Strona główna Różne Dodatkowe połączenia na linii Poznań – Bydgoszcz/Toruń

Dodatkowe połączenia na linii Poznań – Bydgoszcz/Toruń

2482
0

Temat połączeń kolejowych na linii Poznań – Toruń/Bydgoszcz nabrał w ostatnim czasie dużego rozgłosu medialnego.

Jak już informowaliśmy, od ubiegłej niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy. Doszło w nim do znacznego ograniczenia liczby połączeń, szczególnie w kierunku Inowrocławia.

Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy wiadomość od Beaty Krzemińskiej, rzeczniczki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego z planowanymi, dodatkowymi składami od 2023 roku.

Najwięcej połączeń zdecydowano się uzupełnić na odcinkach od Bydgoszczy i Torunia do Mogilna, ale część składów dojedzie też do Wielkopolski.

Niestety, na tę chwilę otrzymaliśmy „surowy” rozkład, bez komentarza ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

Planowane zmiany dla mieszkańców gminy Trzemeszno obejmują tylko jedno, dodatkowe połączenie od 9 stycznia, w dni robocze, na trasie z Torunia do Gniezna (pociąg skończy bieg w pierwszej stolicy). Od 1 lutego dwa składy, które obecnie kursowały wyłącznie w dni robocze, pojadą także w weekendy.

W przeciwną stronę zaplanowano również tylko jedno dodatkowe połączenia od 9 stycznia, na trasie z Gniezna do Torunia (odjazd z Gniezna o 06:43). Na tym kierunku mieszkańcy gminy Trzemeszno nie mogą już liczyć na dodatkowe ułatwienia po 1 lutego.

Informacja UM nie zawiera godzin odjazdów poszczególnych składów z pozostałych stacji, tj. Wydartowo, Trzemeszno czy Jankowo Dolne.

Poniżej publikujemy rozkład, jaki otrzymaliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj