Strona główna Na sygnale Dochodzenie w sprawie wyborów w Szydłowie

Dochodzenie w sprawie wyborów w Szydłowie

3150
5

Sporo pracy będą mieli trzemeszeńscy policjanci w związku ze sprawą wyborów sołtysa w Szydłowie.

Przypomnijmy, że grupa osób – głównie mieszkańców Płaczkowa – złożyła w tej sprawie protest do Rady Miejskiej. Domagali się oni unieważnienia wyborów z uwagi na nieprawidłowości, do jakich miało dojść na zebraniu wyborczym. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Powołana w tej sprawie komisja doraźna Rady Miejskiej stwierdziła, że istnieje podejrzenie zaistnienia przestępstwa polegającego na sfałszowaniu wyborów. Według komisji niektóre z podpisów na liście głosujących, ale także pod protestem, mogły zostać sfałszowane.

Stąd decyzja Rady Miejskiej, aby zawiadomić o tym organy ścigania. Jak nas poinformował prokurator Radosław Krawczyk, sprawa została przekazana do Komisariatu Policji w Trzemesznie z poleceniem wszczęcia dochodzenia z art. 248§1 kodeksu karnego.

Przepis ten dotyczy nieprawidłowości przy wszelkich wyborach – prezydenckich, parlamentarnych, europejskich, a także do organów samorządu terytorialnego. Za fałszowanie wyborów grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci będą musieli przesłuchać między innymi wszystkie osoby figurujące na liście obecności. Na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy przyjdzie więc jeszcze poczekać.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here