Strona główna Różne Drogi gminne będą odśnieżały dwie firmy

Drogi gminne będą odśnieżały dwie firmy

1315
8

Rozstrzygnięte zostało zamówienie publiczne dotyczące zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie gminy Trzemeszno w sezonie zimowym 2013/2014. Zamówienie dotyczyło dwóch części: I to drogi we wschodniej części gminy, II część dotyczyła części zachodniej.

Drogi części wschodniej obejmują Kamieniec, Miaty, Mijanowo, Miławę, Ostrowite, Popielewo, Szydłowo, Trzemżal, Wymysłowo i Zieleń – łącznie 70,35 km. Tutaj złożono tylko jedną ofertę i odśnieżaniem tej części zajmie się firma PKOB WEGNER Spółka z o.o. Spółka komandytowa, która wyceniła usługi na 77.999,76 zł.

Drogi w zachodniej części obejmują sołectwa Cytrynowo, Duszno, Gołąbki, Grabowo, Jastrzębowo, Kozłowo, Kruchowo, Lubiń, Ławki, Niewolno, Wydartowo – łącznie 95 km. Oprócz firmy PKOB WEGNER ofertę złożyła także firma ZUMiI z Rogowa i to właśnie ta druga zdobyła większą ilość punktów wg kryterium określonym w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 77.760,00 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie trzemeszeńskiego biuletynu informacji publicznej (zakładka przetargi aktualne) |TUTAJ|. Jak już wcześniej informowaliśmy, odśnieżaniem na terenie miasta zajmować się będzie Trzemeszeńskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Koordynatorem i osobą nadzorująca zimowe utrzymanie dróg z ramienia UMiG Trzemeszno jest podinspektor ds. drogownictwa Norbert Dombek, tel. 667-737-064 lub 0614154306. Osobą koordynującą ze strony Trzemeszeńskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego jest dyrektor TPK  Krzysztof Tomczak.

8 KOMENTARZE

  1. zobaczymy jak drogi beda odsniezone bo sie bedzie jezdzilo – warto zwroci uwage jak jedna i druga firma bedzie dbala o drogi i na przyszlosc wybrac te ktora lepiej dba. Dobrze ze sa 2 firmy bo konkurencja jest ZDROWA dla konsumenta potencjalnego 🙂

      • I nie tylko, np odcinek Ostrowite-Jerzykowo który niby obsługiwał p. Wegner trzeba było dzwonić i się prosić o odsniezenie. A jak się do niego dodzwonilo to twierdził że wyśle pług dopiero jak zlecenie od wydziału dróg z Gniezna dostanie, więc czegoś tu nie rozumiem….

  2. Taki mały OT. Nie wiedziałem że np. Cytrynowo, Lubiń i Wydartowo leżą w zachodniej części naszej gminy. Mapy też chyba nie aktualne posiadam. Koniec OT

  3. jakby byli mądrzy to w miejscach gdzie najczęściej i najbardziej zawiewa drogi to by ustawili siatki wzdłuż dróg i mieli by mniej pracy a tak to co roku jest problem np. jak się jedzie do Jastrzębowa w Kruchowie na zakręcie.

  4. Lubiń odśnieża „gmina”??? a to ciekawostka… tyle lat tutaj mieszkam i zawsze odśnieżała dawna „Spółdzielnia…” a teraz firma „Sano…”. Chodź tyle razy dzwoniono do UMiG, zawsze słyszeliśmy, że to droga powiatowa i oni nie odśnieżą nas, mamy dzwonić do powiatu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj