Strona główna Na sygnale Doskonalili umiejętności w Wymysłowie

Doskonalili umiejętności w Wymysłowie

1036
9

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy spotkali się wczoraj w Wymysłowie, aby wspólnie przećwiczyć szeroko rozumianą tematykę „zaopatrzenia wodnego”. W manewrach wzięło udział blisko 50 osób z 6 jednostek straży.

Na ćwiczenia dotarli druhowie z OSP w Kruchowie, OSP w Gołąbkach, OSP w Ławkach, OSP w Trzemżalu, OSP w Wydartowie i oczywiście OSP w Wymysłowie. Jak poinformował komendant gminny OSP Piotr Dzięcielak, rolą tych jednostek jest zapewnienie zaopatrzenia wodnego, dlatego co najmniej raz w roku przeprowadzane są dla nich ćwiczenia i warsztaty. Ich celem jest wymiana doświadczeń oraz przypomnienie podstawowego rzemiosła strażackiego.

Dzisiejsze ćwiczenia prowadzone są na terenie sołectwa Wymysłowo, gdzie występuje deficyt wody do działań gaśniczych. Miejscowość jest rozproszona, brakuje naturalnych zbiorników wody, a tylko w centrum miejscowości znajduje się sieć hydrantowa. Ćwiczenia zostały tak zaplanowane, aby w ich trakcie wykorzystać tylko jeden hydrant dla wszystkich 6 jednostek” – mówi P. Dzięcielak.

Manewry zakończyły się ogniskiem na placu przy remizie w Wymysłowie.

9 KOMENTARZE

  1. Widać,że Pan redaktor ma swoich ulubieńców…dlaczego nie pokazał Pan wszystkich Strażaków?aż tak dużo ich nie było….niektórzy są po kilka razy,a innych w ogóle nie widać,szkoda.Impreza fajna,oby tak dalej Strazacy.

  2. No właśnie Panie Redaktorze?dlaczego???skoro było tak mało jednostek to trzeba było każdej zrobić przy swoim samochodzie strażackim…..tak ciężko????

  3. do XXX święta racja,tylko 6 jednostek a strazacy się powtarzali,tak jakby inni nie brali tam udziało….i co Pan na to Panie Redaktorze???

  4. Dlaczego tylko w gminie Trzemeszno takie kłótnie i wytykania jeden drugiemu? Nie ma się potem co dziwić że wiele osób nie lubi tych stron jak nawet o zdjęcia problemy. Weźcie swojego fotografa i róbcie selfie na portale.

  5. Nikt Cię nie prosił o komentarz…każdy ma prawo się wypowiedziec,widocznie od Ciebie z rodziny nikt w niczym udziału nie bierze,więc piszesz co Ci slina na język przyniesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj