Strona główna Sport i rekreacja Drużyna futbolu amerykańskiego w Trzemesznie

Drużyna futbolu amerykańskiego w Trzemesznie

1386
28

W dniach od 9 do 15 marca w Trzemesznie gościć będą zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego „Husaria Szczecin”. Gracze Topligi przyjadą do naszego miasta na obóz sportowy. Do dyspozycji będą mieć siłownie, salę gimnastyczną, pełnowymiarową halę oraz boiska z naturalną i sztuczną nawierzchnią.

Jak informuje kapitan drużyny Piotr Roszak, zawodnicy podczas pobytu w Trzemesznie odwiedzą zakład poprawczy, szkoły i przedszkola. Zorganizują także otwarte treningi. Zwieńczeniem obozu będzie pokazowy mecz sparingowy, który zostanie rozegrany 15 marca o godzinie 13:30 na Stadionie Miejskim w Trzemesznie. Husaria zagra z drużyną Wilków Łódzkich, występującą na zapleczu Topligi.

Imprezie sportowej towarzyszyć będzie piknik rodzinny. Nie zabraknie dmuchanych zamków, konkursów i prezentów dla najmłodszych. Organizatorzy dodają, że na płycie stadionu zagoszczą strażacy, którzy zorganizują pokaz oraz akcję prewencyjną dotyczącą wypalania traw.

(fot. Monika Bączyk)

28 KOMENTARZE

 1. Żeby dzieciaki grały mecze na stadionie to jest duży problem, przez co muszą grać na „pastwisku” za halą. Ciekawe czy po pobycie tych futbolistów i tym co zostanie z trawy na stadionie nie będzie tak, że w ogóle dzieciaków nie wpuszczą na wiosnę na stadion.

 2. Piotr Roszak pochodzi z Trzemeszna o czym redaktor nie poinformował. Fajnie że trzemeszeńska baza sportowa zostanie szerzej wykorzystana.

 3. Do „martwiącego się o trawę ” Anonima!
  „Ci futboliści” to Husaria Szczecin – dwukrotny mistrz polski PLFA1 i do Trzemeszna przyjeżdżają na obóz sportowy!
  Przez tydzień będziemy trenowali na obiektach sportowych należących do bazy OSiRu (i nie tylko) za co zapłacimy, czyli zostawimy w kasie UM pieniądze!
  Będziemy mieszkali i żywili się w Trzemesznie – czyli znowu zostawimy pieniądze!
  Jednym słowem skorzystają na tym i urzędnicy i przedsiębiorcy z Grodu Kilińskiego!
  W trakcie naszego pobytu zostaną zorganizowane spotkania z dziećmi z przedszkoli i szkół, odwiedzimy ZP, zrobimy treningi otwarte.
  Na koniec organizujemy mecz – sparing pokazowy dla mieszkańców miasta i nie tylko – ZA DARMO!!!
  My za możliwość korzystania z murawy i boiska będziemy musieli zapłacić!!!
  Podczas trwania samego meczu będzie zorganizowany piknik dla dzieci i przybyłych widzów. Będą pokazy i prezenty! – za darmo!
  Mieszkam teraz w Szczecinie, ale sercem na zawsze z Pyrlandią. Organizując ten obóz myślałem przede wszystkim o promocji i pomocy dla Trzemeszna! W Szczecinie jest wystarczająco dużo obiektów i nie trzeba tak daleko jechać! Chcę pokazać i pochwalić się w świecie, że Nasze miasto można wykorzystać inaczej niż tylko do przejazdu między Poznaniem i Toruniem! Być może inne drużyny zobaczą że warto przeznaczyć pieniądze i również przeprowadzić tutaj swój obóz szkoleniowy czy sportowy!
  Jak Przyjedzie kilka takich drużyn to może uzbiera się kasa na zrobienie boiska sztucznego za halą, żeby Twoje dzieci nie grały na pastwisku Anonim! 🙂
  Pozdrawiam – Piotrek Roszak, Trzemesznianin mieszkający chwilowo w Szczecinie!

 4. Zapomniałem jeszcze tylko dodać taki maleńki szczegół, że aby promować Trzemeszno w świecie mówiłem o tym w ubiegłym tygodniu w radiu Plus Szczecin, jutro jestem w Esce, napiszą o tym w GS24, WZP24, MM, Głosie Szczecińskim, Kurierze Szczeciński, FB, będzie informacja w TV Pomerania, TVP Szczecin i mediach łódzkich, bo chłopacy z Łodzi też o tym poinformują swoich mieszkańców, zostanie obwieszczona ta wiadomość dla całego futbolowego świata – kilka tysięcy osób!

  Na 100% usłyszy o tym selekcjoner kadry i być może zorganizuje kiedyś zgrupowanie kadry Polski w Trzemesznie, a nie jak teraz w Spale!
  Pozdrowienia dla Anonima – troskliwego opiekuna trawy

 5. zdjęcie 4 – faul. Złapał za kask 🙂
  Ogólnie w końcu ktoś się zainteresował mało popularnym u nas sportem 🙂 Pamiętam jak w roku 2000 graliśmy w futbol za halą to patrzyli się jak na idiotów z jajowatą piłką 🙂

 6. Szukam miejsca na obozy treningowe ( zimowe i letnie) dla moich podopiecznych 150 osób w kilku kat.wiekowych). Zapytam Rosiego o wrażenia z pobytu.Może przejdziemy też zostawić parę złotych. Pozdrawiam ogrodnika od trawy

  • Malkontentów nigdzie nie brakuje, ale po obozie dopiero będzie można mówić o sukcesie. mam nadzieję że wypali wszystko na 100%! 🙂

 7. Z krytyką trzeba się liczyć. Najgorsi krytycy to tacy którzy krytykują dla samej krytyki niekoniecznie znając szczegóły. Pozdrawiam Pana od trawy

 8. Jak Ci profesjonalni zawodnicy zobaczą naszą siłownie to przypakują mieśnie brzucha od samego śmiania się 🙂 Czuje, że na siłke to jednak beda robione wycieczki do Gniezna 🙂 Pozdro

 9. A to sam Rossi tutaj zagościł , dobry ziomal z dawnych lat EKA z 46 A . MEMEJA – SIEKA – ROSSI . dawne czasy…. i do tego te słynne – „szału nii ma”. Pozdrowionka

 10. Rossi, tutaj nie chodzi o to, że nie chcemy oglądać Husarii na boisku. Pewnie większość nie ma nic przeciwko. JA chętnie zobaczę, mój syn pewnie jeszcze chętniej. Fajnie, że przyjedziecie, pokażecie, w czym jesteście dobrzy, zostawicie pieniądze. Wszystko ok.
  Chodzi tylko o to, że jak dzieci (waga ciała ok. 45 kg) mają rozegrać mecz ligowy, to zazwyczaj na stadionie grać nie mogą, a uzasadnienie jest takie, że to przepiękna murawa, i że jak się kogoś wpuści, to ją zniszczy.
  Innymi słowy: Husaria – grajcie, młodzi zawodnicy – tez grajcie. Wtedy nikt nie będzie malkontentem.

 11. Witam bardzo serdecznie! Mam pytanie do Was, a zarazem prośbę..
  Czy będzie ktoś nagrywał ten mecz, bo raczej w tvp go nie puszczą 😀
  A mnie niestety nie będzie w Trzemesznie.
  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj