Strona główna Kultura „Dżem” zagra w Gnieźnie

„Dżem” zagra w Gnieźnie

1830
0

Już 14 listopada w auli szkoły-pomnik w Gnieźnie zagra legendarna grupa „Dżem”. Trudno sobie wyobrazić, że można nie znać tego zespołu, który zasłynął muzyką z pogranicza rocka i bluesa. Największe i jednocześnie najpopularniejsze utwory grupy znalazły się na krążku Cegła z 1985 roku – a były to Whisky, Czerwony jak cegła, Oh, Słodka, Jesiony, Ballada o dziwnym malarzu, Boczny wiatr, Nieudany skok i Kim jestem – jestem sobie.

Nazwa zespołu pochodzi od jamu – zbiorowego muzykowania, improwizowania na zaplanowany temat, popularnego między innymi wśród zespołów grających jam rocka. Polski zapis nazwy pojawił się  zupełnym przypadkiem kierującym ręką organizatorki jednego z koncertów — w roku 1974. Grupa powstała w Tychach, a została założona przez braci Adama i Bena Otrębę oraz Pawła Bergera i Aleksandra Wojtasiaka. W grudniu tego samego roku dołączył do nich kultowa postać w muzyce – Ryszard Riedel.

W tej chwili zespół tworzy 6-osobowy skład – Maciej Balcar, Adam Otręba, Benedykt „Beno” Otręba, Jerzy Styczyński, Janusz Borzucki oraz Zbigniew Szczerbiński.
   Bilety do nabycia:
• Sklep P.H.U. MINI-MAX ul. Wyszyńskiego 13, Gniezno, tel. 61 4262315,
• Salon EMPIK w Gnieźnie,
• MOK ul. Łubieńskiego 61 426 46 39
lub na www.biletynakabarety.pl, www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.bilety24.pl
Cena biletu 70 zł

Zamówienia zbiorowe oraz dodatkowe informacje: ORGANIZATOR: tel. 61 424 28 24, 601 791 474

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here