Strona główna Różne Emocje w sprawie nagród dla nauczycieli

Emocje w sprawie nagród dla nauczycieli

6857
94

Dużo emocji wzbudził temat nagród dla nauczycieli, poruszany w trakcie ostatnich obrad sesji oraz połączonych komisji Rady Miejskiej.

Sprawa miała swój początek 20 października, kiedy to Kacper Lipiński podjął temat zdalnego nauczania. W jego ocenie, w której powołał się na sygnały od rodziców, sposób tej nauki pozostawiał wiele do życzenia.

W tym samym tonie wypowiadał się Grzegorz Koperski, do którego również docierały uwagi rodziców. Jak stwierdził, wielu nauczycieli nie wywiązywało się z nauki zdalnej, a nawet całe półrocze nauczyciel potrafił się nie odezwać do uczniów.

Jego wypowiedź poparła Agnieszka Bartz, krytycznie oceniając podejście niektórych nauczycieli do swoich obowiązków w czasie nauki zdalnej. Mówiła o przypadku, kiedy to rodzice zgłaszali swoje uwagi dyrektorowi, jednak bez rezultatu.

Ich słowom nie zaprzeczył burmistrz Krzysztof Dereziński. Zauważył, że „nauczyciel nauczycielowi nierówny” i sam był świadkiem dobrze i źle prowadzonych zajęć.

Pod koniec października radny K. Lipiński złożył interpelację, w której pytał o zasadność przeznaczenia kwoty 50 tysięcy złotych dla wybranych pedagogów. Jak zauważył, powiat mogileński przeznaczył na ten cel 38 tyś. zł, gmina Mogilno 30 tyś. zł, gmina Strzelno 16,5 tyś. zł, a gmina Jeziora Wielkie – 9,5 tyś. zł.

K. Lipiński zastanawiał się, czy wysokość kwoty przeznaczonej na nagrody jest adekwatna do obciążenia pracą za poprzedni rok szkolny oraz czy w tej „rzeczywistości budżetowej” jest ona zasadna.

Jak donosi tygodnik Pałuki gmina Trzemeszno jest liderem jeśli chodzi o wysokość nagród dla nauczycieli, nie jest natomiast liderem jeśli chodzi o egzaminy końcowe ośmioklasistów czy wyniki matur” – powołał się na informacje prasowe.

Radny następująco argumentował swoją interpelację:

Poprzedni rok szkolny był okresem lockdownu pandemicznego, który zamroził pracę wielu branż w tym oświaty. Moje zastanowienie budzi kwestia dotycząca nagród dla nauczycieli oraz wypłacenia jej w tymże okresie, który swoje apogeum miał w poprzednim roku szkolnym, podczas którego przez blisko 80% czasu szkoły były zamknięte dla uczniów, nauka zdalna pozostawiała wiele do życzenia wg relacji rodziców, którzy zgłaszali mi osobiście problem.

W dalszej kolejności K. Lipiński wymienił liczne punkty z Karty Nauczyciela, które określają przyznawanie w/w. nagród.

10 listopada do interpelacji na piśmie odniósł się burmistrz K. Dereziński. Poinformował, że pandemia ma zły wpływ na wiele sfer życia, w tym oświatę. Jego zdaniem forma prowadzenia zajęć rzeczywiście się zmieniła, ale mimo tego uczniowie się uczyli, a nauczyciele pracowali.

Nie ma podstaw do tego, żeby ich nie nagradzać. Jeżeli rodzice mieli uwagi do nauczania zdalnego, to powinni je zgłosić w pierwszej kolejności do dyrektorów placówek, kuratorium, organu wykonawczego, do radnych, a moim zdaniem w skrajnych przypadkach do prokuratury. […] Nigdzie nie jest powiedziane, że nauczyciel musi spełnić wszystkie wymienione kryteria Karty Nauczyciela. Nagroda burmistrza ma charakter uznaniowy. O nagrody dla nauczycieli wnioskowali dyrektorzy placówek. Wnioski były poparte uchwałami rad pedagogicznych. W budżecie kwota na nagrody wynosiła 50 tysięcy złotych. Była to kwota zabezpieczona w budżecie gminy, zgodnie z regulaminem przyznawania nagród dla nauczycieli” – napisał burmistrz.

Niedługo później radny otrzymał pismo od grona nauczycieli (większości gminnych pedagogów), którzy w obszerny sposób odnieśli się do swojej pracy w czasie pandemii COVID.

Temat nie został jednak zakończony. Na sesji RM, która odbyła się w minioną środę, K. Lipiński odczytał kolejne pismo, jakie skierował na ręce burmistrza.

Dowiadujemy się z niego m.in., że zaledwie kilka dni po interpelacji radnego w sprawie nagród dla nauczycieli, skontaktowała się z nim wicedyrektor SP nr 2, Danuta Derezińska. Zaprosiła go na spotkanie, aby wyjaśnić „pewne kwestie” dotyczące zasad przyznawania pieniędzy. Wzbudziło to niepokój radnego.

Chciałbym zwrócić uwagę na nowe trzemeszeńskie zwyczaje, w których to odpowiedzi na interpelacje udzielają dyrektorzy szkół, zanim nadawca otrzyma odpowiedź od adresata, a więc podwładni pozwalają sobie odpowiadać na pytania kierowane do szefa. Panie burmistrzu, czy sytuacja ta działa się za Pana wiedzą i zgodą? Dlaczego dopuszcza Pan niezachowania drogi służbowej? Dlaczego burmistrz zezwala, aby na pytanie dotyczące nagród dla nauczycieli odpowiadał nauczyciel, który tę nagrodę otrzymał? (D. Derezińska jest jednym z nagrodzonych pedagogów-red) […] Zaznaczam, iż nie miałem ani nie mam pretensji do nagrodzonych, mam natomiast wątpliwości co do zasadności wydania tak wysokiej kwoty jaką przeznaczono na nagrody. Mam do tego prawo jako radny” – czytał na sesji K. Lipiński.

Odczytane pismo wywołało wiele emocji u burmistrza K. Derezińskiego. Powiedział, że żadna droga służbowa nie została złamana, a środowisko nauczycielskie zostało „dotknięte zero-jedynkowym myśleniem radnego”.

Tak jak w każdym zawodzie, wśród burmistrzów, księży, lekarzy i prawników są lepsi i gorsi. W konkretnych przypadkach, jak ja wiedziałem, to z konkretnym nauczycielem rozmawiałem. […] Tłumaczenie wszystkiego COVIDem jest zero-jedynkowe i prymitywne. To, że nauczyciele próbowali z panem porozmawiać to nie była odpowiedź na interpelację, tylko próbowali panu pewne rzeczy wytłumaczyć, bo pan pewnych rzeczy nie rozumie. A jak ktoś czegoś nie rozumie, a nauczyciele są od tego, aby tłumaczyć, to ja naprawdę nie wiem, o czym my tu mamy rozmawiać” – mówił burmistrz.

W dalszej rozmowie K. Dereziński twierdził m.in., że radny skrzywdził środowisko nauczycieli, zachował się prymitywnie, chciał błysnąć i zaistnieć.

Pełna transmisja obrad RM dostępna jest |TUTAJ|. Początek tematu od godziny 2:48:00.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

94 KOMENTARZE

  • Najczęściej dostają nagrody „obiboki”, a nie faktycznie zaangażowani nauczyciele. Radni nasi, to w większości żenada, dorównująca urzędnikom najwyższego szczebla w gminie.

 1. Czy tutaj nie widać nepotyzmu, niektórzy nie mają nawet taktu, żona burmistrza jak wynika z tego artykułu się skontaktowała która dostała nagrodę od burmistrza, czy naprawdę to juz w naszej gminie tak nisko to wszystko upadło, brak słów ….. Pozostali radni poza p.Kacprem nabrali wody w usta.To niewyobrażalne i skandaliczne że takich mamy przedstawicieli, do czego to już doszło ?

 2. Oczywiście z tych wybranych musiała być żona burmistrza. Aa już rozumiem…święta się zbliżają. Dyziu pora już wielka aby władzę w Trzemesznie przejął ktoś inny.

 3. Po wysłuchaniu kwiecistej wypowiedzi p. Burmistrza można stwierdzić jedno. Puszczają panu nerwy i zaczyna pan obrażać w tym wypadku radnego Kacpra Lipińskiego oraz nie odpowiada pan na pytania. O nepotyźmie szkoda pisać jest to widoczne jak na dłoni. Z faktami się nie dyskutuje a przykład idzie z góry. Nie dziwmy się, że inne jednostki pomocnicze czytaj. OSiR czy dyrektorzy szkół zatrudniają swoje rodziny np : Kruchowo. Ryba psuje się od głowy.
  Jak mawiał ” Kisiel” walczycie bohatersko z problemem który sami stworzyliście. I przykro i śmiesznie a Gmina kogo to naprawdę obchodzi. ……………… byle kasa się zgadzała.

 4. Ważne że dietki przeszły bez echa ,bo to niby że, odgórnie i jak mus to mus … A jeżeli komuś się nie należy bo pandemia i że zdalnie . To jaki charakter w tym samym czasie miały sesje RG Jakże podobne sytuacje i tym samym skrajne oceny sytuacji . Jak wszystkim wiadomo nie wszystkie gminy przegłosowały tą rzekomo odgórnie narzuconą powdyżkę . Ciekawe , złamali prawo ??

 5. Efekty pracy mieliśmy w zeszłym roku przy okazji wyników matur 😀 myśle ze nagrody na te ciężka prace się naleza. Mamy przecież masę olimpijczyków, stupendialistow, takie wkład takie przygotowania do olimpiad…… nagrody się naleza! A ty głupi rodzicu ucz w domu i nadrabiaj zaległości…..
  ah ten nepotyzm…… paskudna choroba

  • Otóż właśnie! I proponuję większość tych ludzi przestać nazywać nauczycielami, a pracownikami szkoły na etacie nauczyciela. Nie owijajmy w bawełnę i nie zaklinajmy rzeczywistości.

   • Nietykalnosc nauczycieli jako pracowników publicznych, sprawiła ze swego czasu cześć z nich trochę za bardzo czuła się pewnie. Zle lub wcale nie przeprowadzane lekcje. Zle traktowanie uczniów, poniżanie ich itd. Uczniowie to czyjeś dzieci. W domach opowiedzą co się dzieje.
    Otoz co dzisiaj mamy? Dziwicie się tak naprawdę ze zawód ten stracił szacunek?????? Naprawdę??????Sami za to zapracowaliscie. Dzisiaj słysząc o nagrodach pewnie większość rodziców pyta się „za co?” I nie zupełnie bezpodstawnie. Bo gro rodziców musi wysyłać dzieci na dodatkowe zajęcia lub uczyć je w domach. I naprawdę czy my mamy się czym pochwalić żeby awac nagrody?????? Rozumiem jak wcześniej ktoś napisał przygotować kogoś do olimpiady konkursów. Brak slow

 6. Można łatwo zauważyć jeżeli burmistrz dostaje konkretne pytanie ,wcale nie musi być mocno złożone to już ma trudność aby rzeczowo i logicznie odpowiedzieć, wpada w nerwy i zaraz ten kto pyta to wróg.Jaki to jest obraz ?Nie ma na nic pieniędzy a tutaj lider w rozdawnictwie a cała ekipka radnych podnosi rączki i akceptuje.Gdzie tutaj rozsądek w wydawaniu pieniędzy , gdzie troska tego największego ekonoma od gospodarki Pana Nitki, który przyjął maksymalną dietę radnego, na początku kadencji podkreślał że trzeba przypinać pasa.To prawdziwa rzeczywistość jak to jest zarządzane.

  • Oczywiście. Z parocem jak walczy! Nielegalne wysypiska i legalne zlewnie zwalcza! A o browar jak walczy! Tyle razy był w Fortunie, że już go mają dość i prawie ich przekonał do powrotu do rozmów. Proponuję to rondo, o które walczył, nazwać jego imieniem.

   • jak w tym starym dowcipie ze rowery rozdaja a nie bo kradna …

    nie byl w Fortunie tylko PO Fortune w sklepie i nie walczy bo ….. nie przekonal tylko zniechecił … eeee tam dzien dobry mu nie powiem !

   • Tak to pełna zgoda bo zamiast tak kierować radą, konsultować aby wręcz przymusić i zmoblizować burmistrza do choć odrobiny w należytym zarządzaniu gminą to jakie są tego efekty?kompletnie nic, tylko zabawa w jakąś korespondencję na piśmie czeka odpowiedzi na interpelacje, gdyby wykazał się jakąkolwiek stanowczością to przy wymianie wypowiedzi na ostatniej sesji pomiędzy burmistrzem a radnym nie powinien uporządkować tej dyskusji, tak to się dzieje w kółko i co my mieszkańcy z tego mamy

 7. Już niedługo będzie referendum bezprogowe i zobaczymy jak wtedy będzie się zachowywał się ten, który nie potrafi panować nad emocjami.
  https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/projekt-kola-kukiz15-referendum-lokalne-bez-progu-frekwencji
  Jak tylko to wprowadzą to nikt nie ma wątpliwości, że trzeba odsunąć od koryta nieudaczników, którzy są przyczyną kompromitacji w oczach sąsiednich gmin. Jak to dziś w Przemianach napisano – Dno już jest o włos. Wstydu nie mają!

  • A na dnie fekalia, zlewy z ościennych gmin i kto wie jakie jeszcze inne trujące substancje. Takie efekty wyborów kolejnych. Ale większości to nie przeszkadza. Liczy się etat, dieta, nagroda, wepchnięcie pociotków na stołki.

 8. 28 minuta – burmiSZCZ mowi o bidnych marznacych dzieciach a szeFc sobie z kims tam gada oo tyle znacza te tematy – wincy placic podatkow i wincy to bedzie dobrze !

 9. Panie Lipiński ! Trochę taktu i pokory ,na litość Boską ! Od oceny nauczycieli jest DYREKTOR ,a nie pan! Karta Nauczyciela , na którą pan się powoływał , wyraznie o tym mówi ! Gratuluję wysokiej samooceny .

  • W zeszlym roku szkolnym, dzięki nauczaniu zdalnemu, większość rodziców mogła na żywo zobaczyć i ocenić pracę nauczycieli. W kilku przypadkach to było dno. W większości olewka i minimalizm. Bardzo niewielu nauczycieli angażowało się w lekcje online.

  • Szanowny (prawdopodobnie) nauczycielu. Któz to jak nie nauczyciele uczyli nas aby czytac ze zrozumieniem? Może więc przesłuchasz tę „dyskusję” i powiesz w którym miejscu Lipiński ocenia nauczycieli? Czy powiedział o jakimś konkretnym nauczycielu, że nagrody nie powinien dostać? Ja zrozumiałem, że ocenił burmistrza, że na nagrody wydał zbyt wiele kasy. A kto ma oceniać burmistrza jak nie radny? Ale Tobie nauczycielu nie przeszkadza, że dzieci marzna na lekcjach bo brakuje na opał. Ważne, że było na nagrody. Dla mnie smutne jest jeszcze coś innego. O tym jak niektórzy nauczyciele podchodza do swoich obowiązków mówiłi wcześniej radni Bartz i Koperski. Byli w trakcie napadu burmistrza na radnego. Dlaczego milczeli?

   • Wypraszam sobie. Mnie i wiele osób które znam nauczyli czytać i czytać ze zrozumieniem rodzice. Podobnie z innymi zagadnieniami. Nauczyciele zniechęcali mnie wręcz i moja ciekawość do nauki. Osoby zadające pytania, a taka osoba byłem, były niewygodne. Proszę wiec nie plesc bzdur ze nauczyciele wyuczyli lekarzy, prawników itd. To są tak inteligentne osoby od tzw.”dziecka”, w dużej mierze samouki, ze naprawdę nie przypisujcie sobie czegoś czego nie ma. Poziom nauczania to dni. Studia to jest nauka. Pod warunkiem ze to wymagające kierunki.

  • Jaki dyrektor? Cieć! Dyrektorzy byli kiedyś, cieszyli się poważaniem i szacunkiem, bo reprezentowali klasę i przede wszystkim traktowali swój nauczycielski fach jako misję. Ale to było dawno. Przed wojną i jeszcze trochę po niej.

   • Zlikwidować kartę nauczyciela i wtedy podwyżki. Nauczanie na poziomie takim ze muszę dzieci uczyć w domu. Nie rzadko przekazują bzdury! Zdalne nauczanie pokazało poziom

  • Nie przeklenstwo oswiaty a kto rozdaje pieniadze samorzad a kto w samorzadzie Burmistrz komu chce to daje trzeba sie rozeznac kto naprawde pracuje a bylo to widac w zdalnych nieraz sluchajac to cholera brala jak nauczyciel prowadzil i tylko z pupilkami pracowal reszta dzieciakow sie nie liczyla niestety

 10. Jak dobrze że nie uczę w szkole. Zero szacunku za psie grosze uczniowie i rodzice postawa roszczeniowa. Zwykły robol w fabryce na 5-6 tyś.

 11. Ileż tu „ciekawych” komentarzy. Nauka zdalna to była potrzeba chwili i większość nauczycieli robiła to jak umiał- chyba do tej pory tego na studiach się nie uczyli. Nie było wzorców ani odpowiednio przygotowanych platform, pomocy. To był bardzo trudny czas również dla dzieci i nas rodziców. Nie wszyscy mieli warunki żeby dzieci uczyły się w ciszy, skupieniu ale czy to jest wina nauczycieli? Czy przeładowany program nauczania to jest wina nauczycieli? Czy 50 tyś do podziału na kilka szkół to jakaś kolosalna kwota? Wszyscy znamy przypadki marnotrawienia pieniędzy i to na wielką skalę. Przecież Rząd mówi, że pieniędzy mają do oporu i na wszystko starczy to zazdrościcie nagrody 1-2 tyś? Skąd w Was tyle nienawiści i jadu? Idą Święta życzę Wszystkim wzajemnego szacunku, miłości bliźniego, dobrego odpoczynku od polityki i hejty. Pozdrawiam Iwona

  • a co tu studiowac Udostepnianie ekranu chcesz ??

   wyglada to tak :

   bierzesz nawet darmowe narzedzire Googlemeet

   mowisz to samo co na lekcji jak chcesz udostepnic ekran to klikasz pokaz ekran rysujesz w paincie lub piszesz jak „na tablicy”

   powaznie chcesz to na studiach studiowac ??/? moze 5 lat jeszcze jak nauczac zdalnie ??

   no tak jednak nauczyciele to potrzebuja szkolen na wszystko ale do bycia radnymi to BEZ SZKOLENIA moga zostac ????????????

   • Hahahaha dobre! Nowy kurs dla nauczycieli pt.”udostępnianie ekranu” na lekcjach online. Zlikwidujcie te kartę nauczycieli i pozbądźmy się miernot w zawodzie

   • Widzisz nie jestem nauczycielem ale chodziłam do szkoły, obserwowałam swoje dzieci i widzę różnicę przy nauczaniu zdalnym i stacjonarnym i nie polega to tylko na udostępnianiu ekranu i mówieniu. Są różne dzieci, które lepiej przyswajają program i te, które gorzej a na odległość to trudno szybko weryfikować ale cóż Ty wiesz lepiej.

  • Do tej pory tego na studiach nie uczyli… Iwonka czy ty rozumiesz co pierzesz? Myślisz ze w innych zawodach pracownicy Nie musza się ciagle dokształcać? To co to za osły skoro nie dawali rady z nauka online która nie ukrywajmy nie była to opcja dla orłów? Wstyd!

   • Rozumiem co piszę. Szkoda że Ty piszesz żeby tylko zaistnieć. Muszę Ciebie zmartwić nauczyciele również się dokształcają. Ja wiem że Ty pandemię przewidziałeś już lata temu i się dokształcałeś w tym kierunku. Przypomnę, że szkoły zostały zamknięte nagle jak i wiele różnych dziedzin naszego życia. Jeśli nie wiesz to nawet super nauczyciel nie da rady jak dziecko gorzej i wolniej przyswaja materiał nauczania.

  • Dorga Iwono, stad ze gro rodziców musi uczyć swoje dzieci lub zapisywać na korepetycje. Nie sądzisz ze rodzice uwielbialiby was gdybyście prace wykonywali po prostu dobrze? Gdyby dzieci miały wiedzę były zadowolone? Przemysl Iwonko, bo warto dostać nagrodę za efekty pracy.

   • Drogi komentujący a czy wiesz że dzieci mają różne zdolności do nauki? Ja wiem że wszyscy rodzice by chcieli mieć geniuszy ale tak nie jest i to nie jest ich wina ani nauczycieli.

    • Ale to od nauczycieli i ich kompetencji, wkładu zależy ile dziecko wyniesie z danego przedmiotu. Jeśli przychodzi odpekac swoje i do domu to nagroda się należy jak diabli

     • No to wyniesie jedno 100% a drugie mniej zdolne 50% przy pełnym zaangażowaniu nauczyciela i co kogo to wina?. Dlatego nie wszyscy muszą mieć maturę, studia- tylko robić to do czego mają predyspozycje a nie to co sobie wymarzą ich rodzice. Chyba możecie zrozumieć, że praca z druga osobą to nie robienie mebla, składanie samochodu itp. Zgadzam się że są różni nauczyciele tak jak różni stolarze, mechanicy, lekarze, kierowcy itp.

  • Pani Iwono. Nie zazdroszczę Wam nauki zdalnej, gdzie każdy rodzic mógł być wizytatorem bez względu na to jakie ma wykształcenie czy przygotowanie pedagogiczne. Ale nie powie Pani, że niepojawianie sie nauczyciela w ogóle na lekcji to wina zdalnego nauczania. A o tym właśnie mówili radni, nie tylko Lipński. Nikt też tego nie zdementował. Co do kwoty 50000. To będzie zawsze rzecz względna czy duzo czy mało. Faktem jest, że to kwota największa wśród okolicznych gmin, nawet tych wiekszych, gdzie i siłą rzeczy nauczycielei jest więcej. I nie były to tagrody 1-2 tys tylko ponad 4 tys. Poza tym to nie kto inny, ale fundator tych nagród często podkreśla bardzo trudną sytuację finansów gminy, a oświaty w szczególności. Radny nie zarzucał przyznania komukolwiek nagrody, a pytał tylko o wydatkowanie pieniedzy gminnych. Za to został odsądzony od czci i wiary. Nie gorszy Panią „wystapienie” burmistrza? Ani próba uciszenia radnego przez przewodniczącego? To jest OK. Lepsi są ci radni co to „ani be, ani me, ani kukuryku” ? Ale każda uwaga w stosunku do nauczyciela to oczywiście hejt.

   • Oczywiście że nauczyciel powinien pojawiać się na lekcji zdalnej. Moje dzieci takiego przypadku nie miały chyba że nauczyciel był chory. Radni też sobie przyznali pieniądze i to jest ok bo mają takie prawo ale czy gminę na to stać? Radni zadali sobie takie pytanie? Pewnie nie bo lepiej mówić o innych.

    • Szanowni Panstwo komentujacy ja jako nauczyciel przedmiotów ścisłych (nie wymienie jakich ) mam bardzo utrudniona naukę zdalną bo jak pokazywac cyfry
     mowic jak cos sie liczy poza tym sporo dzieci wylacza kamere i pewnie graja w gry na moich lekcjach To rodzice powinni pilnowac swoje pociechy zeby siedzialy przed komputerem i uwazaly !!!

     • Pewnie grają? A skąd takie przypuszczenie? Może pani nie osadzać dzieci podlug swoich? Bardzo proszę. Rodzice

     • widocznie prowadzisz wyjątkowo nudne lekcje, ze nie chcą cię słuchać.
      Rodzice są od wychowywania nie od pilnowania. Od tego jest np.pies.
      Mogłaś się nie podpisywać jako nauczyciele, bo twoja wypowiedzi argumenty utwierdza wielu tylko w tym, ze kadra jest na coraz niższym poziomie.
      Ach, nie osadzaj innych dzieci podlug swoich. Nie każdy kto ma wyłączona kamerkę gra w gierki.
      Tata

     • Może nie przełoży się 1:1 zajęć w klasie na zajęcia zdalne. Ale dla chcącego nic trudnego…chyba za bardzo wyuczyliscie się jednego sposobu myślenia, że zabiło to w wa jakikolwiek element kreatywności i podejścia do problemu. Jak pokazać liczby? Może warto zainwestować w tablice i dobre kamerki obejmujące tablice i symulować lekcje przy tablicy. Za drogo, dobra to inaczej to może zainwestować w druga kamerkę i skierować ja na biurko z kartka i tłumaczyć, jednocześnie pisząc i udostępniając podglad? Na pewno są opcje na to, aby zmierzyć się z tematem lub chociaż próbować. Nie wyjdzie ok, próbujemy coś innego…na rynku jest sporo tablic na których można pracować w środowisku zdalnym, no ale tu trzeba trochę elementów przygotować, a jak wiadomo czas poza lekcjami cenny. I faktycznie jeśli matma jest wykładana w sposób słowny…to lepiej zapiszcie od razu swoje pociechy na korepetycje

     • Brak kreatywnosci! Naucz się pracować z dzieciakami! Nie potrafisz zainteresować czy przedstawić przedmiotu, ustąp i idź do biedronki. Może się nadasz! Zenada! I taka osoba uczy? Oficjalnie przyznaje się do tego ze brak jej kreatywności i nie wie jak prowadzić lekcje online!

 12. Do „Śmieszne”- sytuacja pandemiczna była nagłym i nie przewidywalnym zdarzeniem. Wszystko można tylko na to potrzeba czasu, pieniędzy. Chyba zapominasz, że wiele lekcji było prowadzonych z domu-tam raczej nie mają tablic, drugich kamerek itp. Jak sobie wyobrażasz naukę dzieci z klas 1-3? Kto ma prowadzić dziecku rękę przy pisaniu? Nie każdy nauczyciel jest informatykiem i super komputerowcem- te pomoce muszą być przygotowane przez specjalistów tak jak różnego rodzaju aplikacje i wtedy możemy mówić o prawdziwej nauce zdalnej. Gdy ja chodziłem do szkoły to moi rodzice mi pomagali i w odrabianiu lekcji i nie było w tym nic nadzwyczajnego i też pracowali i to dużo.

 13. Pani pojechała po całości. Mam nadzieje ze w przyszłości nie będzie pani uczyć przedmiotów ścisłych moich dzieci 🙂

 14. Jak dla mnie nauczanie zdalne to praktycznie rok stracony . W sumie nawet teraz bardzo słabo nauczyciele przekazują swoją wiedzę na wygodę zadać do domu, najlepiej matka niech siedzi z trójka dzieci do północy i niech tłumaczy albo niech załatwi korepetycje. Gdzie jest czas na zajęcia dodatkowe , hobby pasje na to co ich interesuje ? , Jak mają to pogodzić?
  Druga sprawa jak dzieci maja być zdrowe skoro podobno siedzą w kurtkach bo w szkole jest zimno ??

  • Rodzicu głupi myślący jesteś bardzo niewygodny wiec nazwiemy cię rozszczeniowym. Mówisz prawdę wiec nazwiemy cię również rozszczeniowym. Masz słuchać ze pan nauczyciel zawsze ma racje naucza najlepiej a jeśli twoje dziecko nie umie czegoś to twoja lub jego wina. Pamiętaj. Brak węgla to tez wina rodzica lub ucznia. Tak myśl i koniec kropka.

     • Konkurencja sprawiłaby, ze rodzice posyłali by dziecko tam, gdzie lepiej uczą. Co skłoniłoby nauczycieli i właściciela szkoły na większe zaangażowanie w naukę. Bardzo dobry pomysł. Konkurencja i system premiowy adekwatny od kompetencji, wkładu.
      Świetny pomysł! I jedyny ratunek. Nie byłoby miejsca na miernoty

 15. .Przykład uczeń chodzi na zajęcia, wysłuchuje nauczyciela itd , dochodzi do każdej pracy klasowej lub kartkówki … ocena niedostateczna. Na dodatek taka ocena dla większości , a nauczyciel co ? Umywa ręce to jemu powinna być także wystawiona ocena , bo jeżeli większość jest ocen ndst to chyba o czymś świadczy tak ? Że źle przekazuje swoją wiedzę ? Nie wspomnę o temacie poprawy za nauczycielem to trzeba biegać i z łaski pozwoli poprawić ale to już jest ewentualność mimo ,że kodeks ucznia mówi co innego ..

  • Nie. To ty rodzicu i dzieciaki są głupie leniwe nie słuchają. Wszystko jest wina wszystkich nie nauczycieli. Póki karta nauczyciela nie zostanie zlikwidowana można im podskoczyć.

 16. Idzie Boże Narodzenie a na forum tyle nienawiści. Podobno w Polsce jest 90 % katolików. Oni chyba nie znają zasad swojej wiary bo podobno jest napisane, że 'będziesz miłował bliźniego swego…”. Spróbujcie znaleźć w drugim człowieku dobro. Nie hejtujcie tyle. Czy tym krytykującym wszystko i wszystkich wiadomo, ze oprogramowanie do prowadzenia zdalnego nauczania powinno dostarczyć kuratorium a de facto ministerstwo Zalewskiej, Piątkowskiego i Czarnka. nauczanie zdalne to była wolnoamerykanka i amatorska robota. Bo szkoły i nauczyciele nie otrzymali odpowiednich narzędzi do nauczania zdalnego. Miłościwie nam panujący – z Waszego w większości nadania – ma Was teraz w odbycie. Oni się muszą nachapać! A Wasze dzieci to tylko przeszkoda w bogaceniu się Waszych wybrańców. To jest klasyczny przykład wynaturzenia (właściwie to nowotworu na tkance społeczeństwa), że osoby, które miały pełnić służebną role dla społeczeństwa to społeczeństwo skłócają i podporządkowują.

  • Dokładnie tak. Idą swieta. Przestańmy pamiętać niektóre lekcje online, poziom nauczania itd. Chociaż rzeczywisc jest inna to mówimy inaczej bo idą swieta. Udawajmy ze mamy wykwalifikowana kadrę bardzo im dziękujemy za nauczanie dzieci ze nie musza chodzić na korki rodzice mogą z nimi spędzić miło czas bo nie musza nadrabiać zaległości. Jest super jest super i o co ci chodzi? Ale jest wspaniałe bombastycznie

 17. Słyszeliście co się dzieje w Murowanej Goślinie?
  Tam to są emocje! Nie to co tu.
  Mieszkanie komunalne za kompromitujące zdjęcie dociekliwego radnego.
  Faktury za roboty, których przedmiot nie był podobno wykonany przez wystawiającego te faktury.
  Drukowanie ulgowych biletów.
  No i Burmistrz, który wciąga coś przez nos(🤔 ciekawe co to było? 😁).
  Jak to obejrzałem, pomyślałem, że naszym „chłopakom” burmistrzom brakuje luzu:)
  „Darek w gminie, po morfinie „. Co Wy na to, aby wziąć wzór z takiej gminy?
  Trzeba obejrzeć aby się przekonać o tym, że jeden radny, nawet najbardziej dociekliwy, nie zmieni nic w takiej „POukładanej” Gminie. Jak sobie doczytałem, bo bardzo zaintrygował mnie ten materiał w tv to oni mieli w tym roku referendum w sprawie odwołania tego burmistrza. Wynik jak widać nie był po myśli inicjatorów oderwania od koryta, tych którzy się do niego dorwali.
  https://www.tvp.info/57211241/alarm-murowana-goslina-burmistrz-dariusz-urbanski-i-kolejne-afery
  Ciekawym jest czy tamtejszy radny, który podnosi ciśnienie burmistrzowi i radnym klakierom burmistrza pytaniami będzie nadal robił swoje czy się podda i sobie odpuści? Ludzie widzą takie numery nadal pozwalają być na stołku. Można się zniechęcić.
  A mówią, że nie warto oglądać TVP. Jak widać warto aby zobaczyć jak wyglądają inne folwarki.

 18. Szaniwno rodzice. Pamiętacie likwidację szkół? Czy ktoś z Was był z tego zadowolony? Czy cieszyliscie sie że mało „odpowiedzialni i wykształceni nauczyciele” ktorych tak pozywacie przestaną uczyc Wasze dzieci? Niestety nieeee. Problem byk tylko taki że pociechy Wasze bedą musialy dalej dojezdzac do szkół a Wy wczesniej wstawac by je wyszykowac i odebrac z autobusu. Dla wszystkich hejtujących: „GDY SŁYSZĘ CO MÓWISZ, WIDZĘ KIM JESTEŚ” Zdrowia, szacunku wzajemnego i zacznijmy naprawy od siebie.

 19. Kolejny przykład jak to jest w innych samorządach.
  https://www.wprost.pl/kraj/10561921/pijany-wojt-zelazkowa-zaatakowal-ekipe-tvp-wypie-z-ta-kamera.html
  Ten Alarm to reklama takich „przykładnych” włodarzy. Reklama , bo i tak ludzie wybiorą ich na kolejną kadencję. W końcu wybrany czy to wójt czy burmistrz jest odzwierciedleniem tych, którzy go wybrali. Nie ma się czego wstydzić. Tak po prostu jest, że ludzie głosują na tego, kandydata, z którym najbardziej się utożsamiają i identyfikują.
  W jednych gminach dominują przedsiębiorcy, sportowcy, rolnicy, nauczyciele czy urzędnicy i to spośród tych grup jest wybierany włodarz. W innych są liczniejsze inne grupy. W takim Żelazkowie najwidoczniej najliczniejszą grupą są osoby, które nie odmawiają żadnego trunku.
  Jak widać gra na ofiarę jest skuteczna w wielu innych samorządach. Jak on to powiedział w tym materiale do tego dziennikarza? Że chce iść do pracy, tylko dziennikarz mu to uniemożliwia? Ma poczucie humoru. To tak jak z tą Kurdej-Szatan, która ma pretensje do mediów za to, że tak „rozdmuchali” jej haniebne słowa o polskich mundurowych. Nie jest winny ten, który dopuścił jakiegoś czynu tylko winne są wszystkiemu media.
  I jak tu nie oglądać TVP? Może kiedyś nasze okolice będą promomowane. Kto wie?

 20. Mejza? A co ma być? Poleci za chwilę. PiS to nie to samo co Platforma, która ma trochę inne standardy, które w tym temacie dość dokładnie opisał niejaki Neumann: „Jak będziesz z nami to będziemy bronić Cię jak niepodległości!”
  Tak Was brzydzi postawa Mejzy, który wg doniesień medialnych (a nie przeprowadzonego śledztwa) miał się dorabiać na chorych dzieciach a nie wadzi Wam, że ten stary łapówkarz nadal piastuje jedno z najważniejszych stanowisk w naszym kraju? Co dawanie koperty za ratowanie życia lub zdrowia jest wg Was ok?

  • No widzisz a Twoje to jakie są doniesienia? Nie medialne? No jakoś ten Mejza nie leci. Co wcale nie dziwi bo ta partia to skandal za skandalem co pięknie pokazują e-maile Dworczyka. A czy ktoś ma dowody, że brał łapówki? Wiesz w Polsce jest karane branie i dawanie łapówek i jakiejś pani po latach się przypomniało ,że dawał a wcześniej nie wiedziała że trzeba to zgłosić tylko jak zobaczyła faceta w telewizji. Służby dają ogłoszenie w mediach kto dawał łapówki Grodzkiemu- można się ubawić do łez. No cóż taki kraj.

   • Zdzichu. No właśnie. Czyli Mejza ma wylecieć, bo jakieś medialne zarzuty ktoś postawił ale już w przypadku starego łapówkarza stawiasz pod wątpliwość prawdziwość zarzutów, kierowanych przez osoby wypowiadające się z imienia i nazwiska?
    Nie dostrzegasz w tym Twoimi rozumowaniu hipokryzji? Bo ona wg mnie tak bije po oczach, że nawet ślepy to widzi.

    • Coś masz problem z pozyskiwaniem informacji bo Mejza był właścicielem firm, które oferowały leczenie z nieuleczalnych chorób i nie są to medialne informacje. Wiesz z imienia i nazwiska świadkowie oskarżali Pana Komendę a prawda jaka była? Dlaczego jak ci co niby dali łapówki odrazy nie zgłosili tego?

     • Zdzichu. Doktryna Neumanna jest Tobie dobrze znana.
      Wg mnie dla postaw, które są przypisywane obojgu powinny być powodem dyskwalifikacji. A wg Ciebie?
      Nadal będziesz bronił tego starego łapówkarza?

    • Nie jest w stanie. Wg niektórych medialnych przekazów cokolwiek czyni/czynił „nasz” było, jest i będzie dobre, ba, odczepcie się!

     • Widzisz ja go nie bronię tylko nic mu nie udowodnili i tylko to się liczy. Tak są tylko słowa przeciw słowu.Jeżeli zgromadzą dowody i sąd wyda wyrok to trzeba go uszanować. Widzisz właśnie dla mnie nieważne czy złodziej jest z PO czy z PiSu czy innej partii on jest po prostu złodziejem i trzeba takich ścigać i skazywać

     • Zdzichu! Nie bronisz? Co Ty nie powiesz?
      No tak wystarczy że bronią go kumple, którzy jak niepodległości bronią go przed utratą immunitetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj