Strona główna Różne Dzień Strażaka w Trzemesznie

Dzień Strażaka w Trzemesznie [GALERIA]

1476
40

Wczoraj przed godziną 17 na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. W corocznej imprezie uczestniczyły wszystkie jednostki z terenu naszej gminy. Święto rozpoczęło złożenie meldunku przez naczelnika Tomasza Schillaka.

Po wystąpieniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu narodowego strażacy przemaszerowali do bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na mszę świętą. W przemarszu uczestniczyła Orkiestra Powiatu Gnieźnieńskiego. Miłym akcentem było spotkanie się uczestników przemarszu z parą młodą, opuszczającą trzemeszeńską bazylikę po ceremonii ślubu. Panem młodym był jeden ze strażaków OSP w Trzemesznie.

Zgodnie z tradycją, po zakończonej mszy, strażacy, muzycy oraz burmistrz Krzysztof Dereziński ruszyli w przemarsz ulicami Trzemeszna. Przeszli ulicami św. Jana, placem Kilińskiego, pl. św. Wojciecha, ul. św. Ducha i Górną do remizy OSP w Trzemesznie. Uroczystość zakończył wspólny posiłek przy strażackiej grochówce.

Zapraszam do obejrzenia galerii z wczorajszego wydarzenia.

40 KOMENTARZE

 1. Nasi strażacy to jest na kogo popatrzeć, prezentują się modelowo, strażaczki też piękne. tylko ta orkiestra bez wyglądu, no i nasz pan burmistrz, gdyby przywdział mundur to ho, ho, ho. A zainteresowanie w mieście żadne a tu tyle wozów, miłego i radosnego hałasu , syreni raban… a ludzie w domach. Żałować należy kto nie był. Byłam i podziwiałam. A Pan Strażak z pocztu to na okładki gazet i do filmu. Przejrzałam jeszcze raz zdjęcia i do filmu niech zaangażują CAŁY poczet sztandarowy z przyległościami.
  100 lat i 1000 lat dla naszej kochanej straży.

  • Nikt nie wiedział kiedy strażacy będą obchodzić swoje Swięto nie było żadnej informacji,w innych miastach to są jakieś plakaty a u nas cisza,tylko rodziny strażaków wiedzą,…..

    • Oficjalny Dzień Strażaka o którym się mówi jest 4 maja. Wczoraj był 16 maja i w TV nic o tym nie mówili

     • Bo to był Ogolnopolski a nie oficjalny 😛 a poza tym u mnie w TV mówili ze strażacy maja swieto…

 2. Fajnie że nasi dzielni strażacy świętują ale czy to jest powód żeby w czasie przemarszu używać sygnałów dźwiękowych i wzbudzać niepokój wśród mieszkańców? Nie każdy mieszka w centrum miasta żeby widział przemarsz a syreny strażackie było słychać w całym mieście.

     • Tobie to się marzenie zostania strażakiem nie spełniło i teraz tak narzekasz teraz.

     • Na święta też:
      -lataja samoloty
      -biją dzwony
      -sypią ryż
      -sypią kwiaty
      -puszczają balony
      -odpalają fajerwerki
      -pielgrzymują i pięknie śpiewają raniuteńko
      -rzucają petardy
      -organizują procesje i rozmaite przemarsze
      -przebierają się w nie swoje stroje
      -grają i śpiewają
      -koncertują i kolędują
      -kwestują i licytują
      -jeżdżą samochodami i wrzeszczą przez głośniki…
      -i wiele różnych takich hałasów

      To strażacy niech też świętują jak każe tradycja z dziada pradziada. Mnie się podoba każde w/w świętowanie, bo lubię ludzi.

    • Strażacy są od udzielania pomocy w nagłych przypadkach a nie prowadzić na sygnałach parę młodą bo to nie jest prywatna straż,chociaż czasami tak się wydaje.Widocznie jagna tobie jeszcze nikt dobrze nie zrobił i dlatego tak płytko myślisz

     • Strażacy są, ale może ich nie być – pamiętaj że to są ochotnicy i niech coś mają z tego. Tym że przeprowadzą parę młodą na sygnałach nikomu krzywdy nie zrobią.

    • jeżeli zginie strażak to może na pogrzeb eskorta i ostatni dźwięk syreny wozu strażackiego też się nie należy bo to nadużycie? więcej na straż ochotniczą patrzmy przyjaźnie A co do wesel to kwestie są do porozumienia i niekoniecznie idzie z kasy państwa (gminy) bo Pewnie o to się rozchodzi „EDA” pozdro 600

     • Korzystanie z auta za milion złotych do celów prywatnych ty uważasz za normalne,puknij się w głowe,że ktoś leje paliwo prywatnie kupując.Do byle kolizji leci kilka wozów strażackich i paliwko się rozlicza i kasa leci za każdą godzinę akcji nikt niczego nie robi za darmo !!!.

  • Przynajmniej wiesz ze cos sie dzialo w Trzemesznie… Ci co wiedzieli nie byli niespokojni nawet mieszkajac poza centrum… a jak byles ciekawy to bylo trzeba zrobic sobie spacerek i zobaczyc…

 3. no Putin tez jak ma swieto to wystawia caly arsenal na plac czerwony 🙂 to i strazak nie chce byc gorszy przewietrzyc łajbe z magazynu 😛

  • I tu się mylisz. Ale zapewne Ty jak inni tutaj komentujący nie wiecie co to przepisy i w jakich sytuacjach powinno używać się sygnałów dźwiękowych jak i świetlnych. Nie chce nikogo obrażać ( chociaż głupie komentarze na temat mojej wypowiedzi tutaj były) ale nie rozumiecie o co mi chodzi. Ale wiem że niektórym trudno to zrozumieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj