska Barei, bo ta sytuacja nie miała nic wspólnego z tym reżyserem i jego spojrzeniem na swiat. On ośmieszał, ale nikogo nie obrażał w przeciwieństwie do Ciebie.

   • A ja chodze do Mogilna i nie narzekam zobaczcie ile uczniow jest w Trzemesznie a ile w Mogilnie nie mowie ze w Trzemesznie jest zle ale za malodyscypliny maja i robia co chca albo chodzisz sie uczyc albo wypad gdyz nauczyciele sie mecza i uczen sie meczy szkoda czasu.

    • W Mogilnie uczniowie nie mają nawet gdzie usiąść na lekcji, więc siadają na podłodze. Inaczej jest się uczyc w klasie 30 osobowej tak jak w Mog, a inaczej w 17 osobowej. Zapytajcie uczniów z trzemeszneskiego lo czy żałują że wybrali tutejszą szkołe. Odpowiedź będzie Jedna, NIE.

    • Jesteś niekonsekwentny pisząc o braku konsekwencji albo chcesz szkole dowalić. „Wybryk” dopiero miał miejsce. Szkoła nie tuszuje sprawy. Wezwano policję. Wykryto sprawców. Poniosą konsekwencje. A szkoła, jak każda instytucja musi postępować zgodnie z prawem np. ze Statutem Szkoły. Inaczej ukarani odwołają się, że prawo i procedury nie były przestrzegane i kara zostanie cofnięta. Poczekaj na dalsze działania Szkoły. Jeśli nie będzie konsekwencji wtedy krytykuj.

     • Tekst Anonima z 7 grudnia 9.32 był odpowiedzią do tekstu „konsTytucji” z 6 grudnia 20.49, który sugeruje, że w szkole z Trzemeszna nie ma dyscypliny i konsekwencji, czego „oczywiście nie można powiedzieć o szkole z Mogilna. To oczywiście jest ironią, jakby ktoś nie zauważył.

 3. Jeden wybryk uczniów ma skreślić szkołę? Widze wysoki poziom macie ludzie. Szkola jest naprawdę super wiec nie wiem po co p…..e takie głupoty. ;3

 4. Jak świat światem, a szkoła szkołą byli uczniowie, którzy ciągle myśleli co by tu wywinąć. Wiem, bo sam do nich należałem. Teraz mają jednak większe możliwości. W tamtych czasach na przykład, zdobycie pojemnika z gazem było właściwie niemożliwe.
  Takich numerów nie uniknie żadna szkoła. Jeśli to prawda, że sprawcy już są znani, a lekcje odpracowane to uważam, że szkoła nie ma sobie niczego do zarzucenia.

 5. Nie rozumiem dlaczego szkoła jest teraz hejtowana. W każdej szkole zdarzają się uczniowie którzy przychodzą po to aby coś wykombinować. Moim zdaniem szkoła bardzo dobrze zareagowała na całą sytuację. Uczniowie zostali ewakuowani, zostala wezwana odpowiednia pomoc. Lekcje zostały odrobine. Szkoła jest szkołą, nikt nie mógł przewidzieć że pewni uczniowie mają ochotę na żarty,jedno pewne że poniosą za to odpowiednią karę. Szkoła jest na dobrym poziomie,wyniki matur dobre, uczniowie odnoszą wiele sukcesów tych mniejszych i większych w konkursach, jak i zawodach sportowych.

 6. Trzemeszno to na prawdę dobra szkoła, gdzie nauczyciele są dla ucznia a nie uczeń dla nich. I na prawdę dużo wymagają od ucznia, wyniki matur są bardzo dobre więc dlaczego wybryk jakiś uczniów ma decydować o całej szkole?

  • Wyniki matur są bardzo marne w porównaniu z innymi szkołami np. w Gnieźnie i Mogilnie. Poziom żenada. zresztą widać ze nie ma chętnych do tej szkoły. Kilka profili w tej samej klasie. Nie ma takiej szkopki w Gniexnie.

    • Skąd te wyniki matur? Proszę spojrzeć na cke i tam widać ze LO Trzemeszno jest gorsze, nawet od Sobka w Gnieźnie. 2 miejsce w powiecie to kłamstwo. Proszę nie kłamać bo czytają to rodzice, których dzieci staja przed wyborem szkoły i wprowadza się ich celowo w błąd. Proszę powiedzieć na jakim poziomie jest matematyka w naszym liceum??

     • Matematyka jest na bardzo dobrym poziomie, pozdrawiam.
      Jak ktoś się nie chce uczyć sam z własnej woli to już jego sprawa.

   • A szkoła w Mogilnie 1, ale to żaden wielki wynik, bo nie ma realnej konkurencji. W Powiecie Mogileńskim są trzy szkoły średnie, w tym 2 walczą o przetrwanie, bo Szkoła z Mogilna jest faworyzowana przez władze powiatowe i ma lepszy dojazd niż pozostałe 2.
    Jeśli szkoła z Trzemeszna ma 2 – 3 miejsce w Powiecie to jest to bardzo dobry wynik. Szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Gnieźnieński jest co najmniej 6, jeśli nie więcej, wiec porównanie szkoły
    z Mogilna ze szkołą z Trzemeszna wypada na korzyść tej z miasta Kilińskiego. Zanim zaczniesz oczerniać sprawdź fakty. Pozdrawiam.

 7. Do „Do Gośc”. Na jakiej podstawie twierdzisz, że poziom w szkole trzemeszeńskiej jest niski? Podaj fakty i dane dotyczące np. matur, konkursów itp. oraz źródła Twoich informacji. Stwierdzenie, że poziom w jakiejś szkole jest niski bez podania faktów świadczy o Twoim poziomie, bo:
  a. nie potrafisz poprzeć swojego zdania żadnymi argumentami,
  b. nie potrafisz dotrzeć do żadnych danych.

 8. Nie rozumiem, dlaczego ludzie dyskutują na temat poziomu szkoły w Trzemesznie,porównując ją do takich szkół,do których przychodzą uczniowie, którzy w gimnazjum już byli „dobrzy”, więc oczywiste jest, że maturę napiszą wysoko. Do Trzemeszna w dużej części przychodzą osoby, które już miały problem w gimnazjum… A czy większym sukcesem nie jest zdanie matury, która w całej Polsce jest taka sama, przez ucznia słabego, który do poziomu 30% z matematyki musiał pracować w szkole, liczyć na pomoc nauczycieli i potrzebował więcej czasu na przyswojenie materiału niż piątkowy gimnazjalista idący do innej szkoły, ale mimo tego matury np.w Mogilnie nie są pisane rewelacyjnie.
  Moim zdaniem statystyki matur są źle zrobione, ponieważ nie ma porównania z jakim poziomem wiedzy przychodzą uczniowie do danego liceum, a z jakim poziomem ją kończą.

 9. ma ktoś statystyki BDSM szkoły w Mogilnie?

  jestem ciekawa wynikow, czemu taka dobra ta szkola

  nr 666 213 769

  Możecie sms przysłać 😉

 10. Do wszystkich, którzy tak uwielbiają szkołę w Mogilnie. Jakoś nikt z Was nie pisze o tym co wydarzyło się w tej szkole wczoraj podczas meczu siatkówki. Podobno uczeń zaatakował nauczyciela? Czyżby w tej idealnej szkole wcale nie było tak idealnie, a problemy zamiatane są pod dywan.

 11. Przyjdźcie, zobaczcie jak jest w szkole w Trzemesznie a dopiero później oceniajcie. Nauczyciele zawsze służą pomocą, dla ucznia słabszego przychodzą na godzine 7 i mu pomagają, a wcale nie muszą. Nauczyciele są bardzo wymagający ale przecież o to chodzi przez to zmuszą ucznia do zajrzenia choviaz na chwilę do książki. Nauczyciel jest dla ucznia, a nie uczeń dla nauczyciela. Dużo się dzieje w szkole, młodzież się bardzo angażuje a życie szkoły jak i miasta. I godnie reprezentuje ją na różnych konkursach.

 12. Jak zdaje maturę w jakimś LO, np. jeden tylko z całej szkoły wybitny uczeń z jakiegoś przedmiotu,- to oczywiście uzyskuje maksimum punktów.
  Wynik szkoły – 100% uczniów z tego przedmiotu zdało na maxa. A zdawał jeden pasjonat danego przedmiotu!
  Tyle warta jest statystyka.
  A jak się mylę, to z pokorą przyjmę sprostowanie.
  A szkołom z Mogilna i Trzemeszna dajmy spokojnie uczyć i nie dokuczać żadnej. Każda jest warta uznania.

 13. Nie zazdroszczę dojazdów uczniom z Mogilna. Samej szkoły nie oceniam, bo tam nie chodzę, ale szkołę w Trzemesznie jak najbardziej polecam z całego serca. Życzę miłego użytkowania portalu. Elo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here