Strona główna Różne Dzień Dziecka w gminie Trzemeszno

Dzień Dziecka w gminie Trzemeszno

3307
3

W różnych miejscach i w różnych formach obchodzony jest Dzień Dziecka w naszej gminie. Imprezy dla dzieci i młodzieży organizują szkoły, sołectwa, stowarzyszenia i jednostki gminne.

Wczoraj atrakcje dla najmłodszych przygotowało – niedawno reaktywowane- Koło Gospodyń Wiejskich „Cebulki” z Płaczkowa. Impreza dofinansowana między innymi przez sołectwo i sponsorów odbyła się na boisku w Płaczkowie, mogły w niej uczestniczyć również dzieci z Szydłowa.

Dzisiaj do południa zrobiło się gwarno i wesoło na placu przed Domem Kultury. Można było wziąć udział w grach i zabawach, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, popisać się umiejętnościami plastycznymi, a także skosztować trzemeszeńskich krówek. Przy okazji imprezy swoje stoisko wystawił Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, zachęcając uczniów ósmych klas do wstępowania w mury tej szkoły.

W południe rozpoczęły się obchody Dnia Dziecka w ośrodku „Magnolia” w Bystrzycy zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na uczestników czekały między innymi „klockolandia”, konkurencje rekreacyjno – sportowe, kącik kreatywny i żywe maskotki. Wystąpił zespół „Świerszcze”.

Można było skorzystać z przejażdżki bryczką, na kucyku, wziąć udział w biegu rodzinnym, a także skorzystać ze sprzętu pływającego.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here