Strona główna Polityka Do trzech razy sztuka

Do trzech razy sztuka

1930
36

Obrady środowej sesji Rady Miejskiej można by uznać za spokojne gdyby nie punkt, jakim były zmiany w uchwale budżetowej. Oprócz niebudzących wątpliwości pozycji (środki na budowę sygnalizacji świetlnej w rejonie cmentarza oraz fundusz sołecki) po raz trzeci burmistrz Krzysztof Dereziński zaproponował zwiększenie środków na wywóz odpadów komunalnych o 57000 złotych.

Jak już pisałem, przetarg na tę usługę został unieważniony, ponieważ ofertę złożyła tylko firma Remondis i była ona większa niż środki zabezpieczone na ten cel przez gminę. Zaznaczyć należy, że przyjęcie tych zmian nie jest jednoznaczne z przekazaniem zwiększonej kwoty tej firmie. Ponownie zostanie ogłoszony przetarg, do którego będą mogły przystąpić inne podmioty.

Drugim punktem budzącym emocje była kwestia dodatkowych środków dla Szkoły Podstawowej nr 2. Ta sprawa była już przedmiotem obrad Rady Miejskiej. Wówczas radni nie zgodzili się na zwiększenie środków.

Burmistrz podkreślał, że dla niego najważniejszą sprawą jest wywóz odpadów. Jest to zadanie własne gminy, które bezwzględnie musi być wykonywane. Główne zarzuty radnych dotyczyły jednak trybu wprowadzania zmian do budżetu. Według nich, po raz kolejny stawiani są w sytuacji bez wyjścia, ponieważ zmiany w uchwale budżetowej głosowane są łącznie. Tak więc głosując np. przeciw dodatkowym środkom na wywóz odpadów, zagłosują także przeciw sygnalizacji świetlnej.

Do ostrej wymiany zdań doszło pomiędzy burmistrzem a dyrektorem SP nr 2 Jarosławem Kaniastym.

Dyrektor odpowiadając na pytanie radnego Daniela Bisikiewicza, co zrobi jeśli nie otrzyma dodatkowych środków na opał odpowiedział, że wdroży procedurę zawieszenia szkoły. Powiedział też, iż wie jak w przeszłości wielokrotnie wyglądała sprawa finansowania szkół i być może przyjdzie jeszcze czas, aby „ujawnić pewne rzeczy”. Burmistrz zapewnił, że animozje, które są widoczne między nim a dyrektorem nie mogą mieć wpływu na funkcjonowanie szkoły, ale on też może różne rzeczy powiedzieć, jak będzie taka potrzeba.

Ostatecznie zmiany w budżecie zostały przyjęte stosunkiem głosów 8: 7. Przeciwni byli Maria Sobieszak, Magdalena Krzyżaniak – Świątek, Renata Wiśniewska, Maciej Dalewski, Zbigniew Matelski, Sławomir Peno oraz Kacper Lipiński. 

36 KOMENTARZE

 1. jakie dziwne kuriozum tu panuje ,niby gmina i miasto ma 60 % udziałów a rzadzi remondis kto to w koncu przygotowuje te przetargi skoro nie mozna sie dogadac ,.ale jak juz niejednokrotnie było tu pisane jakie władze takie rządy .
  szanowni urzednicy obudzcie sie w koncu ,a p .Tomczak niech już w koncu przestanie rządzic i z honorem odejdzie ,jak nie potrafi dogadac sprawy,w koncu dojdzie do takiej sytuacji że zostanie wywieziony na taczkach .
  szanowny panie Burmistrzu jeżeli macie 60 % udziałów w spółce to chyba masz pan cos do powiedzenia.

 2. Dyrektor Kaniasty ewidentnie szantażuje burmistrza. Jesli Kaniasty ma ciś na burmistrza to niech to pokaże a nie głoś tylko nic nie wart hasełka. Ale dziwię się że burmistrz pozwala na takie zagrywki Kaniastemu.

 3. Czyli tzw.koalicja Burmistrza Maciol, Koperski, Dziel,Bisikiewicz,Woźny,Chojecki, Benke i Pawlak sponsorują Remondis i Dyrektora SP2 brawo tak trzymać. Ponad Podziałami już nie jest osamotnione.Szacunek dla p.Wiśniewskiej i p.Dalewskiego.Nie dajcie się słyszałem bo bylem na sesji wypowiedź p.Bisikiewicza cyt:Jestem przeciw ale zagłosuję za…. przecież to polityczna schizofrenia ręce opadają.Ponad Podziałami merytorycznie i spokojnie choć czasami trudno zachować spokój i wcale im się nie dziwię.Uważajcie macie wielu wrogów nie tylko wśród zwolenników Burmistrza.

 4. Poziom dyskusji pomiędzy Burmistrzem i dyrektorem SP2 jest świetną promocją Trzemeszna. Na pewno będzie się o nas mówiło. Brawo panowie, tylko tak dalej.

 5. Jeszcze lepszą promocją była końcówka sesji jak p.Walczak zarzucił p.radnemu Chojeckiemu demontaż umywalki isedesu z mieszkania które kupił w Trzemżalu istny kabaret.

 6. To dobry pomysł , zawiesić szkole ,Kaniastego zwolnić w trybie natychmiastowym , nauczyciele na wolne bezpłatne a tę garstke dzieci przenieść do innych najbliższych szkół ..ot , i po problemie .Co sie w tym urzędzie wyrabia to aż trudno opisać .”Zróbisz tak bo ja mam coś na ciebie , nie ! ty zrób tak bo ja tez mam coś na ciebie ” a to wszystko publicznie na obradach Rady Miejskiej ..żenada !!!

 7. Dyskusja Burmistrz i reszta jest śmieszna . Teraz cała nadzieja w PISIE i przyśpieszone wybory . Ten cyrk nie jest wart komentarzy .

 8. Czy państwo radni, którzy klepli tą decyzję, wyjaśnili gdzie znajdą te 80tyś? Może mają jakieś źródełko? Niech się podzielą tą wiedzą z „plebsem”. Też chętnie skorzystam. Po co rezerwować własne środki na ogrzewanie, jak można mieć mannę z nieba.

 9. Szewczyk jak Wałęsa jestem za a nawet przeciw ot i poziom naszego parlamentu.Ludzie myślenie nie boli chyba że to rozdwojenie jaźni lub pomrocznośc jasna.

 10. Ponad Podziałami Panie Jatczak i Peno rozwalcie ten chory układ wiem że nie jest Wam łatwo ale tylko Wy mozecie skończyć z tą farsą Niech nie kompromitują Nas zacznijcie zbierać podpisy i przeprowadzcie referendum młodzi ludzie na pewno pomogą.

 11. Pokładałem nadzieję w Tadeuszu . Widzę, że coś Gołąbki skręcają nie w tą stronę . Czyżby presją byłego przewodniczącego czy ukladzik ? Myślę, że jedno i drugie !

 12. Mieszkańcy,radni to co się dzieje to dramat,jak można zwiększać w tej chwili budżet,to łamanie prawa,burmistrz i skarbnik zwiększają środki pod remondis który złoży ofertę równej kwocie w budżecie.Najpierw bezwzględnie trzeba przeprowadzić przetarg ,zobaczyć jakie będą ceny a póżniej rada powinna analizować i decydować czy jest uzasadnienie do ewentualnego zwiększenia pieniędzy-ta sprawa śmierdzi i powinny zając się tym odpowiednie służby,skandal nad skandalem.Czyj interes jest reprezentowany??????????do cholery a sprawa z p.kaniastym to tylko gra burmistrza,jak oni wszyscy go denerwują i jakie ma problemy z swoimi podwładnymi ???????

  • Ja powiedziałbym , że burmistrz ma problemy ze sobą . Kto temu człowiekowi dał mandat zaufania . Jak ktoś posiadający pseudo Dyzio może mieć powarzanie i być obdarzony szacunkiem . To wstyd nawet w prywatnych rozmowach ludzie używają określenia Dyziu a nie Burmistrz . Myślałem, że to żart jak ktoś tu napisał ,,Dyziu da radę ,,. Sprawdziłem osobiście w rozmowach. Ludzie tutaj z uśmieszkiem wypowiadają ,,Dyziu,, nawet jego pracownicy .
   Uważam , że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca .
   Przesyłam pozdrowienia dla trzemesznian .

   • tak masz racje zero szacunku !!! jak słyszę dyziu dyziu to szlak mnie trafia !!!ale pleps trzemeszeński bardzo się cieszy ze jest z burmistrzem na TY !!!

 13. Może coś na osłodę . KRZYSZTF- imię pochodzenia greckiego, od słowa Christos (Chrystus) i phero (nieść). Oznacza: niosący (w sobie) wyznający Chrystusa .
  No i teraz czas na refleksję .

 14. Przecież przetarg na śmieci powinien dawno być ogłoszony ponownie -to jest gra,remo0ndis kasuje już drugi miesiąc bez przetargu,będzie kolejny,takich mamy decydentów,skarbnik i burmistrz dbają o nasze interesy,dobro miessssskańców jest tutaj najważniejsze !!!!! za wszystko zapłacimy !!!!

 15. A Pani Skarbnik Gminy może wyłączać mikrofon mówiącemu publicznie Panu wiceburmistrzowowi? Podwładna tu w stosunku do szefa tak się zachowała. To nie kabaret, to znacznie coś mocno innego.

 16. Niestety władze w Trzemesznie oddaje się w ręce swoim protegowanym z PO i kolesiostwu zgodnie z luzackim powiedzonkiem ,,róbta co chceta,,. Tak rządziło PO i rządzi władza na szczeblu województw , powiatu i w Trzemesznie . Przyspieszone wybory to konieczność . Największe zło zakorzenione jest w departamentach. Tam rodzą się absurdalne projekty bezsensowne pomysły załatwiane są prywatne interesy . Dowód ,,afera podsłuchowa,, . Udowodniono jak kieruje się tym państwem i gdzie ulokowany jest Kowalski . Od wielu, wielu lat ojczyzna nasza jest niszczona i okradana z wyjątkowym skutkiem . Miliardowe przekrety, wyprzedawanie dóbr narodowych za bezcen, nieodwracalne szkody na rzecz kultury i zabytków , bezwzględne wzbogacenie się kosztem narodu . To tylko niektóre sprawy wyraźnie widoczne . Ile zostaje ukrytych prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy . Po przegranej PO następuje już niszczenie dowodów . Nasze PANSTWO potrzebuje naprawy i to od tych najniższych szczebli zgodnie z posiedzeniem ,,zacznijmy od siebie,,!

  • To po diabła to celebrujesz. Może rentę otrzymałeś na wzrok i słuch . Nie dość , że nie widzisz tego co się dzieje to również nie słyszysz a może to już skleroza dokucza ? Uwagi zostaw zatem dla siebie bo mi one zwisają .

 17. burmistrza kazdy krytykuje a wieczny viceburmistrz jak siedział tak siedzi ile to juz lat kadencj i rządow panie jankowski a kasa leci

 18. Brak odwagi jest tchurzostwem ludzie dlaczego nie plujecie w oczy na komisjach sesjach tylko poprzes anonimowe wpisy tak robią tchurzostwem panowie J k anonim itd zapraszamy na posiedzenia komisji sesji a nie chować głowę w piasek bo ludzie będący w opozycji potrzebują pomocy na tych posiedzeniach a nie wpisów radni typu Dziel KOPERSKI MACIOL WOZNY NIE MAJĄ TAKIEJ KULTURY ABY SIĘ PRZYZNAĆ DO TEGO ZE POPEŁNILI BŁĄD GŁOSUJĄC ZA SPRZEDAŻĄ KOMUNALNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA JAK MÓWIŁ WALCZAK ZA WIATRACZKI DLATEGO PYTAM CZY CI RADNI ZGŁOSILI TE WSZYSTKIE PREZENTY DO SKARBÓWKI DLATEGO PROSIMY O WSPARCIE

 19. TEN PAN ZA PLECAMI ROBI SWINSTWO P. BURMISTRZOWI ! PANIE BURMISTRZU PROSZĘUWAZAĆ Z KIM MASZ DO CZYNIENIA !
  – znajomy !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj