Strona główna Na sygnale Dwa wypadki w tym samym miejscu. Olbrzymie utrudnienia w ruchu.

Dwa wypadki w tym samym miejscu. Olbrzymie utrudnienia w ruchu.

11283
28

Dzisiaj, około godziny 13, na drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie (kilkanaście metrów przed granicą gminy Gniezno) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – peugeota i opla.

Jedna osoba, pasażerka drugiego z pojazdów, została poszkodowana. Trafiła do szpitala w Gnieźnie.

W momencie, w którym odjeżdżaliśmy (red.) z miejsca kolizji (równo z pogotowiem), jej uczestnicy wciąż oczekiwali na przyjazd policji. Zadzwoniliśmy na numer alarmowy 112, informując o dużym ruchu i występującym zagrożeniu.

Zasugerowaliśmy zadysponowanie straży pożarnej do zabezpieczenia miejsca. Niestety, operator poinformował nas jedynie, że „skoro jest pogotowie, to policja z automatu też jest powiadomiona”. I należy oczekiwać jej przyjazdu. Jak widać na jednym z naszych zdjęć, przez większość czasu ruchem kierował świadek kolizji.

Krótko po godzinie 14, praktycznie w tym samym miejscu (gdy jedno z aut nadal znajdowało się w rowie), doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Kierujący autocysterną Volvo najechał na tył MANa z naczepą, a następnie uderzył w drzewo.

Mężczyzna podróżujący Volvo odniósł obrażenia ręki. Odmówił jednak pomocy medycznej oraz hospitalizacji.

W cysternie znajdował się kwas siarkowy. Szczęśliwie nie doszło do rozszczelnienia zbiornika.

Po drugim zdarzeniu DK nr 15 była całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy, jednak mimo tego powstały olbrzymie korki. Na miejscu tej kolizji pracowali strażacy z Trzemeszna, Gniezna i Strzyżewa Smykowego, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Poznania, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Przyczyny i okoliczności wyjaśniają funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

28 KOMENTARZE

 1. Gazdo dechy i na trzeciego to sa skutki karac ile sie da gdyz pogode mamy jaka mamy trzeba troche uwaznie jezdzic to nie lato drodzy kierowcy.

 2. Ta droga to porażka co chwilę jakis wypadek, jedyne rozwiazanie to wysiedlic te niepotrzebne nikomu Wymysłowo i puścić nową 4- pasmówkę przez środek

 3. Panie redaktorze, to że na jednym zdjęciu widać kogoś kierującego ruchem, to jeszcze z tego zdjęcia nie wynika, że ten ktoś kierował ruchem większość czasu. Zapewne było tak jak pan napisał ale na zdjęciu nie widać „większości czasu”.

 4. Masakra!!!Kto to widział stać w korku w nieskończoność. Brak służb porządkowych kierujących ruchem, brak znaków sugerujących objazd. Kilometrowych korków można było uniknąć wystarczyło odpowiednio pokierować ruchem!!!

 5. Od razu widząc tworzący się korek ok. 15:45 objechałem bocznymi drogami. Natomiast od razu widząc skalę zdarzenia powinni kierować objazdami. Szlak mnie trafia, że jeszcze takie barany domagają się podwyżek !

 6. ZGLOSZONO TEMAT DO WYDZIALU WEWNETRZNEGO POLICJI ZA TO ZE POLICJI NIE MA I ZA TO ZE KIERUJE RUCHEM SWIADEK i POJAWILO SIE BYC MOZE W KONSEKWENCJI KOLEJNE ZDARZENIE

 7. Może policja zajmie się oszukiwanie na terenie osiedla (bloków) jest osobą która tak wkłada kartę niepełnosprawności, żeby nie było widać, że już nie jest aktualna daty nie widać

  • tak 100 KM zakazu trafisz na traktor i jedziesz 30 km/ h
   Zastanów się co piszesz
   Większość komentarzy piszą ludzie którzy nie mają prawka lub nie jeżdżą samochodem codziennie
   Jakie mają pojęcie o warunkach na drodze

  • czy to znaczy że będąc na służbie za 3500 brutto to nie trzeba pracować?
   Dodatkowo 3500 brutto dla policji to nie to samo netto co dla innych pracowników w innych branzach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj