Strona główna Sport i rekreacja Dobry początek KS „Zjednoczeni”

Dobry początek KS „Zjednoczeni”

2405
9

Bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną Zjednoczeni Trzemeszno. W meczu na własnym boisku wygrali wczoraj ze Strażakiem Licheń Stary 2:0. Nasi zawodnicy mieli wyraźną przewagę nad gośćmi. Strzelcami bramek byli Sebastian Baran i Marcin Hałajczak.

Było to szczególne spotkanie. Po raz pierwszy w meczu ligowym trzemesznianie wystąpili jako nowy klub. Jak już wcześniej pisaliśmy, w miejsce „TLKS Zjednoczeni” powstał „KS Zjednoczeni”, który przejął licencję swojego poprzednika. Oznacza to kontynuację rozgrywek w tej samej lidze.

Wczorajszemu wydarzeniu towarzyszyły szczególne akcenty. Przed meczem zawodnicy spotkali się na parafialnym cmentarzu. Złożyli tam kwiaty w miejscu spoczynku Władysława Prymki, przedwojennego zawodnika Warty Poznań, reprezentanta Polski w meczu z Rumunią (pisaliśmy o nim |TUTAJ|).

Przed pierwszym gwizdkiem chwilą ciszy uczczono zasłużonego dla „Zjednoczonych”, zmarłego niedawno Mikołaja Ostrowskiego, pełniącego w przeszłości funkcję wiceprezesa klubu. Na znak solidarności z Ukrainą pojawiła się też niebiesko-żółta flaga.

Z przebiegu meczu zadowolony był prezes Karol Łukomski, który dziękuje zawodnikom za zaangażowanie i wolę walki. Jak nam powiedział, do tej pory klub działał bez dotacji z gminy. Wszelkie koszty pokrywane były z wpłat sponsorów, których udało się pozyskać nowemu zarządowi. W ubiegłym tygodniu przyznano „Zjednoczonym” 35.000 zł z Urzędu Miejskiego. W drugim półroczu gmina planuje kolejny konkurs, jest więc szansa na pozyskanie dodatkowych środków.

W przyszłym tygodniu trzemesznian czeka wyjazd do Kawęczyna, gdzie zagrają z tamtejszym „Orłem”. Obecnie z 26 punktami zajmują trzecie miejsce w tabeli. Lepsze od nich zespoły GKS Sompolno i „Polonia” Golina mają ich po 34. Jak zapewnia prezes K. Łukomski, ambicją klubu jest awans do wyższej ligi.

9 KOMENTARZE

  1. Gratuluję zwycięstwa i życzę awansu, jeśli nie w tym roku to w przyszłym. Ważne, aby grać „swoimi”. Powodzenia życzy kibic Pogoni Mogilno.

  2. Może stwórzmy jakiś klub dla dzieci z Ukrainy? Żeby poczuli się dobrze u nas i zapomnieli o tej straszliwej wojnie!

    • Dla dzieci z Ukrainy zróbcie, pieniądze są, checi brakuje. Ludzie chętnie się złoża wystarczy ze gmina zbiórkę zrobi. Od czego tam w urzędach jesteście? Od czego macie stanowiska?

  3. Gratulacje Zjednoczeni podziękowania dla was ,dla
    zawodników to dzięki wam klub przetrwał zrobiliście piękny gest ,teraz liczymy na piękny gest panow burmistrzow ( otwórzcie swoje portfele na klub,proszę się nie wstydzic ).Zawodnicy godnie reprezentuje naszą gminę .
    Ze sportowym pozdrowieniem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj