Strona główna Kultura Dożynki odbędą się w Bystrzycy

Dożynki odbędą się w Bystrzycy

1572
56

Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się na terenie centrum „Magnolia” w Bystrzycy – poinformował burmistrz Krzysztof Dereziński. Impreza zaplanowana była pierwotnie na 30 sierpnia, jednak z uwagi na uroczystości kościelne (odpust, poświęcenie dzwonu) została przełożona na 6 września.

Jesteśmy po wstępnych rozmowach z właścicielem „Magnolii”, który wyraził zgodę na organizację dożynek. Teren z pewnością sprosta imprezie, będzie parking, będzie miejsce na ulokowanie różnych atrakcji i stoisk” – komentuje K. Dereziński i dodaje, że w tym roku nie było chętnego sołectwa do zorganizowania święta. Koordynacją dożynek zajmie się więc Dom Kultury w Trzemesznie.

Burmistrz zapowiada, że mimo tego spotka się jeszcze z sołtysem Sołectwa Cytrynowo i zaproponuje mu współorganizację Święta Plonów.

Do tej pory nie współpracowaliśmy szerzej z ośrodkiem w Bystrzycy. Ostatnio organizowaliśmy tam festyn samorządowy i to się udało. Właściciel udostępnił nam wszystko za darmo, zarobił jedynie na sprawach związanych z konsumpcją. Organizacja festynu i dożynek na pewno przyczyni się do promocji obiektu. Wiem, że mogą paść jakieś zarzuty. Do tej pory była tam jednak tylko jedna impreza, z której jestem bardzo zadowolony. Mieliśmy wsparcie właściciela, który na pewno w jakiś sposób się wypromował, jednak festyn był bardzo udany” – twierdzi burmistrz Trzemeszna.

Pozytywnie o ośrodku w Bystrzycy wypowiada się także dyrektor Domu Kultury w Trzemesznie, Mariusz Zieliński. Jak twierdzi, do zorganizowania dożynek niezbędna jest rozbudowana baza. Muszą zostać spełnione warunki pod prezentację stoisk i wieńców, nie może też zabraknąć odpowiedniej liczby miejsc parkingowych – mówi M. Zieliński.

Termin trzemeszeńskich dożynek pokryje się z obchodzonymi tego samego dnia dożynkami powiatowymi. K. Dereziński twierdzi, że na drugim święcie nie zabraknie delegacji z wieńcem z Trzemeszna. Sam burmistrz nie wyklucza swojej obecności na obu Świętach Plonów.

Szczegółowy plan „naszej” imprezy poznamy dopiero w sierpniu.

56 KOMENTARZE

 1. Będzie można poszaleć pić jeść ipopuszczac pasa bo władza to uwielbia poszaleć od piątku do wtorku hej robala trzeba zadowolić ale to będzie zabawa

 2. Ale Gmina! Sołectwa nie wyraziły chęci na zorganizowanie dożynek(!!!!) To się nadaje na kawał do rozśmieszania. Sołtysi to jest mocna władza.

 3. A dlaczego ksiądz proboszcz nie może przesunąć uroczystości kościelnych o tydzień wcześniej lub później? Widać jak na dłoni, która władza w Trzemesznie ważniejsza.

 4. Trochę obiektywizmu-nasz Proboszcz to wspaniały organizator i przywódca ,bardzo dobry gospodarz co w przeciwieństwie do burmistrza który do pięt niedorasta.Nasz Proboszcz z pewnością uroczystości związane z bardzo ważnym i niepowtarzalnym wydarzeniem zaplanował dużo wcześniej

 5. Widzisz Janku, zdziwisz się ale się z Tobą ogólnie zgodzę. Proboszcz jest odpowiedzialny za parafię i nią sprawnie zarządza. To co napisałem to nie była uwaga do proboszcza, bardziej właśnie do burmistrza. Chciałbym aby on tak samo twardo reprezentował interesy gminy jak proboszcz parafii. Ta sytuacja pokazuje kto jest tu silnym managerem a kto jest tylko na papierze. A jak ktoś jest słaby to zawsze podkuli ogon przed silniejszym. I dlatego w sporze o dzień 30 sierpnia wygrał proboszcz.

 6. Eryk masz rację , już dawno ludzie mówią ,żeby proboszcz połączył obowiązki związane ze sprawnym zarządzaniem parafią z burmistrzowaniem. Ogarnąłby na pewno i Gminę i Parafię. Ksiądz Kotowski dba o swoje, jest wzorowym „pracownikiem”.

  • ZGADZAM SIE PROBOSZCZ JEST DOBRYM PRACOWNIKIEM JESZCZE NIECH OCHRZCI WSZYSTKIE DZIECI BO ILE JEST NIE OCHRZCZONYCH BO TO BO TAMTO BEDZIE WIECEJ KASY W PARAFI

  • Czy wszyscy zglupieli do reszty proboszcz niech sie zajmie kościołem a nie wp….a się do polityki niech każdy robi swoje co do niego należy jak świat długi i szeroki wszystkimi chcieli by rządzić nieroby […] a sami rąk nie ubrudzili pożądana robotą

 7. Wiadomo szykują się imprezy to i szanowny pan burmistrz zapowiada uczestnictwo w obu ale do pracy to zwolnienie no bo i po co przychodzić jak się nie ma pojęcia i tak wszystko załatwia zastępca

 8. Sołectwa nie chcą dożynek a dożynki wbrew ich woli są w Magnolii. Rolnicy nie chcą święta plonów a Magnolia chce.

 9. kiedyś odbywały się na stadionie miejskim.Potem była zabawa w parku.W Magnoli za mało miejsca.Brak wyobrazni organizatorów…Na targowisku więcej miejsca…ale jak ktoś dostanie w kieszeń,to i „Pod Lipami” mogą się odbyć.

  • Jakby ktoś przemyślał ten plan targowiska to by dało radę zrobić stragany pod ogrodzeniem targowiska a na środku by był fajny plac (nawet fontanna by się zmieściła:-) na te wszystkie koncerty, imprezy i nie potrzeba by siedzieć w chaszczach w tzw „parku” ani w „Magnolii” ale ktoś nie pomyślał i na środku jest parę straganików a cały plac używany dwa razy w tygodniu przez kilka godzin. Żal…

   • MASZ rację! Dla targowiska piękna reklama. Miejsca dużo, każdy ma swój straganik – miejsce do reklamowania wioski. Piękny pomysł!!!!!!!!!!!!! POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Ale jaja! Zmienia się termin dożynek, bo kościelne świętowanie jest ważniejsze. XXI wiek a rządzący w Trzemesznie nadal na kolanach przed władzą kościelną.

 11. Czy horror na siłowni przy ul Toruńskiej,kiedyś się skończy?To najzwyklejsza melina pijacka!Dzisiaj zauważyłam brak jednej ławki.Wszędzie puszki po piwie.Wieczorem strach tam się pojawić.No i…wstyd mniej zgrabnej kobiecie,ćwiczyć przy niewybrednych komentarzach podpitej młodzieży.Czy tak miało być?Taki był cel..? 🙁 Czy ktoś odpowie?(Dzwonienie na policję, nic nie daje.Przyjadą,wystawią mandat i pojadą.Po chwili jest tak samo…

   • A właśnie że jest sprawiedliwy ponad miarę i dlatego go krzywdzisz w swoim osądzie. Jest mądry przede wszystkim i świetnie zna się na „swojej księżowskiej robocie”. A Ty nie odróżniasz niesprawiedliwości od bałaganu w myślach i uczynkach.

    • Do beno a co myslisz ze nas nie krzywdzi malzenstwo cywilne chce zeby ochrzcil dziecko to nie bo koscielny a partnerzy razem mieszkajacy lata dziecko ochrzcil pytam gdzie sprawiedliwosc idioto

     • Widać Wasze małżeństwo cywilne nie spełnia ważnych wymagań, a jakiś inny związek partnerski spełnia te wymagania zawarte i w dekalogu , i w prawie kanonicznym. Idź do proboszcza ,to jak go znam, na pewno Ci sprawę wyjaśni. Bo o tym niechrzceniu dzieci to krążyły legendy na Proboszcza Michalskiego i teraz na obecnego. A to nieprawda, bo wiem na pewno, że księżom zależy na ochrzczeniu każdego dziecka. Proboszczowi Kotowskiemu również bardzo na tym zależy.

     • Krzywdzi was a zarazem krzywdzi mlodziesz która jest nie dopuszczana do bierzmowania bo nie ma wpisu że była na Mszy Swietej …..paranoja…

 12. magnolii się daje zarobić, a czemu nie np. czeremsze czy pietrakowi,oni też by umieli to zrobić i zarobić.ile miejsca jest wokół czeremchy i Pietraka!A parafiady to gdzie są? na pewno nie w magnolii. A jakie udane.
  A może warto by isc do parku i tam tez by się udało. Nie wiem czemu tak wyróżniana jest ta taka sobie magnolia. Dom kultury robi wielkie imprezy w parku a teraz się zgodził na magnolię?

  • Targowisko to piękne miejsce na dożynki. Magnolia jest nieporozumieniem. A w ogóle to nieporozumienie robić dożynki, których nie chce współorganizować wieś. To tylko Magnolii ma zależeć na organizacji tej zyskownej imprezy? Dajmy miastu zarobić!

 13. MAgnolii brak fajnego klimatu . Tam jest chłód i wcale nie chodzi o chłód od jeziora. I mało kto wiedział o Dniu dziecka , mogli to jakoś nagłośnić . Nawet tego im się nie chciało, żeby ludzi poinformować, a ja z dziećmi zostałam w domu. Chociaż tam jest niezbyt miło, to poszła bym z dzieciakami .Dzieciom wystarczą balony, dmuchańce ,i wata na patyku. Dzieci nie czują klimatu miejsca.

 14. Mam pytanie techniczne. Czy na dożynkach, tak jak dotychczas, będą mogły sprzedawać swoje towary, głównie jadło i picie różne firmy czy tym razem będzie to monopol jednej restauracji? A jeśli monopol, to na jakich zasadach?

 15. Drodzy mieszkańcy i zarówno parafianie,nie dajcie się zwieść niektórym fałszywym komentarzom-trzeba uczciwie przyznać że nasza władza świecka tj burmistrz to obraz rozpaczy-mamy chociaż znakomitego Proboszcza dzięki któremu nie musimy się wstydzić też na zewnątrz,to wzorzec pracowitości i wspaniałej organizacji i nasze dobro wspólne jakim jest parafia nie musimy się wstydzić i możemy być dumni,a jak zachowują się niektórzy radni-zobaczymy np. jak radny Benke przyjmie postawę podczas głosowania nad absolutorium- to będzie prawdziwy sprawdzian..

 16. Dużo w tym prawdy co pisze Janek. Trzeba jednak jasno powiedzieć, proboszcz to człowiek mało przystępny, wręcz niesympatyczny ale za to dobry gospodarz, poważnie traktujący swoje obowiązki. Burmistrz to swój chłop, taki co to z każdym pogada, pośmieje się, opowie śmieszną historyjkę. Gorzej z wykonywaniem swoich obowiązków, z tym…., szkoda gadać. Bo proboszcze nie musi się do nikogo mizdrzyć, jego być albo nie być zależy od biskupa. Burmistrz jest zależny od wyborców.

 17. Ale dlaczego Magnolia dlaczego nie stary dobry park BABA tylko dają zarobić prywatnemu kto tym razem chodnik koło domu robi tylko […] korupcja […] i ma być dobrze niech mi który powie gdzie w naszym mieście można wyjść na spacer i sobie odpocząć nie mam najlepsza oferta plac KILIŃSKIEGO gdzie możesz dowiedzieć się pierdoł na swój temat jedyna atrakcją w tym zaklamanym mieście dzięki postoje

  • Dlatego że tak wybrano! Czy miejsce dobre czy też nie to się okaże. Na spacer w Trzemesznie masz ogrom możliwości – możesz iść sobie na Brzozówiec, możesz iść do parku, możesz iść nad Jezioro Popielewskie – jak będziesz więcej spacerował niż narzekał to fajne miejsca znajdziesz.

   • Po co i jakim kosztem ma się” okazać „po imprezie. Trzemesznianie myślą przed faktem i nie chcą żadnego „okazywania” po fakcie. Czy Magnolia to miejsce dobre czy złe to trzeba wiedzieć przed imprezą. Testowanie miejsca w trakcie imprezy jest niegospodarne i głupie. Zostawmy te jakieś „okazywania” i testowania, skoro po dniu dziecka ludzie nie byli zadowoleni. Bo albo nie wiedzieli o imprezie i nie byli, a ja jakoś się dowiedziałam, poszłam i się bardzo z synami zawiodłam.
    Stwierdzenie- że tak wybrano- to nie argument w dyskusji.

 18. Proboszcz szanuje ludzi, ponieważ szanuje siebie, nie kreuje się na pajaca i nie musi być fałszywie przymilnie przystępny. Wystarczy, że jest poważny i rozważny oraz pracowity i stanowczy, ale przy tym wyrozumiały. Porównywanie Parafii z Urzędem jest dla naszej Parafii obraźliwe.

 19. Proboszcz szanuje ludzi to zdanie mnie rozbawilo sprawozdanie roczne to kpina z wiernych tak jak ten proboszcz trakjtuje ludzi to zaden my dla niego to jestesmy ciemnogrodem co ma dac tylko na tace gdydby byl sprawiedliwy to by w sprawozdaniu rocznym pisal na co wydaje pieniadze ile zarabia na mszach na pogrzebach itd a w nim sa tylko ile wydaje k;\pina

 20. też popieram katoliczkę nie dewotkę. dyskusja o proboszczu w wątku o dożynkach dodaje Księdzu chwały a dożynkom ujmuje i pokazuje, że ludzie zamiast o dożynkach,( których wsie nie chcą ) wolą rozprawiać o księdzu .

 21. Bardzo trafny komentarz analizatora – niech kochani nasi mieszkańcy przejrzą na oczy -burmistrz to brak jakichkolwiek predyspozycji i wiedzy do pełnienia swojej funkcji -osiem lat blefuje -tak to u nas jest ten luzak doprowadza naszą gminę do ……..,zawsze jest tak jeżeli człowiek wymaga od siebie i innych to nigdy u wszystkich nie będzie lubiany,mamy pretensje do proboszcza tylko w jednym-mało było wskazań dla nas aby właściwie dokonywać wyboru.

 22. Rzeczywiście skoro ksiądz ma naprawdę równo poukładane w głowie, to mógłby tu i ówdzie wskazać kogo wybierać, trochę ludzi uświadomić co i jak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj