Dzieci posadziły drzewa miododajne

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

100 drzew na stulecie odzyskania niepodległości, 100 drzew na setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego, to akcja zorganizowana przez Urząd Miejski wspólnie ze szkołami i przedszkolami. Wczoraj na drodze prowadzącej do Kierzkowa i Folusza przybyło 200 młodych lip drobnolistnych.

Jak nas poinformowała Katarzyna Byczkowska z UM, wczorajsze działania oprócz walorów historycznych i patriotycznych miały również aspekt ekologiczny. Posadzone lipy należą do gatunku drzew miododajnych. Uczniowie i przedszkolaki zobaczyli jak w praktyce wygląda sadzenie drzew, dowiedzieli się również jak powstaje miód, i dlaczego musimy dbać o pszczoły.

Opowiadał o tym Henryk Nowak z Kamieńca – doświadczony pszczelarz i pedagog. Nie obyło się bez degustacji miodu.

Na zakup sadzonek, które kosztowały 20000 złotych, Urząd Miejski przeznaczył tylko 10% tych kosztów. Resztę pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach programu nasadzania drzew miododajnych.

9 Komentarze do Dzieci posadziły drzewa miododajne

ogloszenia
 1. Sebastian napisał(a):

  Piękna akcja,popieram!Rozumiem,że wcześniej realizowano akcje:Wytnij sto drzew na stulecie,w ramach której zabito miododajne lipy w Niewolnie

 2. Tomasz Didymos napisał(a):

  Dzień dobry,
  bardzo zacna inicjatywa( a byłaby jeszcze zacniejsza, gdyby bezmyślnie nie wycinano – patrz Niewolno- ich wcześniej). Każdy pretekst by posadzić drzewa jest dobry- szczególnie tak wyjątkowy: 100 lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
  I do tego w połączeniu z edukacją w zakresie roli pszczół w naszym ekosystemie. BRAWO!
  A propos pszczół : łyżka dziegciu w tej beczce miodu.
  Czy ktoś pomyślał o tym, że przy tak katastrofalnej suszy hydrologicznej, te nasadzenia, by się przyjęły, trzeba koniecznie podlewać?
  Czy władze miasta zadbały o to, by Pan Prezes Remondisu – spółki gminnej-codziennie wysyłał tam beczkowóz ?
  Inaczej za kilka dni zmienią się w suche badyle.
  Osobiście rozwiązałbym ten problem zupełnie inaczej: do każdego z tych 200 drzew przypisałbym imiennie- umieszczając opaskę z imieniem i nazwiskiem- jedno dziecko i zadbał, aby właśnie ono pomagało w jego posadzeniu. To byłaby “jego”, osobista lipa. Do tego zdjęcie i certyfikat potwierdzający indywidualną opiekę nad tą konkretną rośliną wraz z zobowiązaniem do opieki-w tym systematycznego podlewania. Taki emocjonalny stosunek dziecka do “jego” drzewa z pewnością zmobilizowałby i dziecko, i rodziców, do systematycznego pielęgnowania lipy.
  5 litrów wody – choćby w zużytym opakowaniu właśnie po wodzie “mineralnej” można, nawet będąc dzieckiem, spokojnie dowieźć samodzielnie na rowerze.
  Możliwość “pochwalenia się “takim”osobistym” drzewem- za 20-30 lat- swoim dzieciom, a potem wnukom…. BEZCENNA
  Pozdrawiam
  TDi

 3. Anonim napisał(a):

  Żale prześlij do Ministra Szyszko z Pisu za wycinke milionów drzew w całej Polsce .

  • Tomasz Didymos napisał(a):

   Szanowny Anonimie,
   nie Pan Szyszko podejmował decyzję i podpisywał zezwolenie na wycinkę drzew w Niewolnie, tylko urzędnik z UMiG Trzemeszno.
   I to od niego oczekiwałem i oczekuję rozsądku, wrażliwości w zakresie ochrony środowiska, a przede wszystkim profesjonalizmu polegającego na rzeczowej analizie inwestycji. Argumenty przedstawione przez inwestora i wykonawcę, mówiące o tym że lipy trzeba wyciąć, bo powstanie tam ścieżka rowerowa, okazały się mydleniem oczu. Wystarczy przejść się na miejsce i “poszukać” tej mitycznej ścieżki. Powodzenia.
   Pozdrawiam
   TDi

 4. Anonim napisał(a):

  Oby nie zostały zniszczone, pięknie wyrosły. Zabezpieczone przed sprzętem rolniczym… W samym Trzemesznie przydałoby się drzewa zasadzić np. przy oczyszczalni.

 5. Anonim napisał(a):

  Będzie miał co wycinać p K…..

 6. You not napisał(a):

  Tak geniusze przy drodze… żenada

 7. Na łeb napisał(a):

  Ile dzieci wzięło udział w akcji ? A ilu urzędników
  Brawa dla drzew za to ogromny minus dla organizatorów
  200 drzew i garstka ludzi totalna papranina funkcji i misji

 8. jest i brodacz do zdjec napisał(a):

  pan z broda powiniem posadzic gruszki na wierzbie za komunalke, kancelarie i wiele innych spraw
  Przyjechal taxowka czy ktos go teraz wozi ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado