Strona główna Polityka Dom dziecka – starosta nie odpuszcza, radni przeciw

Dom dziecka – starosta nie odpuszcza, radni przeciw

5955
11

Dzisiaj w Gnieźnie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Z uwagi na epidemię koronawirusa miała charakter zamknięty, bez obecności publiczności i mediów. Jej przebieg, tak jak zwykle, był transmitowany za pomocą kanału YouTube. Na 27 radnych obecnych było tylko 17.

Po raz drugi zarząd powiatu skierował pod obrady projekt uchwały o połączeniu domów dziecka w Trzemesznie i Gnieźnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. O tych zamiarach władz powiatowych pisaliśmy |TUTAJ|.

Tym razem – podobnie jak poprzednio – z wnioskiem o skreślenie tego punktu wystąpił Marek Gotowała. Uzasadniając swój wniosek podkreślał, że na podjęcie stosownych kroków wynikających z nowych przepisów jest czas do końca roku (od 2021 roku domy dziecka nie będą mogły mieć więcej niż 14 dzieci). Leszek Figaj zwracał uwagę na brak przedstawicieli trzemeszeńskiego samorządu, których głos również powinien być wzięty pod uwagę.

Za zdjęciem głosowania z porządku obrad było kilku innych radnych, w tym radni koalicji – Maria Kocoń i Jaromir Dziel.
Starosta Piotr Gruszczyński odpowiedział, że uchwała nie ma związku z nowymi przepisami. Chodzi o optymalizację kosztów, co ma przynieść w tym przypadku chociażby likwidacja dwóch etatów dyrektorskich. Podkreślił też, iż jest to kompetencja samorządu powiatowego, a nie gminnego. Nie wyobrażam sobie abym mógł wpływać na podobne decyzje wójtów czy burmistrzów – deklarował P. Gruszczyński.

Z uwagi na fakt, że sesja nadzwyczajna była zwołana na wniosek zarządu powiatu, zmiana porządku mogła odbyć się tylko za zgodą wnioskodawcy. Starosta nie wyraził na to zgody. W trakcie sesji doszło więc do głosowania nad uchwałą.

Za jej przyjęciem było tylko 5 radnych. Przeciw zagłosowało 8, a 4 wstrzymało się od głosu. Tym samym uchwała nie została przyjęta.

11 KOMENTARZE

  1. A jak budynek po remoncie czemu nie wszystko by chcial zabrac i jeszcze rzadzic nie dopusccie radni bo wszystko nam zabiora i zostaniemy reka w nocniku.

  2. Co taka chrapke dostal na nasz Dom Dziecka panie Figaj wy chyba tez macie glos nie mowiac o panu Gotowale po prostu gdzie sa nasi radni powiatowi w czyim imieniu reprezentuja nasza Gmine Gniezna czy Trzemeszna

  3. nie chciała bym aby spełnił sie czarny scenariusz !!! ale gruszczyński to cwany lis i bedzie walczył / zobaczycie nadzieja w radnych

  4. A jeszcze nie dawno mówił,że dwa domki wybuduje na przydomowym boisku dla dzieciaków ,żeby mogły tam zamieszkać!! Skąd na to kasa,skoro wszystkie pieniądze z powiatu ładuje w wykończenie szpitala?!

  5. Samorząd pełnił wartę na sesji poprzedniej. „Srebrnousty” jest świetny! Fajnie byłoby i bardzo proszę by plik z nagraniami posiedzenia rady powiatu były w jednym pliku. Trzemeszno pod tym względem bije Was na głowę. Szkoda, że niebyło tam „Wicka” trzemeszna – byłby pewnie jeszcze jeden plik do odszukania i odsłuchania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj