Strona główna Różne Dom socjalny w Jastrzębowie to błąd

Dom socjalny w Jastrzębowie to błąd

5099
20

Na niedawnych obradach komisji Rady Miejskiej powrócił temat budynku socjalnego w Jastrzębowie. Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku na problem związany z uciążliwością użytkowników tego obiektu zwracał uwagę radny Tadeusz Pawlak.

O sprawie pisaliśmy |TUTAJ|.

Ten sam radny zabrał głos w tej sprawie na niedawnych obradach komisji Rady Miejskiej. Jak zauważył, sytuacja nie uległa żadnej poprawie, a warunki są tam krytyczne. Zwrócił uwagę między innymi na błędne według niego rozwiązanie jakim jest ogrzewanie elektryczne.

Mieszkania są bardzo zagrzybione, bo jak można wciskać ogrzewanie na prąd ludziom, którzy nie mają pieniędzy?” – pytał T. Pawlak.Ci ludzie tam wegetują” – dodał. Apelował do burmistrza, aby zrobić coś z tym problemem.

Burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował, iż całkiem niedawno był na miejscu i przeraził się tym co zobaczył. Stwierdził, że budowa budynku socjalnego w tej formie była błędem.

„To nie był dobry pomysł, dałem się namówić ówczesnemu kierownikowi referatu inwestycji, bo to był jego pomysł i on za tym jakby stoi”. Jak jednak przyznał, odpowiada za tę decyzję.

Potwierdził, że z niektórymi zamieszkałymi tam osobami gmina ma sporo problemów (zaznaczając jednak – nie ze wszystkimi).

Dochodzi do wielu konfliktów i obawiam się, żeby coś się nie stało. Jest już tak źle, że bezdomni nie chcą tam mieszkać bo się boją i wolą spać po klatkach schodowych” – tłumaczył burmistrz. „Na pewno trzeba się zastanowić i tę sytuację poprawić” – zadeklarował na koniec.

20 KOMENTARZE

 1. Zobaczmy jaki cwaniak ten nasz burmistrz,umie na wszystkich zrzucać winę ,nie robiąc przez lata w tym kierunku nic,pozamykał szkoły,jak wygląda np.szkoła w szydłowie,10 lat jak pozamykał szkoły i co zrobil?

  • Pozamykał szkoły? Przecież do tego też go ktoś namówił… Burmistrz przyznaje sie tylko do tych łatwych decyzji, za tymi trudnymi zawsze ktoś stoi.

 2. A na 1 maja? Na górze Państwo […] leją wodę na sąsiadów codziennie aż miło. Na piętrze schodzą się alkoholicy z pół miasta i sikaja aż miło w korytarzu…. jak mieszkać??????

  • Szmudruchy innym życie uprzykrzają i nikt z nimi nic zrobić nie potrafi. Burmistrz nic, jego zastępca to samo, komunalka ręce rozkłada, przewodniczący Rady Miasta tez nic może.

   • Każdy normalny płaci za czynsz. Jak.nie płacą to powinni się wyprowadzić i by był porządek. .
    Na maja budynek jest przy urzędzie w centrum a mieszkają tam w połowie sami alkoholicy i patologia. Burmistrz i Pan Kwiatkowski powinni coś z tym zrobić a maja to w dupie. Burmistrz jest wybranym przez ludzi A Pan Kwiatkowski????? Nie ma ludzi niezastapionych. Budynek niszczeje A są ludzie którzy by płacili i dbali!!!!!

 3. Kto im zniszczył budynek? Kto powyrywał dzwi? Kto osrał korytarze? Ktoś obcy przyszedł? Czy oni sami? Za publiczne pieniądze wyremontowany budynek, umieściło się lumpów i nie ma się co dziwić. Porządnym normalnym ludziom żyjącym na skraju ubóstwa gmina nie potrafi pomóc bo im się nie należy ale lumpom tak.

 4. Przecież nasza gmina jest bogata stać ją na takie wybryki trzeba było zburzyć ten budynek kosztowo wyszło by taniej niż zainwestować tak kolosalne pieniądze lub sprzedać. Czynsz za te mieszkania płacą tam pewnie nieliczni. A i jeszcze dotego pani K…. z kotami jak w schronisku

  • Male dziecko wiedzieli gdzie sie pakuja tam mieszkal pan samotnie jesli po nim wzieli to wiedzieli co biora i w jakie towarzystwo wchodza a nie teraz narzekac kazdy by tak chcial bez przydzialu jeden jest na liscie oczekujacych na mieszkanie a tu widac co sie dzieje rozwody biora i od razu jeden zostaje w komunalnym a drugi dostaje co to jest do choinki kto tam rzadzi tymi przydzialami urzednicy czy kto kto ma lepsza gatke zrobic porzadek gdyz nie jedna rodzina by chciala mieszkanie komunalne i by placila regularnie ale nie wymowka bo to bo tamto bo nie ma itd.

  • Oj tak, ten przedsiębiorca już korzystał z zleceń na zasobach mieszkaniowych, to budziło uzasadnione watpliwości czy radny nie zachowuje bezstronności.Czy to nie jest podejrzliwe ?Panie Nitka zainteresuj sie tym problemem bo to radny, przesiebiorca i nie wazne czy jego żona czy on sam prowadzi działalność i może mieć pozycję uprzywilejowaną

 5. Z tego co mi wiadomo Pawlak nie dysponuje oddziałem saperów, żeby wysadzić oslawiony budynek w Jastrzębiowie, a tylko takie kroki coś dadzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here