Strona główna Różne Dodatkowe oddziały wakacyjne dla dzieci

Dodatkowe oddziały wakacyjne dla dzieci

920
14

Jak nas poinformowała dyrektor, Teresa Popielarz – w ramach oszczędności na rok szkolny 2013/2014 zaplanowano likwidację jednego z oddziałów w przedszkolu nr 1 w Trzemesznie. Zwiększyło to liczbę dzieci nieprzyjętych do przedszkola i spowodowało zmniejszenie godzin etatowych wszystkich pracowników pedagogicznych. Przedszkole nr 1 się jednak nie poddaje i rozwija dalej, mając na uwadze dobro dzieci naszej gminy.

Dlatego od 1 sierpnia 2013 roku uruchomione zostają dwa wakacyjne oddziały, w szczególności dla dzieci, które nie zostały przyjęte do przedszkola. Realizowany przez nie projekt unijny zakładał otwarcie tylko jednego oddziału na okres miesiąca, jednak dyrektor Teresa Popielarz i kierownik projektu Krzysztof Nogajczyk z wygospodarowanych unijnych funduszy zaplanowali otwarcie drugiego oddziału, dlatego że zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach przez nieprzyjęte dzieci jest niezwykle duże.

Po przedstawieniu propozycji Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Poznaniu i przeprowadzeniu negocjacji przez dyrektor i kierownika projektu, strony doszły do porozumienia. W dniu 02 lipca br. Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu zaakceptował zaproponowane zmiany do projektu pt. „Nauka poprzez zabawę – to rozwój i przyszłość każdego dziecka”.

Dwa oddziały, czyli 50 nowo przyjętych dzieci, zaspokoiły na ten okres choć częściowo zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach. Dodatkowo sporą grupą dzieci z oddziałów wakacyjnych są dzieci ze wsi, gdyż celem projektu jest również wyrównywanie szans edukacyjnych dla terenów wiejskich.

Otwarcie dodatkowego oddziału wakacyjnego stworzyło szansę pracy dla trójki osób. Kosztami związanymi z działalnością tych oddziałów nie będzie obciążony budżet gminy, gdyż jest w całości pokryty z funduszu projektu unijnego w kwocie 50 725,00 PLN. W kwocie tej mieszczą się wszystkie koszty związane z działalnością tych oddziałów, łącznie z wyżywieniem dzieci, zakupem pomocy dydaktycznych, opłaceniem dodatkowych atrakcji, dowozem dzieci z terenu gminy, oraz płacami zatrudnionych osób.

14 KOMENTARZE

 1. I tak powinno być. Choć z tego co słyszałem wciąż jest sporo nieprzyjętych dzieci. Co robi nasza gmina, że dyrektorzy muszą uciekać się o pomoc do Urzędu Wojewódzkiego, żeby jakoś rozwijać edukację w mieście?

 2. To niedorzeczne, te placówki, które sobie dobrze radzą są w naszej gminie pomniejszane i gnojone, tak jak to i drugie przedszkole.
  Z kolei te co sobie nie radzą i są dziurą dla gminnych pieniędzy są wspierane.

  Dobrze, że dyrektor próbuje uciekać się do Unii i Województwa, bo z tą gminą nic konstruktywnego zrobić się nie da.

 3. raz zamyka sie szkoly przedszkola argumentujac ze nie ma chetnych, gdy juz są to zamyka bo nie ma pieniedzy….dziwny jest ten swiat…a statystyki urzedowe i prognozy gdzie ?

 4. Dobre sobie co robi nasza gmina otóż nic nie robi bynajmniej dla mieszkańców i dzieci nasz burmistrz dba tylko o swój tyłek a dobro naszej gminy w ogóle go nie interesuje ,powinien być usunięty już dawno ze stanowiska ,

 5. Forsy na przedszkola ni ma, bo trzeba 75k plnów uiścić za tereny zielone z nawadnianiem, dla innej placówki oświatowej. Dla poprawy bezpieczeństwa milusińskich, oczywiście 🙂

  • Jeszcze by się przed Urzędem Miasta i Gminy przydał trawniczek z nawadnianiem. Na to pieniądze przecież zawsze się znajdą.

   • No i dobrze, że założono w szkole nr 2 trawę za 75 tysięcy, mimo wszystko to dla naszych dzieci, ale źle, że radni i nasze władze zlikwidowały 50% szkół podstawowych i likwidują oddziały przedszkolne, pozwoliły zlikwidować szkołę zawodową i w przyszłości liceum.
    Chcę tylko dodać, że „gatunek, który nie dba o własne potomstwo wyrodnieje lub ulega zagładzie.”
    Życzyłbym sobie, żeby takie zjawisko nie dotknęło naszej gminy.

 6. Moja córka się załapała. chociaż na miesiąc będę mogła posłać dziecko do przedszkola… Przez chociaż miesiąc będę mogła normalnie pracować zawodowo…

 7. Burmistrz-nauczyciel kompletnie nie radzi sobie z rozwiązywaniem problemów związanych z edukacją i opieką dzieci i młodzieży naszej gminy.

 8. no no niech likwidują TRZEMESZNO rozliczy kiedyś burmistrza za jego postępki !!! no ale jak rozmawia KOŃ z WIADREM to nigdy nie będzie dobrze !!!!jeszcze jeden etat dać PANU MICHALAKOWI !!! on to załatwi !!młody bystry nawet nogi PANU BURMISTRZOWI umyje ~!!!

 9. mój syn też się dostał miejmy nadzieje że burmistrz przyjmie naszą petycje i cofnie grupę żeby tym dzieciom smutno nie było już się przyzwyczaiły i jak im powiedzieć że chodzić nie będą 🙁

 10. WSTYD żeby dobrze prosperujące placówki nie miały wsparcia u burmistrza tylko działały na własną rękę. W ogóle u nas w Trzemesznie to jest śmiechu warte. Kiedy w końcu to się skończy nauczycielom etaty poobniżano niektórzy z nauczycieli zostali zwolnieni a wyobraźcie sobie że w Szkole Podstawowej Nr 2 powstał nowy oddział dla 5-latków i zatrudniono nowego nauczyciela. Oczywiście kolejną Panią z rodu SCh…., pytam kiedy nasz Burmistrz ma zamiar zrobić z tym porządek? Niedługo to całymi rodzinami będą pracować w PAŃSTWOWYCH placówkach. Do czego to dochodzi żeby w jednej placówce pracowało trzech pracowników z jednego domu??? Jeden nauczyciel został zwolniony z przedszkola nr 2 z długoletnim stażem pracy czy nie można go było przenieść do dwójki? TAK WŁAŚNIE BURMISTRZ DBA O NAS MIESZKAŃCÓW O NASZE DZIECI KTÓRE DO PRZEDSZKOLA UCZĘSZCZAJĄ, OBCINAJĄC ETATY NAUCZYCIELOM, LIKWIDUJĄC SZKOŁY, ODDZAIŁY PRZEDSZKOLNE!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here