Strona główna Różne Doświetlą przejścia dla pieszych na DK nr 15

Doświetlą przejścia dla pieszych na DK nr 15

2745
24

Jeszcze w tym roku poprawi się bezpieczeństwo pieszych na wszystkich przejściach w ciągu drogi krajowej nr 15, znajdujących się w granicach naszej gminy.

Dodatkowe lampy pojawią się w pobliżu przejść w Wymysłowie, Rudkach, przy parkingu naprzeciw zakładów przemysłowych, na skrzyżowaniach z Aleją Szymańskiego i Aleją Niepodległości oraz za wylotem ul. Mogileńskiej w Bystrzycy.

Jak nas poinformowała Anna Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021- 2024, a finansowana z Krajowego Funduszu Drogowego.

W planach tych pominięto skrzyżowanie z ulicą Foluską, gdzie doświetlenie wykonano już w ub. roku. Zainstalowano tam 10 dodatkowych latarni.

24 KOMENTARZE

 1. Super że oświetlają ale przyjdzie lato i będą oszczędzać światło na ulicach i wtedy jedziesz przez miasto i nagle ktoś sobie wychodzi przed samochód no bo jak jest ciemno i jeszcze samochód z przodu oślepia to nie widać czy ktoś sobie idzie po chodniku kiedyś dzwoniłem i się pytałem czemu światło od 2 tygodni nie świeci to mi mówiono że nie ma żadnej awarii a pretensje proszę do ludzi co rządzą Trzemesznem

  • „pretensje proszę do ludzi co rządzą Trzemesznem” Aha, wkrutce Ich poznamy. Teraz w rozjazdach są i na telefonach wiszą – ważne sprawy dla mieszkańców załatwiają…

 2. A na ul. Konopnickiej, przy samym przejściu dla pieszych ,
  parkuje ktoś sobie busa na CMG blachach .Pieszych idących tym przejściem w kierunku przystanku, wcale nie widać za tym busem. Może policja się tym zainteresuje ,zanim dojdzie do tragedii.

  • panie ale braki sa w Milicji wiele osob odeszlo zalozyli firmy budowlane i kasiorke trzepia. Wiem bo wlasnei z komisariatu wrocilem i sie zalił jeden jegomosc ze kolega jego dostal nawet w policzek (mowiac delikatnie) i nie ogladla sie tylko uciekł bo młodziez ma teraz duza wladze chroni ustawa bandytow i nikt milicji sie nei boi prawie co robic pytam ile lat teraz trzeba siedziec a on mowi 25 lat niestety

   i masz pan teraz braki w milicji i co pan zrobisz ? wlacz pan TVP tam jest kolorowo i dobrze, siedz pan przed telewizorem nie wychodz pan z domu i bedzie git

   • Widać żeś ruski trol, bo milicja teraz w Rosji jest. Ciekawe skąd wiesz co mówią w tv, bo pod innym artykułem mówiłeś że nie masz tv w domu i nie patrzysz, w zamian tego masz na ścianie obrazek tuska. Ja tak ci źle, to też sobie załóż firme budowlaną i trzep kasiurke, a przede wszystkim to sobie trzepnij w ten swój pusty dzbanek co na szyi nosisz.

 3. kowalczyk odchodzi metoda na dworczyka – czyli nadal ministrem ale bez teki zeby pieniazkow nie tracic – jak dworczyk – czy jakis skromny stołek i dla mnie by sie nei znalazl ? nie musze byc poslem czy ministrem wazne zeby 16 kafli placili na miesiac albo w spolce skarbu panstwa jakas skromna posadka ?

 4. Po pierwsze to piesi zapomnieli że należy stanąć przed pasami i się rozejrzeć prawo i lewo i jeszcze raz w prawo kur.. mać ! a nie włazić ze spuszczonym łbem na przejście bo on może bo ma prawo. A ty kierowców bądź wróżką i wiedz, że wlezie ci taki pod koła. A zaś twoja wina !
  Kierowca widzi, że chcesz przejść jak się rozglądasz ! przed przejściem ! ! Serio to takie trudne ! A są paniusia co włażą na przejście i się żadna nie obejrzy czy co jedzie! Babsztyl jeden z drugim! Dzieciaki też!

  • Na drodze krajowej potrzeba nie tylko doświetlania ale również kamery aby na tych przejściach było zarejestrowane kiedy popełnia wykroczenie kierowca czy pieszy. Miałem już kilka niebezpiecznych zdarzeń kiedy przechodziłem przez przejście na drodze 15 w kierunku Foluszu. Zawsze przed przejściem się zatrzymuję rozglądam i jak nie ma nadjeżdżającego samochodu przechodzę. Kiedy zbliżam się do końca przejścia nadjeżdżający samochód powinien zwolnić prędkość lub się zatrzymać. Dużo razy musiałem biegiem uciekać bo ciężarówki zbliżające się do przejścia i widząc w dzień pieszego nie zwalniają prędkości a także nie myślą o zatrzymaniu. Takich kierowców trzeba karać a jeżeli pieszy nie zatrzymuje się przed przejściem i nie rozejrzy to też trzeba karać aby nie doszło do tragedii. Dodam, że sam jestem kierowcą i w wielu wypadkach piesi weszli na przejście kiedy ja już dojeżdżałem do przejścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj