Strona główna Kultura Dziergali pod okiem Kamili Kolberg

Dziergali pod okiem Kamili Kolberg

4059
6

Kreatywne warsztaty pod hasłem „Filcowe dzierganie” były kolejnym wydarzeniem przyciągającym do Domu Kultury sporą liczbę zainteresowanych. Tym razem samych organizatorów zaskoczył przekrój wiekowy uczestników. Podstawy rękodzieła chcieli poznać najstarsi jak i najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

Wszystko odbywało się pod okiem i przy pomocy Kamili Kolberg, specjalistki haftu i krawiectwa. Można było też obejrzeć wystawę jej prac. Prowadząca zajęcia zaprojektowała dwa wzory – serce i ptaszka, które uczestnicy mieli wykonać z przygotowanych materiałów.

Ich zadaniem było wycięcie i odrysowanie szablonów na filcu, a następnie zszycie elementów wybranym ściegiem – fastrygowym lub dzierganym. Gdy powstały już odpowiednie kształty, należało je ozdobić. Tu decydowała wyobraźnia każdego z twórców, którzy mieli do dyspozycji koraliki, wstążeczki czy wykonane przez siebie kwiatki z filcu.

Forma zajęć przypadła bardzo do gustu jej uczestnikom, dopytywano o termin i tematykę następnych warsztatów.

6 KOMENTARZE

    • No problem na skalę światową. Dziergali czy wyszywali? Ważne, że była dobra zabawa i zainteresowanie.
      Pewnie na zajęciach nie byłeś, ale skomentowałeś bo taka Twoja natura.

  1. Przyznam, że nie mam pojęcia ani o dzierganiu, ani o wyszywaniu. Na swoją obronę mam jedynie hasło warsztatów „Filcowe dzierganie” nadane przez organizatorów, nie przeze mnie. Zajrzałem też do Słownika Języka Polskiego PWN, który mówi też coś o haftowaniu. Czy to, to samo? Nie mam pojęcia… https://sjp.pwn.pl/sjp/dziergac;2455728.html

  2. Ja się zgodzę z Anonimem ,
    a zainteresowana niech się wykaże swoimi zdolnościami , to ją skomentujemy . Ludzie o co tu chodzi co by się nie robiło w Trzemesznie to zawsze coś komuś nie pasuje .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj