Strona główna Kultura Eko-ozdoby pojawią się na eko-choince

Eko-ozdoby pojawią się na eko-choince

2415
6

Ponad 4-metrowa choinka z butelek PET i folii stretch stanie już 5 grudnia na Placu Kosmowskiego. Ma być podświetlona i udekorowana jak prawdziwe drzewko świąteczne. Będzie zwracać uwagę, ale i skłaniać do refleksji.

Ta niecodzienna recyklingowa „instalacja” to inicjatywa Remondis Aqua Trzemeszno, spółki która zajmuje się na co dzień usługami komunalnymi w naszym mieście. Nie dziwi zatem, że do budowy tej dekoracji użyto ok. 500 butelek PET, jednego z najcenniejszych surowców w recyklingu. Skąd jednak pomysł na taką aranżację, zwłaszcza w okresie świątecznym?

Choinka jednoczy. To jeden z najważniejszych motywów naszej tradycji, wywołujący ciepłe skojarzenia. Butelka PET symbolicznie łączy dwa obszary naszej działalności – tj. wodę i odpady. Chcemy nie tylko zwrócić uwagę mieszkańców Trzemeszna na aspekt ekologiczny naszej działalności, ale także podkreślić jak ważna jest właściwa segregacja odpadów, zwłaszcza w trakcie świąt” – mówi Adam Musiała, wiceprezes zarządu Remondis Aqua Trzemeszno.

W okresie świątecznym wytwarzamy nawet o 25% więcej odpadów niż zwykle. Każdego roku po świętach widok pojemników przepełnionych opakowaniami i papierem po prezentach, kartonami, żywnością czy niepotrzebnymi ozdobami to niemalże norma” – dodaje wiceprezes trzemeszeńskiej spółki.

Żadna choinka, nawet ta z nietypowych materiałów, nie obejdzie się bez dekoracji. A te powstają właśnie w Szkole Podstawowej nr 1. Uczniowie bardzo entuzjastycznie zaangażowali się w zadanie polegające na stworzeniu ozdób świątecznych z materiałów z recyklingu” – informuje Iwona Łukomska z SP 1.

Ozdoby pojawią się oczywiście na eko-choince, a w pełnej krasie można ją będzie zobaczyć już w najbliższy wtorek. O godzinie 16:15 na Placu Kosmowskiego zaplanowane jest wspólne włączenie iluminacji, dzięki której „drzewko” rozbłyśnie kolorami.

Już dziś zapraszam wszystkich trzemesznian. Cieszymy się, że możemy wspólnie przywitać świąteczny czas i pozostać z mieszkańcami w okresie świąt z tym jakże ważnym, ekologicznym przesłaniem” – mówi Adam Musiała.

Czy choinka będzie się podobać mieszkańcom Trzemeszna? To się okaże. A może stanie się coroczną tradycją?

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj