Strona główna Na sygnale Dwa pożary domów w ciągu czterech dni. Co wiadomo?

Dwa pożary domów w ciągu czterech dni. Co wiadomo?

5299
6

Do dwóch pożarów niezamieszkałych domów doszło w ciągu zaledwie czterech dni w Smolarach oraz w Ganinie (gm. Gniezno). O pierwszym zdarzeniu informowaliśmy już na łamach portalu, |TUTAJ|.

Drugi pożar miał miejsce wczoraj (8 stycznia) w godzinach porannych. W akcji gaśniczej uczestniczyli m.in. strażacy z OSP w Trzemesznie. Ogień niemal doszczętnie strawił budynek. Właściciel szacuje straty.

Jako iż miejsca obu pożarów dzieliło zaledwie 7 kilometrów, wśród mieszkańców zaczęły pojawiać się różne hipotezy. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej zdarzenia nie były ze sobą połączone.

Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poinformowała nas, iż możliwą przyczyną wybuchu pożaru w Smolarach było pozostawienie bez nadzoru rozpalonego piecyka typu koza na poddaszu budynku.

Przyczyny wczorajszego pożaru w Ganinie zbada natomiast biegły z zakresu pożarnictwa. Jarosław Łagutoczkin z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie nie wyklucza, że w domu doszło do podpalenia. Sprawę bada policja.

fot. Trzemeszno24.info, OSP w Trzemesznie

pożar Ganina
pożar Ganina

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj