Strona główna Polityka Europosłanka w Trzemesznie

Europosłanka w Trzemesznie

2161
48

Krystyna Łybacka – posłanka do Parlamentu Europejskiego z listy SLD spotkała się dzisiaj w restauracji Czeremcha z seniorami. Towarzyszył jej Tadeusz Tomaszewski, były poseł, obecnie asystent europarlamentarzystki, pomysłodawca dzisiejszego spotkania.

Posłanka przedstawiła działania jakie podejmuje, szczególnie na rzecz osób starszych. Jak stwierdziła, dzisiejszy seniorzy to nie staruszkowie siedzący w domu, tylko osoby oczekujące ofert. Stąd pomysł warsztatów komputerowych, kursów językowych i innych form aktywności, które organizuje i wspiera.

Spotkanie było również okazją do zadawania pytań. Dotyczyły one głównie spraw socjalnych, takich jak zasiłki czy refundacja leków. Nie zabrakło pytań z wielkiej polityki. Pytano między innymi o sprawy uchodźców, postrzegania Polski na arenie międzynarodowej, a także o obecną kondycję Unii Europejskiej.

48 KOMENTARZE

  • Panie Polak to nie komuniści, a znacznie gorsza plaga – koniunkturaliści – czyli zawsze z każdym, chorągiewki, które wiedzą z której strony chleb jest smarowany. Dlatego „ideowi” piewcy socjalizmu i jedynie słusznej partii tak szybko mieli na ustach hasła o wolności i demokracji … Z pierwszych ław PZPR na salony gdzie mogli uczyć polski naród czym jest demokracja i wolny rynek, dzisiaj też mamy od tego pożal się Boże specjalistów i urabiaczy mas z frazesami na ustach …

   • Komuniści, koniunkturaliści, chorągiewki itp. Można wymyślić jeszcze wiele innych określeń. A dla mnie to po prostu politycy. Tacy jak ci z prawej strony i z centrum i nie wiadomo skąd. Każdy szuka swojego elektoratu. PSL wśród rolników, PiS w rodzinie radia Maryja, Kukiz wśród młodych. I każdy wciska kit jak może. A co do chorągiewek, wiem, że w Pisie też ich nie brakuje.

    • Panie Tadeuszu, zmiana z naczelnych komunistów na czołowych demokratów jest trochę bardziej jaskrawa niż przejścia partyjne po 1989 roku. Z resztą ma Pan słuszność, po za ugrupowaniem Kukiz 15 w którym jest kilku posłów o poglądach nie zmiennych reszta betonuje swoje elektoraty, traci Polska – Polacy.

  • Pani ”Zofio” Jeżeli dobrze pamiętam to właśnie Pan Tomaszewski, jako jedyny poseł z naszego okręgu ,systematycznie odwiedzał Trzemeszno,w czasie swoich kadencji.Nieważna przynależność partyjna,ważne jest zaangażowanie polityka.

   • Pamięci, eks poseł zawsze był w Trzemesznie po to by betonować elektorat nigdy nie pojawiał się tam gdzie mogłaby wyniknąć cięższego kalibru dyskusja … To polityk miernota, od klepania po plecach i rozdawania kwiatków … Chyba tylko prof. Tadeusz Iwiński jakoś przyzwoicie wypada ze starego SLD, przynajmniej od czasu do czasu błyśnie jakąś trafną diagnozą. To nie kaliber Albina Siwaka, na którego robotnicy pluli kiedy wchodził na halę produkcyjną podczas największych napięć na linii Solidarność – komuna, a jak wychodził to go oklaskiwali …

 1. Jeśli tyle ludzi tak ładnie przyszło z własnej woli, to ładnie że się ich zaprasza na takie ładne i potrzebne spotkania.

 2. Akcja z warsztatami komputerowi jest na prawdę pozytywna … Tylko, jak szanowni seniorzy opanują sztukę serwowania po internecie to mogą trochę zmienić perspektywę na rzeczywistość i dość spora nikłego już elektoratu może odpłynąć … Co do byłego posła tchórza – który to zbojkotował debatę o emigrantach właśnie w Trzemesznie, to żal strzępić klawiatury … Szkoda, że nie ma otwartych spotkań z Polakami – tylko utwierdza się swoje elektoraty takimi spotkaniami … Oczywiście eks poseł miękko lądował pod skrzydłami Pani europoseł, tak jak i senator Gruszczyński, który znalazł elementy w swoim CV, które pozwoliły mu wylądować w poznańskim Wordzie … Jaką my mamy zdolną elitę polityczną … Taką uniwersalną …

  • Tak piszesz chyba z zazdrości, bo się jeszcze do porządnego koryta nie dorwałeś. Tacy patrioci i działacze jak Ty, gdy dorwali się do stołków trochę wyżej niż w województwie już dawno zapomnieli o swych wyrazistych poglądach, a nawet o swej przeszłości z okresu młodzieńczej działalności politycznej. Taka smutna prawda o polskich politykach i działaczach, że zapominają szybko dzięki komu są na górze.

   • Panie Mieszkańcu, nigdy nikomu niczego nie zazdrościłem, może prócz podróży majętnym ludziom … Nie jestem żadnym działaczem, nie należałem do żadnej partii i nie mam zamiaru – co do sytuacji o których Pan piszę nie wiem co to ma wspólnego ze mną, chociaż z pewnością takie mają miejsce …

    • W takim razie pomyliłem Cię widocznie z innym Maciejem, który wielokrotnie się udzielał na tym forum, a jego przekaz jasno wskazywał na aktywną działalność polityczną i ścisłe związki z prawą stroną sceny politycznej.

     • Nie pomylił mnie Pan, wedle dość sterotypowego podziału pewnie może mnie Pan szufladkować na prawo, ale to podziały mało precyzyjne. Moje komentarze nie sugerują działalności, a bardzo żywe zainteresowanie polityką światową, państwową jak i niestety lokalną ostatnimi czasy … Stąd i moje komentarze tutaj …

  • Mi też warsztaty komputerowe dla seniorów się podobają i chciałbym wziąć w nich udział, ale znam tylko klawiaturę Perkins.a. Mażę by instruktor znał skruty klawiszowe Windows.a.

 3. Macieju wyląduj wreszcie pod akceptowanymi przez Ciebie skrzydłami. Takimi porządnymi, żebyś poczuł się dobrze. Nie wypominaj skrzydeł Tomaszewskiemu i Gruszczyńskiemu. Poszukaj dla siebie też.

  • Panie Ursus ja wskazuje jedynie patologię … Szeregowy Polak musi zmykać za granicę za pracą, bo jak to mówi komusze jaśnie państwo – otworzyliśmy Wam granicę więc wyjeżdżajcie – nikt się nie pytał milionów Polaków czy chcą opuszczać kraj za chlebem, tylko stworzono takie, a nie inne warunki ekonomiczne by wypchnąć młodych za granicę … Politycy ze zdjęcia i ich polityczna macierz też macała w tym swoje brudne paluchy … Tam gdzie jestem jest mi bardzo dobrze, nie potrzebuję żadnych politycznych skrzydeł … Ale dziękuję za troskę, to miłe gdy internetowe anonimy ją wyrażają …

   • Odp. na wpis z godz. 14.17
    Z samego zainteresowania Macieju nic nie wynika, ponad to, że jesteś mądry i się interesujesz tym i owym ,i jeszcze więcej.
    Zaliczam Cię do tych, co mają oczy na świat szeroko otwarte, a jak chcesz, to zaliczę Cię nawet do lepszego sortu.
    I tylko co z tego ŻYWEGO ZAINTERESOWANIA wynika?
    Nic!!!!!!!!!!!!!!!!! poza Twoim pisarstwem!
    Od działalności wyraźnie się odżegnałeś! No to nadal się INTERESUJ !
    Działać ma kto inny…
    Zastanawiam się, czy nadal mam Cię lubić,
    skoro z Ciebie taki sympatyczny leniuszek.

    • Panie Ursus Pan się myli, z mojego zainteresowania wiele wynika, dla mnie jak i również dla innych … Dzięki nim skończyłem łatwo studia, poznałem mnóstwo ciekawych mądrych ludzi, widziałem różną polskę tą biedną zapomnianą pozostawianą samą sobie i tą która ma wszystko co materialne … Kilka osób zdąrzyłem zarazić bakcylem do wiedzy na czym świat polityki jest zbudowany, co prowadzi do fajnych nowych kontaktów wśród ludzi którym ojczyzna nie jest obojętna a patriotyzm to nie sprzątanie psich kup i czekoladowy orzeł … Moje pisarstwo jest jak każde inne na tym forum, wię może Pan ten zarzut kierować do wszystkich tutaj piszących. Fakt, że ten portal dał pewną nową jakość w informowaniu opinii publicznej z możliwością komentowania wydarzeń. Co nie zmienia faktu, że od wielu właściciel tego medium powinien pobierać opłatę bo służą im iście terapeutycznie … Oczyszcza ich z kompleksów …

     Ja się odżegnuje od szyldów partyjnych drogi Panie, w innych obszarach działam z otwartą przyłbicą …

     • Pan się odżegnuje od pracy na rzecz poszerzania swojego horyzontu umysłowego.
      A ja wolę nie Teoretyka, ale Praktyka , który mniej wie, ale więcej umie coś zrobić dla kogoś lub grupy ludzi.

   • A kto zbudował w Polsce te wszystkie zakłady a kto je później likwidował? Nie trzeba daleko szukać. Ile ludzi pracowało w Izopolu a ile obecnie pracuje w tym co po Izopolu zostało?

    • Panie Ednet to wszystko co zostało zbudowane po II wojnie światowej odbudowały dwa pokolenia Polaków, którym należy się wielki szacunek … Za likwidację wielu zakładów, ich złodzejską prywatyzację także odpowiada SLD stąd moja uwaga, że gorsi od komunistów są koniunkturaliści … W latach 90 grupa posłów szyldu SLD była zaproszona do USA by odbyć spotkanie z kilkoma generałami i członkami resortu obrony. Przebierali nóżkami w oficjalnych wystąpieniach, że Polska chce do NATO, aż mdliło od wasalnych postaw. Jeden z gen. amerykańskich studził posłów z Polski, że jeszcze wiele muszą zmienić w Polsce i istnieje sporo elementów nie pewnych ( agentura post sowiecka ) w resortach wojskowych … Był tylko jeden poseł z Polski na tym spotkaniu, który odpowiedział, generałowi wprost: gdybyście nas nie zostawili w 45 to nie byłoby tych problemów. Na wieczornej kolacji tylko z nim chciano rozmawiać …

     • Panie Macieju. Jak by nie patrzeć to komuna odbudowała nasz kraj po wojnie. Te wszystkie fabryki, mieszkania z lat 60-70 same się nie zbudowały. A kto to sprzedał? To właśnie SLD wprowadziło Polskę do NATO i do Uni. Nie twierdzę że SLD jest takie cacy ale zdecydowanie lepsze od PiS i PO. To prawica sprzedała większość naszych firm. I mam na myśli SLD a nie PZPR bo zdecydowana większość SLD ma z PZPR nie wiele wspólnego. Bardzo duża część SLD wstąpiła do PZPR pod koniec lat 80 czyli tuż przed upadkiem PZPR. A jeśli ktoś ocenić działalność poselską Tomaszewskiego to najpierw niech oceni działalność pozostałych parlamentarzystów. Ile oni zrobili dla naszej gminy?

     • To niebył generał. Agent mówił, że jest „pułkownikiem”. Kolesie Jego z solidarności do PO przeszli – mafijną sieć zbudowali coby haracze zbierać. Pozapartyjnymi pozostali i żyją jak pączki w maśle. Sycylią może zapachniało – ale „parobasi” znają się na Polityce.

     • bycie „parobasem” – to boli. Dziad kapitalista nawet niezdaje sobie sprawy, że „parobas” musi do „pieca” swoich trzewi łożyć więcej niż pracownik bo chce być tak samo dobry jak pracownik a zarabia mniej?

 4. A Maciej źle pisze ?? Człowieku – dokładnie opisuje rzeczywistość pzpr’owskich elit. Z resztą dzięki bogu, widać to na zdjęciach, elektorat już raczej i mały i …. – bez urazy dla nikogo

 5. a za czyje pieniądze ten kurs komputerowy przeprowadzony /podatników/wykładowca beznadziejny i takie mydlenie oczu …..szkoda słów

  • Wciąż mylę o moich wnukach. Oni będą musieli cierpieć za sielankę teraz graiących. Przecież oni za to kradzione tylko żrą i się drogo bawią – bo im wolno swołoczy.

   • Panie Helmutf, Pan trafia w sedno. Piastowanie funkcji poselskich wiąże się z przywilejami dochodem rzędu 15 000 tysięcy złotych, europosła 9 000 tysięcy, ale euro plus bardzo szeroki pakiet socjalny. To jest finansowa abstrakcja dla szeregowego Polaka, a służy podtrzymaniu systemu jaki funkcjonuje i jest, to forma korumpowania systemowego … Nikt o tym nie mówi głośno, że te proporcje w stosunku do stanu portfeli obywateli są przepaścią zakończoną urwiskiem, ale służą wielkiemu kapitałowi by nie chwiać systemem, który ma swoje określone cele co do kształtu władzy ponad narodami …

  • Gościu mówi o sześciu klasach szkoły podstawowej – ale ja kończyłem jeszcze siódmą – wprawdzie wieczorowo, ale skończyłem.€

 6. Panie Tadeuszu! Trzeba było oprowadzić europosłankę po Trzemesznie z grupą sympatyków SLD. Może wtedy dotarło by do ludzi młodych ilu ma Pan sympatyków.
  Dużo jest w Trzemesznie zrobione,elektorat starzeje się może ktoś pomyśli o jakimś Hospicjum dla ludzi starszych i młodszych. Co z tego tanie leki jak ten człowiek nie dojdzie do lekarza jest osoba samotną {..}
  Pozdrowienia pisze się na angielski.

 7. 21:23, Ursus.

  Panie Ursus nie wiem czy Pana diagnoza jest trafna odnośnie moich horyzontów, staram się na bieżąco drążyć wiele tematów, takich które przynosi życie, i takich wobec których pożera mnie ciekawość. Akurat z tą teorią i praktyką, musi mi Pan na słowo wierzyć, że udało się to kilka razy połączyć, ale to nie jest temat na to forum …

  Oczywiście nie mam wielu mocy sprawczych, bo jestem zwykłym szarym obywatelem, prostym robotnikiem … Więc proszę nie wymagać ode mnie zbyt wiele.

 8. Panie Ednet, ( 18 maja 2016 o 22:15 )

  choć sam znam ten okres tylko z książek i opowieści wielu trzemesznian, którzy swoją młodość rozpoczynali w tam tym okresie powtarzam – mam wielki szacunek dla Polaków za wielki trud jaki włożyli w odbudowę naszej zrujnowanej ojczyzny. Komuna nie była jednolita, trwała lat 40 i miała różne frakcje – oblicza, które się zwalczały u władzy, inaczej skończył Gierek, inaczej Jaruzelski z Kiszczakiem, prawda ?

  Co do osiągnięć prywatyzacji i akcesji do międzynarodowych struktur, jest trochę inaczej, wszystkie rządy sprzedawały nasz majątek narodowy w sposób wymagający wyroków skazujących, plus dopuszczały się drenażu budżetu państwa wieloma aferami, jedynym rządem, który to powstrzymał był rząd Jana Olszewskiego – to suchy fakt. Co do wprowadzenia nas do UE do brylował towarzysz Miller i zrobił to na kolanach, ten stan pozostał do dziś, oczywiście UE ewoluowała od tamtego czasu, ale nasz status i naszej gospodarki dalej wskazuję na ten stan. W NATO również jesteśmy członkiem drugiej kategorii i jedynie instrumentem w potyczkach geopolitycznych mocarstw USA – FR. Mnie generalnie ciężko oceniać polskie partie polityczne, bo większością gardzę, jak i samą formą demokracji w Polsce, oraz tym jak bardzo bez klasie polityczne wykorzystuje ignorancję i nie wiedzę Polaków dla własnych celów …

  Co do roli parlamentarzystów w naszej gminie, to widzę ją jako utwardzanie elektoratu – jeśli jest ono korzyścią dla jakiejś grupy mieszkańców, traktowałbym to jako wypadkową …

  • Panie Macieju,

   Trochę mnie mdli jak czytam po raz kolejny o wielkiej polityce, miejscu Polski na arenie międzynarodowej, rządzie Olszewskiego, Antku, agentach i innych świrach, których nie brakuje w partiach politycznych.

   Z jednej strony odcina się Pan od partii politycznych z drugiej zaś bardzo wyraźnie wyróżnia Pan jedną z nich – i tu zaczyna się rozmowa nt. szerokości horyzontów.

   A czym jest patronat Prezydenta nad imprezą w trzemeszeńskim liceum jak nie utwardzaniem elektoratu realizowanym przez lokalnych parlamentarzystów?

   Przypuszczam, że Prezydent w tym dniu objął swoim patronatem jeszcze imprezę w Pcimiu górnym i Kaczorowie.

   To forum jest na stronie trzemeszno24 i głównie dotyczy gminy Trzemeszno, którą w ostatnim czasie odwiedzili politycy, którzy aktualnie są w wieku przedemerytalnym i akurat cieszą się z obniżenia wieku emerytalnego.

   Faktem jednak jest, że Pan Tomaszewski był najaktywniejszym parlamentarzystą z naszego regionu i z tego co wiem nie ograniczał się tylko do Trzemeszna.

   • Panie Niemiec, nie ma większego dowodu na pańskie ograniczenie horyzontów niż Pana wpis. Polacy zastali wrzuceni w tępy podział, skoro nie napisałem nic złego o PiS to znaczy, że jestem za nimi, jeśli punktuje PiS to znaczy, że jestem za obecnymi siłami koalicji opozycji … Bzdura do kwadratu, proszę się wyzbyć tego podziału, i myślenia wedle tego szablonu. Co do rządu Olszewskiego – suchy fakt, tak jakbym napisał, że Lech Wałęsa był prezydentem Polski, to również suchy fakt. Pretensje może Pan kierować do historii nie do mnie. Kwestia patronatu jest taka, kto wyszedł z inicjatywą by go podjąć ? Władze szkoły ? Czy parlamentarzyści ? Jeśli Ci drudzy, to ma Pan słuszność.

    Nigdy nie głosowałem na PiS, choć mają mnie szanse do siebie przekonać, o ile w polityce wewnętrznej zgadzam się z ich działaniami w 10 – 15 % to to co robią podsycając konflikt z FR jest jakąś paranoją, jeśli nie jawnym sabotażem na rzecz USA, stajemy się geopolitycznym frontem co jest wybitnie niebezpieczne … Ale to temat rzeka, i to dość rwący.

    Ja z reguły nie czytam niczego po czym mnie mdli, Pan oczywiście może się co nie co pomęczyć, ale po co ?

    O agentach cisza – bo to bardzo ciekawy temat … Tam dopiero może Pana zemdlić, ale od faktu w jak bardzo zakłamanym świecie Pan żyje …

   • Szanowny panie niemiec z krwi i kości. Mnie nie interesuje kto jest patronatem zjazdu absolwentów, ale z kim jeszcze spotkać się mogę, z kim porozmawiać, kto mnie jeszcze szanujejako emeryta z nizin społecznych i któremu prawdziwemu Pedagogowi wypada za Jego kład i zaangażowanie – świeczkę zapalić. Co mnie ma interesować koryto, które za 5 lat będzie puste…

 9. szykują się do wyborów ,MACIEJ napisał prawdę !!!oni zrobią wszystko dla osiągnięcia swoich celów !!dlaczego nie byli tacy aktywni jak likwidowali szkoły ? co zrobił PAN TOMASZEWSKI ? chciała bym wiedzieć ,jego elektorat już szkoły pokończył więc reszta go nie obchodziła ? no tak lepiej jechać na grzyby

 10. No cóż. Nazwisko Tomaszewski, niektórym naszym Kolegom tylko z piłką nożną się kojarzą i redakcją sportową. Źle to się jeszcze będzie działo.

 11. Macieju wyjdź z jakąś inicjatywą lokalną. Dołączymy i będziemy wspólnie pracować. Po tym, co tu piszesz widać, że byłbyś dobrą iskrą dla dobrej roboty.
  Zachęcam i proszę.
  Podejmij chociaż próbę konkretnej działalności!

 12. Pytanie czy gdyby prezydentem byl Komorowski, rownie marionetkowy, a na dodatek pod kazdym wzgledem gorszy od obecnego to bylby sprzeciw czy nie?

 13. A właśnie, że z wiosną wyraźnie na targowisku ruch w interesie. To jest targ a nie galeria w Warszawie. U nas na targu jest super.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj