Strona główna Różne Droga połączy gminy

Droga połączy gminy

4382
15

Gmina Gniezno zamierza w najbliższym czasie wybudować ok. 600 metrowy, brakujący odcinek drogi od strony Lubochni i Kujawek do granicy z gminą Trzemeszno. Po trzemeszeńskiej stronie od trzech lat istnieje już droga o nawierzchni asfaltowej do samej granicy.

Po wykonaniu planowanego etapu powstanie alternatywne połączenie o nawierzchni twardej Trzemeszna z Gnieznem przez Wymysłowo i Lubochnię.

Jak nas poinformował Przemysław Lewandowski z Urzędu Gminy w Gnieźnie, rozstrzygnięto już przetarg na tę inwestycję. Prace maja ruszyć jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

15 KOMENTARZE

 1. Ale apeluję, zróbcie tą drogę porządnie i solidnie. Szerokie dwupasmówki dla każdego kierunku ruch. A nie jak w Mogilnie z dwupasmowej zrobili rondo i jednopasmową a teraz w godzinach szczytu miasto zakorkowane od końca do końca.

 2. Ciekawe kiedy będą protestować przeciwko przejeżdżającym ciezarowkom ze żwirem, bo im asfalt niszczą? Jakby dobrze zrobili drogę to by nie było takich głupot. Jak macie pretensje, ze droga pęka to kierujcie je do tych, którzy projektują, budują i nadzorują takie inwestycje. Może listonosz zainteresowałby się kiedy takie inwestycje powstają a nie wymądrza się po fakcie. Ile już lat jest tym radnym? Potrafi to sprawdzić jakie rozwiązania techniczne zostały przyjęte do budowy czy tylko klepie, co mu ślina na język nasunie?
  Drogi buduje się dla wszystkich a nie tylko do biznesmenów w garniturkach i paniuś w szpilkach, którzy pobudowali się w zaciszu lasu i jeziora!
  Przedsiębiorcy, również Ci zajmujący się sprzedażą kruszyw, tworzą miejsca pracy, z których są podatki, więc nie rozumiem czegoś takiego jak blokowanie im przejazdu.

 3. 570 metrów drogi za około 300 tys zł. Gmina Gniezno
  220 metrów ulicy Zielonej za 600 tys. zł. Gmina Trzemeszno
  I co na to nasi radni?
  Gniezno robi 2,5 razy dłuższy odcinek drogi za 50% ceny ulicy w Trzemesznie?
  Przetarg ogłaszany w podobnym czasie, tylko, że w Trzemesznie jakoś tak „tanio”.

  • W Trzemesznie musiało być dużo drożej, gdyż została użyta zawansowana technologia, którą NASA opracowała na potrzeby terraformowania Marsa 😀

   • I została użyta dwukrotnie wyższa siła do myślenia dwukrotnie więcej osób potwierdzili słowem TAK trzeba to zrobić wiec koszty są wyższe. U nas materiały drogocenne byle czego nie położymy

 4. I na co te drogę chcecie budować? Są miejsca gdzie droga jest o wiele bardziej potrzebna. Co z Bystrzyca? Gdzie mieszkańcy bez chodników musza po ciemku chodzić? To jest bezpieczne? Kto odpowie za wypadek? Znaków więcej postawcie lepiej bo niektórzy spoza trzemeszna jadąc myślą ze mogą sobie rajdy urządzać ta droga. Czekacie aż ktoś zginie czy co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj