Strona główna Kultura Duże zainteresowanie Dniem Dawcy Szpiku

Duże zainteresowanie Dniem Dawcy Szpiku

1198
18

Zaledwie kilka godzin minęło od rozpoczęcia Dnia Dawcy Szpiku w Trzemesznie, ale już możemy mówić o sporym sukcesie akcji! Do godziny 13:20 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie aż 126 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku.

Wszystkie osoby, które jeszcze nie dokonały rejestracji, mogą to zrobić dzisiaj do godziny 16, lub jutro w godzinach od 12 do 18. Procedura wypełnienia formularza i pobrania małej próbki krwi trwa zaledwie kilka minut.

W trakcie ubiegłorocznej edycji Dnia Dawcy Szpiku przez cały dzień zapisano w bazie 60 osób.

18 KOMENTARZE

  1. Zachecam wszystkich do rejestracji. To naprawdę nie boli. Jestem w bazie dkms od kilku lat i jeszcze nie miałem szczęścia by uratować komuś życie. Jestem za to zasłużonym dawca krwi mam oddane juz 18 litrów. Nie chodzi o to ze się cchwale tylko chce położyć kres plotka ze jak juz nie oddam krwi to mam krwotoki grozi mi wylew i bialaczka bo szpik nie wyrabia. To wszystko bzdury. Czuje się świetnie a w dodatku wyciągam 6 dni urlopu dodatkowo rocznie w 100% płatny także z ustawowych 26 robi się 32. Warto. ..zachęcam. i nie słuchajcie szarlatanow. . To są po prostu głupi ludzie a jeszcze glupszy ten który w te bajki uwierzy

  2. naprawdę zachęcam do oddania tych kilka mililitrów krwi. zajmuje to tylko kilka minut,a może uratować komuś życie.

  3. Miła i sympatyczna atmosfera, wolontariusze spisali się na medal.Niezdecydowani, macie szansę jeszcze jutro się zarejestrować. Do Trzemeszna przyjechały nawet osoby z odległych miejscowości. Podziw i szacunek dla tych osób.

  4. 216 osob na cala gmine to naprawde malo. Z cala inicjatywa i reklama powinno byc kolo tysiaka. Szkoda ze tak malo osob sie zainteresowalo ale pamietac tez trzeba ze duza czesc osob juz jest w bazie albo nie miesci sie w kryterium. Fajnie mimo wszystko ze pozostali sie pojawili i raz nie ma na tym portalu negatywu

    • Szczytny cel , ale Ogromna prośba ludzie głosujemy , zostało parę godzin i już niemal jesteśmy za pierwszą dwudziestką tylko 6 tys na dzieli od 21 miejsca….. No ludzie miesiąc walki by teraz przegrać!!!! dziś mega święto w Magnolii , festyn duzo ludzi. Może każdy by tak oddał głos na jakimś kompruterku tam udostępnionym!!! Ludzie trzeba ten festyn wykorzystać , bo niestety przegramy! A My Trzemeszniaki musimy pokazać , że stać nas na wiele…..

  5. 21 miejsce i 400 głosów straty. Małe są szanse na odrobienie ale nie wszystko stracone. Szkoda, że tak mało osób głosowało no ale Facebook i YT same się nie obejrzą. Sarnaki z 19 miejsca i Kajkowo z 11 mają po ok 1000 mieszkańców a My prawie 8000 i wypadliśmy z listy premiowanych lokalizacji. Dziękuję serdecznie wszystkim głosującym za zaangażowanie i poświęcony czas. Pozdrawiam.

  6. Podziwiam wszystkich ludzi, którzy maja trafne inicjatywy. Dziwię się jednak tym, którzy we wszystkim widzą tylko to co można zyskać dla siebie. Zbulwersował mnie fakt w sobotę. Panie wolontariuszki przybrały słupy oświetleniowe przy szkole i na placu czerwonymi balonami. Starsza Pani z wnukami zabrała ( właściwie ukradła) wszystkie balony dając je swoim wnukom. Chyba wiedziała, że akcja trwa jeszcze w niedzielę. To jest prawdziwy obraz naszego społeczeństwa ( przykład dla młodszych pokoleń). Nic dodać nic ująć.

    • Nic się nie stało, dzieci się przespacerowały z balonami i tym samym wspierały akcję! Fakt, można było przyjść do nas i poprosić, ale my się nie gniewamy! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj