Strona główna Różne Droga na cmentarz oświetlona

Droga na cmentarz oświetlona

1829
21

Od kilku dni na Alei księdza Marcelego Kowalskiego w Trzemesznie (droga prowadząca na cmentarz parafialny) świeci sześć nowych lamp. Jak przekazał Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego w Trzemesznie, nowe punkty świetlne powstały na parkowych słupach typu „Rosa” z podwójnymi oprawami.

Instalacja oświetlenia jest kolejnym etapem porozumienia, zawartego pomiędzy Gminą a „Eneą”. Firma otrzymała 60 słupów o wartości 253.844,30 zł, w zamian za co zadeklarowała się zmodernizować oświetlenie. Informacje na temat umowy można znaleźć w archiwalnym artykule dostępnym |TUTAJ|.

IMG_4965

21 KOMENTARZE

 1. Zmiana organizacji ruchu tą drogą obowiażuje od 31 prawda? To dlaczego dzisiaj policja zatrzymywała tam samochody jadące prawidłowo, ale policjanci twierdzili, że pod prąd?

  • oznakowanie pojawiło się dziś, więc obowiązuje od dziś. Tak to rozumiem, zwłaszcza, że moc przekazu znaków zwiększał radiowóz (zaparkowany na zakazie parkowania pod LO 😉 )

   • Burmistrz wyraźnie wydał oświadczenie o zmianie organizacji ruchu od 30-go do 2-go . Komu więc wierzyć ? Nie byłem w tamtych okolicach i nie wiem czy jest również w tym samym czasie postawiony znak o zmianie organizacji ruchu . Mogę jedynie domyślać się o bałaganie i braku współpracy na szczeblu gminy . Brak słów !

  • Może nie wiesz . Rząd PO zobowiązał Policję do nakładania mandatów . Sprawa była nagłośnienia w środkach masowego przekazu . Może zwróciłam uwagę , że w niektórych przypadkach mandaty nakładane są bezwzględnie nawet w sprawach o małej szkodliwości . Jest to najprostszy sposób na zasilane budżetu . Nie chodzi o bezpieczeństwo lecz o zysk . Nie spotkałem osoby , która najpierw była pouczana a późnej karana . Podobnie przedstawia się sprawa z uzyskaniem praw jazdy . Oblewanie ma swoje drugie dno:-).To czysty zysk finansowy . O sprawie egzaminów i egzaminatorów można bardzo dużo powiedzieć …

 2. Jeśli policjanci zaczęliby kontrolę dopiero 1 listopada lub dzień wcześniej to by była dopiero masakra. Dobrze, że przyzwyczajają do zmiany organizacji ruchu kierowców już wcześniej. Chociażby dzięki tym komentarzom bardzo wiele osób dowiedziało się o tym i pod prąd nie pojadą. A z drugiej strony, każdy kierowca ma prawo jazdy i powinien znać znak zakaz wjazdu. A jeśli ktoś jeździ na pamięć, to jego ryzyko.

 3. To co miało miejsce wczoraj to wina tego ze PO z rozkazu kazała władzom dawać mandaty społeczeństwu czy im się naleza czy nie . Mój poprzednik dobrze napisał ze to rząd PO zobligował policje do takich działań.
  Wiec ludziska nie buczcie sami tak wybraliście to PO tak wybraliście i tak macie ( ale pocieszające jest to ze to ich ostatnie dni ), ale jest tez i dobre pocieszenie tej sytuacji te pieniądze z mandatu co wczoraj dostaliście pójdą na ośmiorniczki które będą podane na zakończenie kadencji sejmu i PO .

  • Aleś Ty głupi! Nie wiem czy pisząc te dwa zdania się oplułeś. Dobrze, że PIS doszedł do władzy, przy nich jak to napiszesz to cię zamkną.

  • W tym przypadku to nie wina PO (chociaż nałożył „dolne limity na mandaty dla policji) ale wina kierowców. Stoi znak to trzeba go respektować a nie czekać do 1 Listopada. Ale jak się jeździ na pamięć i nie patrzy na znaki to tak jest.

 4. Mało tego , że nakazano to na dodatek określono limit . Nie wiem czy ktoś wie ? Plac manewrowy przy egzaminie na prawo jazdy to również wymysł władzy .Pomysłodawca wymyślił plac do nauki jazdy . Nie miał on być podstawą przy egzaminie . Czy ktoś wierzy czy nie zaostrzenie zasad egzaminacyjnych nie poprawi bezpieczeństwa na drogach . Mam jeszcze jedną sugestię . Proszę spojrzeć jaka jest od kilkunastu lat tendencja . Ile przybyło samochodów ? Siły policyjne najbardziej koncentrują się na kierowców i ruch drogowy . W skali kraju mandaty to czysty zysk . A niech tylko ktoś spróbuje odmówić przyjęcia . Ma sprawę sądową jak w banku .PO jeszcze u schyłku swojej ,,kariery,, wymyśliło dodatkowe szkolenie po zdanym egzaminie (oczywiście za kasę) itd. I O CO TU CHODZI ?

 5. Uroczystość na cmentarzu była piękną, wzruszającą refleksją nad przemijaniem. Msza Św. wzniośle koncelebrowana i wzruszające pieśni pomagały nam w zadumie nad życiem i śmiercią. Kazanie zwięzłe,ale mądre i przemyślane, było zgodne z najwyższą sztuką „kazaniową”. Nagłośnienie bez zarzutu, lektorzy dobrzy, pan organista bardzo dobry. Trzemeszno w oczach gości „trzyma poziom”. A wszystkim zarządzał nasz miły pan kościelny. Brawo Parafia Trzemeszeńska!

 6. Racja. Możemy być dumni z takiej oprawy religijnej tego Święta!
  A przy okazji chcę powiedzieć, że nauka śpiewu przez księdza i dziewczynę -w niedzielę na mszy dla dzieci- jest niemrawa. Śpiewają dzieci z zespołu a pozostałe dzieci- nie z zespołu – siedzą jak na tureckim kazaniu i się nudzą. Jest tak potrzebny i długo oczekiwany ekran. Aż się prosi o teksty nauczanych pieśni. Będą śpiewać i dzieci i dorośli.

  • chodzę na Mszę o 10-tej i uważam,ze dzieciaki siedzące w ławkach są niestety niemrawe,często pomimo zachęceń księdza Radka maja problem,żeby wstać z ławki ,nie mówiąc już o powtarzaniu prostego tekstu zdanie po zdaniu. A dorośli nie śpiewają,bo im się nie chce. w trakcie mszy są wyświetlane teksty pieśni i jakoś nie zauważyłam,żeby więcej dorosłych śpiewało. Musi się zmienić samo nastawienie ludzi.

   • Częściowo zgadzam się z anonimem. Są miejscowości, gdzie ludzie są rozśpiewani a u nas to tak by mogło więcej tego śpiewu. Kiedyś byłem u nas jak w okolicach Bożego Narodzenia uczyły 2 dziewczyny z gitarą. To było to. Nie wszyscy mają taki dar porywania słuchaczy.
    Ksiądz nasz śpiewa jak najlepszy artysta i podziwiajmy jego głos. Mamy szansę posłuchać naprawdę doskonałego śpiewaka. W tym stwierdzeniu nie ma ani cienia przesady. Taki jest fakt.
    A że słowa nauczanych pieśni powinny być na ekranie to prawda bez dyskusji. łyżka dziegciu w kościele ma rację całkowitą.

   • Nastawienie się zmieni jak ktoś ich rozrusza swoimi sposobami.

    Ksiądz Radek to artysta. Ale wszyscy(!!!!) pozostali księża wcale mu nie ustępują i też są artystami. Do tego nasz dobry organista i mamy całkiem udany zespół, który powinien zabrać się za dzieło rozśpiewania kościoła.

    Ludzie

 7. Serdeczne podziękowania za pamięć o naszych pedagogach , zarówno dla inicjatorów jak i dla młodzieży . Życzę nam wszystkim aby ta idea pozostała zapisana na kolejne lata . To wyjątkowe gesty i chyba niepowtarzalne w takiej skali .

 8. Jest wiele miejsc w których powinny być lampy,a tu nagle są w tym miejscu.Kto chodzi w nocy na cmentarz,to jest gospodarność po Trzemeszeńsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj