Strona główna Kultura Dzień Zwycięstwa w Trzemesznie

Dzień Zwycięstwa w Trzemesznie

2562
6

Dziś przypada 74. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie. Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych oraz członkowie Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

Okolicznościowe wiązanki pojawiły się pod tablicą upamiętniającą mjr. Andrzeja Marchlewicza – dowódcę obrony Trzemeszna w 1939 roku oraz na zbiorowej mogile ofiar II wojny światowej.

Składanie kwiatów poprzedziło robocze spotkanie członków komitetu.

Honorową wartę zaciągnęły zuchy ze szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie.

fot. UM Trzemeszno

6 KOMENTARZE

  • Tak Panie Macieju. To było zwycięstwo. Oczywiście w sensie militarnym. Na to zwycięstwo złożyła się krew milionów ludzi. Na różnych frontach. A co z tym zwycięstwem zrobili politycy to już inna sprawa.

  • A co Panie Macieju-Dzień Klęski?
   Oj to chyba buty( podkute buciory raczej:-) w których nie chciałby Pan chodzić…
   Pozdrawiam
   TDi

   • Panie Tadeuszu,

    Dzień Zwycięstwa w kontekście Polski pasuje jedynie w ujęciu społecznym – gdzie ta hekatomba cierpienia i przetoczenia się zezwierzęconych ideologii skończyła się w znacznym stopniu. Nastapiła pewna stabilizacja geopolityczny, a w Polsce wraz z nią Sowieci „przyleźli” dobić nie dobitych jeśli chodzi o elity, administrację przejęli Ci którzy to dziś kontynuują w kolejnych pokoleniach buńczuczną walkę z narodem i krzyżem w nowoczenej europejskiej formule … Co do zwycięstwa militarnego – oczywiście takie wystąpiło co do Aliantów ( z polskimi żołnierzami jako IV siłą koalicji ) oraz Sowietów nad państwami Osi, tylko tutaj znów odczytuje pojęcie Zwycięstwa jedynie w ujęciu społecznym – jako brak masowych mordów dokonywanych różną metodą na różnych szerokościach geograficznych … Bo przecież śmierć toczyła Warszawę, Nagasaki i Hiroszimę, Drezno czy ówczesny Leningrad ? Politycznie – straciliśmy suwerenność wchodząc pod kolejną okupację, 140 ton złota, które do dziś bawi w City of London ku uciesze banksterów oraz to co wydaje się już nie do odrobienia – Elitę – Polską elitę …

    Panie Mieszkańcu,
    Niby nie ma sensu, a poddał się Pan temu bezsensowi 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here