Ekstremalnie trudny “Bieg Zwiadowcy”

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Gmina Trzemeszno bogata jest w imprezy biegowe, jednak dzisiejszy “Bieg Zwiadowcy im. mjr. M. Palucha” to zupełnie inna kategoria. Bardzo ciężka, około 15 kilometrowa trasa, obfitująca w niezwykle trudne przeszkody nie wystraszyła 22 śmiałków, którzy skrajnie zmęczeni, ale też szczęśliwi przekraczali metę na stadionie miejskim. Wśród nich jedyna kobieta – Joanna Ciesielczyk z Trzemeszna.

Znaczna część trasy wiodła Fosą Trzemeszeńską, przepustami pod drogami, w podmokłym, grząskim terenie. Zawodnicy musieli czołgać się pod zasiekami z drutu kolczastego, a także pokonać ponad kilometrowy odcinek z workiem piasku na plecach. Dodatkowe przeszkody trzeba było pokonać przed samą metą. Jak trudne było to wyzwanie, niech posłuży porównanie czasów.

W biegach ulicznych na takim samym dystansie pierwsi zawodnicy wbiegają po około 45 – 50 minutach. Czas dzisiejszego zwycięzcy – Marcina Palczarskiego z Gorzowa Wielkopolskiego – to 1 godzina i 53 minuty.

Gdy biegacze pokonywali kolejne przeszkody, na płycie stadionu ścigali się najmłodsi. Przygotowano dla nich tor przeszkód na którym rozegrano “Bieg Małego Zwiadowcy”.

Zapytany przez nas zwycięzca M. Palczarski o wrażenia z biegu stwierdził, że chociaż od około 5 lat bierze udział w podobnych imprezach, to trasę dzisiejszego biegu uważa za jedną z najcięższych.

Najlepiej z mieszkańców naszej gminy pobiegł Kuba Buzała, który z czasem 2:42:48 zajął 6. miejsce. Bardzo dobrze spisała się J. Ciesielczyk, która wywalczyła 11. miejsce. Specjalne wyróżnienie za upór i walkę do końca otrzymał trzemesznianin Przemysław Stryganek. Przebywał on najdłużej na trasie, ale mimo wielkiego zmęczenia starczyło mu sił i humoru na skierowanie ciepłych słów do kibiców i organizatorów za co otrzymał gromkie brawa od obecnych na mecie.

Organizatorem zmagań było stowarzyszenie “Boxing” Trzemeszno przy finansowym wsparciu trzemeszeńskiego samorządu. Pomysłodawca i główny organizator to Michał Świątek – trzemeszeński entuzjasta sportów walki i ekstremalnych biegów. Jak przyznał, pomysł zaczerpnął ze swoich startów w podobnych imprezach, między innymi “Biegu Morskiego Komandosa” czy “Grom Challenge”.

Na stadionie zaprezentowały się: Centrum Wyszkolenia Wojsk Lądowych i Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych z Poznaniu, pułk saperski z Inowrocławia i Wytwórnia Broni Rogów. Była też okazja do spotkania i porozmawiania z żołnierzami GROM-u.

W organizacji pomogli też trzemeszeńscy harcerze, Straż Rybacka i stowarzyszenie “Pod Żaglami”.

Pełne wyniki dostępne są |TUTAJ|.

40 Komentarze do Ekstremalnie trudny “Bieg Zwiadowcy”

ogloszenia
 1. Goska napisał(a):

  Asia Super cieszę się z Tobą. Stażysta pozdrawiam

 2. Anonim napisał(a):

  Zdjęcie 21 gdzie to jest?

 3. Anonim napisał(a):

  Szacun dla jedynej uczestniczki! Wielkie brawa

 4. Anonim napisał(a):

  Toruńska

 5. Anonim napisał(a):

  Przepraszam świński plac 🐷 od działek ?

 6. Anonim napisał(a):

  Brawo dla Michała Świątka. Pomysł i organizacja godna uznania najwyższego.

 7. Ciekawy napisał(a):

  Matko kochana,że się ludziom chce pokonywać takie przeszkody?

 8. misiek napisał(a):

  Oskar brawo 👏👏👏pozdrawiam

 9. Anonim napisał(a):

  Pojawiła się ostra konkurencja z najwyższej półki do jedynie słusznych biegów wiosną zimą i latem brawo Organizator za rok komandosi z całej europy za dwa z całego świata ale tego pierwszego się nie zapomina.

 10. Anonim napisał(a):

  Trzemeszno biegami stoi proponuję parę konkurencyjnych imprez. Biegi szewca masarza piwny sołtysa słomy z buta piekarza adalberta jeziora popielewskiego silosu ppz komina izopolu dróg powiatowych fanów siłowni pod chmurką lajki barbi oczyszczalni ścieków disco moro straży miejskiej i 14 innych . ale brawo za bieg zwiadowcy szacunek dla org. I uczestników ijedynej pani zawiadowcy

 11. Morus napisał(a):

  I bieg śliwki robaczywki

 12. Anonim napisał(a):

  Fajne to wojsko było na stadionie

 13. USArmy napisał(a):

  A może za rok jakieś stoisko amerykanów z Powidza🇺🇸

 14. Do Organizatorów napisał(a):

  Może ten” bieg zwiadowcy” stanie się tradycją w Trzemesznie?Suuuper by było💪💪💪

 15. z boku napisał(a):

  Może się stanie tradycją, a może nie. Wczoraj można było zauważyć niesamowite zaangażowanie i pomyślunek Pana Michała, który podjął sie czegoś bardzo trudnego do ogarnięcia organizacyjnego bez żadnego wcześniejszego doświadczenia w organizacji tego typu imprez. Z drugiej strony widoczny był wyraźnie brak współpracy z instytucjami gminnymi. Nie widziałem pracowników OSiR czy OSP jak to bywa na innych biegach. Nie liczę obecności Pana Burmistrza na rozpoczęciu i zakończeniu, bo akurat uważam, że lepiej gdyby go tam jednak nie było. Były na pewno niedociągnięcia i elementy, które będą wymagały poprawy. Gdyby prawie nieznane stowarzyszenie Boxing miało takie wsparcie jak przybudówka OSiRu – stowarzyszenie Teraz to myślę, że impreza miałaby szansę stać się rozpoznawalnym produktem gminy, w przeciwieństwie do kolejnych biegów, grand prix itp robionych od lat według tego samego szablonu. Pan Michał jest typowym przykładem świeżej krwi, o którą tak trudno w Trzemesznie. Gdyby takim ludziom pomóc, moglibyśmy liczyć na coś innego, nowego. Ale my wolimy powielać turnieje i imprezy, na których największą atrakcją są dmuchane zamki i wata cukrowa.

  • Niuniek napisał(a):

   Ta “impreza” i tak stanie się “rozpoznawalnym punktem gminy” ponieważ był to bieg wymagający z trudną i ciekawą trasą. Na pewno ten fakt przyciągnie w przyszłym roku więcej osób, które zechcą się sprawdzić na tej trasie. Ten bieg był robiony pierwszy raz, więc za bardzo nie ma się co czepiać, bo wiadomo, że w tym temacie potrzeba trochę doświadczenia. Zawodnicy z tego co mówili byli zadowoleni, więc było dobrze. Jak widać i bez OSiRu i OSP też można było sobie poradzić. Wielkie brawa dla p. Michała i reszty organizatorów, a także dla Harcerzy, których można było spotkać na trasie.

  • Anonim napisał(a):

   Ale trafiłeś z tą przybudówką TERAZ !!! Widzimy to od dawna! Może ktoś w końcu powie i napisze o tych wszystkich mechanizmach niech ludzie w Trzemesznie się dowiedzą!

  • teraz,potem,wczoraj napisał(a):

   Impreza da radę bez ludzi Teraz ( patrz OSiR)!Oni tylko trzemeszeńskie biegi spięli w grand prix,żadnego biegu nie wymyślili! Tym bardziej ogromne BRAWA dla
   Organizatorów za pomysł i realizację!!!

   • Anonim napisał(a):

    Świątas działaj i nie oglądaj się na niby polityków, współpracę z KOSIR em czy innym TERAZEM oni Tobie nie pomogą. Niezależność to piękna cecha, którą jednak będą próbowali niektórzy zniwelować. Powodzenia kibicuję!

  • Ja napisał(a):

   A komu potrzebny jest osir

 16. Zażenowana napisał(a):

  Bełkot,było słychać widać i czuć i napewno nie były to konwalie.

  • uczestnik napisał(a):

   Zażenowana dlaczego piszesz z hali ?? prezes Osir kazał ??
   Bieg mial taką trase ze musiało byc czuć. Najważniejsze że uczestnikom sie podobało.
   Czuć to ból …y u ojca dyrektora wszystkich biegów w Trzemesznie.

   największym blokującym w naszym mieście jest Osir.

   • Tez uczestnik napisał(a):

    Uczestniku, chyba nie do tego co myślisz odnosił sie komentarz Zażenowanej. Przeczytaj dokładnie komentarz Z Boku

 17. Anonim napisał(a):

  Jak się znaleźli uczestnicy to znaczy że warto było organazować. No i fajnie, że to zdrowe.

 18. Gosia ( kuzynka) napisał(a):

  Super Michal ! Gratuluje pomyslu !

 19. AWT napisał(a):

  A kiedy organizatorzy posprzątają po imprezie. Przywiązane i powiewające folie wzdłuż trasy biegu zaśmiecają okolicę. Proszę po sobie posprzątać Panie Michale Świątek.

  • Michał Świątek napisał(a):

   AWT kiedy posprzątamy? Do końca tygodnia.
   Nic nie zaśmieca i prosze takich falszywych informacji nie pisac.

 20. Widz napisał(a):

  Panie Michale spoko, jest i było extra. Dzięki. Pisze Pan ,że niedoskonałości posprzątacie. Zazdrośnicy nie mogą przeżyć ,że tak Panu się udało dla Trzemeszna coś zgoła innego zrobić.

 21. :) napisał(a):

  Trasa była dłuższa o 2 km 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado