Strona główna Różne „Dnia Spódnicy” nie będzie

„Dnia Spódnicy” nie będzie

6445
65

Jeden z Czytelników poinformował nas niedawno o sytuacji, jaka miała miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Według jego relacji samorząd uczniowski zaplanował wydarzenie pod nazwą „Dzień Spódnicy”.

Miało ono mieć charakter zabawy, zakładało jednak między innymi pewne „przywileje” dla osób, które w tym dniu przyjdą ubrane w spódnicę. Uczniowie tak ubrani mieli między innymi uniknąć w tym dniu odpytywania.

Zapowiedź o tym pojawiła się na profilu Facebookowym szkoły. Towarzyszył jej rysunek chłopaka ubranego w spódnicę, trzymającego tabliczkę z napisem „gorszy nie będę”. Według relacji Czytelnika (rodzica jednego z uczniów), informacja ta została usunięta po interwencji radnego Kacpra Lipińskiego, który spotkał się w tej sprawie z dyrekcją szkoły.

W rozmowie z nami radny nie zaprzeczył, że udał się w tej sprawie do dyrektorki Ilony Adamskiej. Jak sam twierdzi, nie była to żadna interwencja. Chciał tylko zapytać, czy dyrekcja wie o zamiarach samorządu i o rysunku, jaki pojawił się na stronie. Okazało się, iż faktycznie dyrekcja nie zdążyła zapoznać się ze wpisem na Facebooku. Po jego wizycie post został usunięty.

Potwierdziła to I. Adamska. Stanowczo zdementowała informację, jakoby jej decyzja była efektem nacisków ze strony radnego. Jak nam powiedziała, temat organizacji „Dnia Spódnicy” był rozpatrywany już w ubiegłym roku szkolnym. Wówczas to postanowiono zrezygnować z tych planów.

Akcja miała być wesoła i zabawna, do nauczycieli docierały jednak uwagi niektórych chłopców, że nie zamierzają się przebierać, a sam pomysł im się nie podoba. Przez niektóre osoby planowane wydarzenie wiązane było ze sprawami światopoglądowymi, co również nie sprzyjało akceptacji zamiarów samorządu.

W bieżącym roku szkolnym nowy samorząd uczniowski, nie znając kulisów zeszłorocznej decyzji, wrócił do pomysłu sprzed roku. Informacja na stronie pojawiła się bez konsultacji z dyrekcją. Stąd reakcja I. Adamskiej, która gdy tylko dowiedziała się o sprawie, poleciła usunąć wpis.

Nie było to spowodowane reakcją radnego czy jakichkolwiek osób. Była to tylko realizacja decyzji podjętej już przed rokiem – podkreśla dyrektorka ZSOiZ.

65 KOMENTARZE

 1. Nie ma miejsca i przyzwolenia na takie chore akcje, sodomoci chcą nami krok po kroku zawładnąć, bronmy sie stanowczo! Jak chcemy przejmować zachodnie wzorce to proponuje dzień z pistoletem

 2. LGBT!
  Niech chodzą w spódnicy lub bez w domu.
  Nie zgadzam się, aby publiczną szkola na to pozwalała- to jestoje zdanie.
  Nie ma usprawiedliwienie, że dyrekcja nie czytala.
  Popieram w rym „przypadku” p. Lipińskiego.
  Pozdrawiam wszystkich, a dyrekcję proszę o refleksję na ten i inny temat.

 3. Jak się nie ma pomysłu na poprawę czegokolwiek w mieście (drogi, dom kultury, oświetlenie ulic), to się trzeba przypier…ić do uczniów. Oni przynajmniej pokazali kreatywne myślenie. Ale jakby nie patrzeć, to cicho o panu radnym było długo więc zabłysnął. Myślę, że na 1-wszy dzień wiosny wystawi wartę przed szkołami, żeby się czasem ktoś nie przebrał.

 4. Proponuje Poczytać trochę jak to było w czasach, gdy kobiety zaczynały nosić spodnie. Księżą z ambon krzyczeli, że to za podszeptem diabła. Nie twierdzę, że mężczyźni zaczną na co dzień chodzić w spódnicach, ale ludziska, trochę dystansu. Czy wszystko musi byc światopoglądowe? Nie można po prostu jaj sobie porobić? Czy radny musi wtrącać sie w prace samorządu szkolnego?

 5. jak sie ma interwencji bardziej priorytetowych np. Szambiarki, nielegalne scieki, komunalka, scieki do jeziora plynace to mozna sie wybrac i zainterweniowac u dyrektorki – i sukces murowany zalatwil sprawe ? zalatwil a ze nic ona nie wnosi do poprawy mieszkancom to malo istotne wazne ze interweniowal

  panie kacprze na targu ziemniaki niech pan jeszcze zalatwi zeby po 1 zl za kg byly

   • ani ta spodnica teczowa ani dziadowska – naogladales sie chlopie TVP1 i teraz uganiasz sie za nauczycielami zeby prawilnego pogladu pilnowac. Eeee zajmij sie chlopcze wazniejszymi sprawami bo jako mieszkaniec nie chce placic co roku wiecej za smieci czy wode czy podatki od gruntow moze w te strone chlopcze pojdziesz ? co ? nie ? za trudne tematy dla ciebie – lepiej pogrozic palcem dyrektorce Bom Ja Radny buuuhahah DNO i TYLE

    • Szanowny Panie jak juz jestes pan tym radnym to moze pomysl pan jak zrobic dobrze wiekszej ilosci ludzi bo ani przez to pyrki nie potanialy….

     To teraz jak obnizysz pan cene wody w remondisie i prad w elektrowini to bedzie wiekszy sukces niz oplata targowa – CZEKAMY

    • No i bardzo dobrze! Wiceburmistrz i radna D, twierdzili, że będzie istny najazd na mały targ. Ja się okazuje,to miejsce jest potrzebne i najazdu brak.Natomiast duży targ zwany kichą J…. zieje pustką. A poniedziałek jako dzień handlowy na targu to kpina! Za zaangażowanie Lipińskiego, wielkie brawa! Za udział w tej dyskusji… Szacun!

 6. Za moich czasów w tej szkole takie przebieranki na pierwszy dzień wiosny tylko wywoływały uśmiech. Każdy miał do tego dystans chodziło o zabawę. Czy do wszystkiego trzeba dorabiac ideologię. Przecież nikt nikogo do zakładania spódnicy nie zmuszał. I dziwię się nerwowej reakcji dyrekcji. To każdy radny teraz może swoje poglądy wymuszać na uczniach tej szkoły. Super nauka dla uczniowskiego samorządu.

 7. Dla wszystkich pajacow ktorzy w imie Boga rzucili sie jak muchy na świeże gowienko. Chodziło o zabawę. Nie marsze lgbt protesty czy manifestacje. Dzieciaki chciały zazartowac nasze liceum kiedyś slynelo w Polsce. Teraz bieda. Chciałbym poznać nazwiska tych anty.. Pewnie sami na dzień wiosny chodzili przebrani w kiecki. Bale przebierańców w karnawale. Zal… Zal… Dzieciaki brawo nie poddawać się.

 8. Pani Ilono! Żle się stało,że to radny informuje Panią o tym, co ma się wydarzyć w placówce. To Pani jest gospodarzem, który ma kadrę! Wszyscy nauczyciele odpowiadają za tę niefortunną sytuację (przecież zatwierdzacie plan pracy na rok szkolny) a zwłaszcza pani opiekun samorządu. Powinny być wyciągnięte konsekwencje w stosunku do nauczyciela-opiekuna su! I nie za jakiś tam śmieszny dzień spódnicy( choć zastanawiam się, gdzie w tym pomyśle wartosc dodana dla placówki) ale dlatego,że robi sobie co chce, bez wiedzy i zgody szefa.
  Panie Lipiński, weź się pan do konkretnej roboty!

 9. Dla jednych spódnica w tym przypadku to LGBT, Sodoma i Gomora, grzech ciężki, dla innych zwykły wygłup młodych ludzi. Każdy ma prawo do swojej oceny. W wersję pani dyrektor jestem w stanie uwierzyć, mogło dojść do nieporozumienia, chociaż świadczy to, że komunikacja w szkole szwankuje.
  Niepokojące jest cos innego. Czy to standard w naszej gminie, że radny przychodzi do szkoły sprawdzać co dyrektor robi w danej sprawie? Ciut ciut, ale orientuję sie w prawie oświatowym i wydaje mi sie, że przełożonym dyrektora szkoły jest burmistrz. W kwestii nauczania i wychowania głos ma kuratorium oświaty. Ale zwykły radny? Nawet niezwykły, jakim jest przewodniczący nie ma takich uprawnień. Decyzję pani dyrektor szanuję, to ona ma ostateczny głos w szkole. Chociaż gdyby nie robiła z tego problemu, nikt by o tym nie wiedział, a w spódnicy przyszłoby moze 3 chłopaków. Chce jednak wiedzieć, czy teraz dyrektor każdej szkoły będzie musiał spodziewać sie kontroli radnego? Stąd moje pytanie. Co na to burmistrz?

  • a moze ten chlopiec kandydowac bedzie na burmistrza i sie przyucza powoli zeby pilnowac porzadku w szkole ? sodowa do glowy uderza powoli ???

   • Ten „chlopiec” jak piszesz nic nie musi. Jest radnym który pracuje społecznie nie oglądając się na innych. Wiem w Trzemesznie praca, sumienność i uczciwość nie jest w cenie za to w cenie jest cwaniactwo, olewanie pracy, imprezowanie i nic nie robienie. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej jednej z ostatnich szanowanych państwowych uczelni nie jakiegoś wynalazku typu „Milen. …….m” . Moim skromnym zdaniem takich ludzi potrzeba w Trzemesznie jak i w Polsce bo jest ich coraz mniej a oglądając obrady sesji można odnieść przykre wrażenie że takich ludzi nie ma wcale.

 10. Dzień dobry.

  Na początek chciałbym wyjaśnić Państwu następujące nieścisłości:

  „Czy radny musi wtrącać się w prace samorządu szkolnego”
  „…mozna sie wybrac i zainterweniowac u dyrektorki – i sukces murowany zalatwil sprawe ? zalatwil a ze nic ona nie wnosi do poprawy mieszkancom to malo istotne wazne ze interweniowal”
  „naogladales sie chlopie TVP1 i teraz uganiasz sie za nauczycielami zeby prawilnego pogladu pilnowac.”

  Być może nie wynika to wprost z treści artykułu, ale moja wizyta u Pani dyrektor miała charakter nieoficjalny, jak mi się wtedy wydawało i z tego tytułu miała pozostać między nami, przynajmniej z mojej strony. Udałem się zasięgnąć języka u źródła szukając informacji nt. obchodzonego po raz pierwszy w naszym liceum „Dnia spódnicy”. Skutkiem mojego PYTANIA było usunięcie wydarzenia z fp strony oraz odwołanie wydarzenia, co wynika już wprost z treści. Nigdy nie pozwoliłbym sobie na jakąkolwiek ingerencję w decyzję dyrektora jakiejkolwiek z jednostek samorządu, ponieważ nie jest to moją kompetencją.

  „czyzby z okopow sam radny pisal pod roznymi nickami ?? ojj ojj nieladnie to tak”
  „Eeee zajmij sie chlopcze wazniejszymi sprawami bo jako mieszkaniec nie chce placic co roku wiecej za smieci czy wode czy podatki od gruntow moze w te strone chlopcze pojdziesz”

  Nigdy nie pisałem z nicku innego niż swój, nigdy również nie zagłosowałem za podwyżką dla mieszkańców gminy. Jeśli mają Panowie/Panie dowody mogące udowodnić powyższe pomówienia to proszę je przedstawić. Jeśli nie, proszę uważniej dobierać słowa, ponieważ bardzo szybko może się okazać, iż w Internecie nikt nie jest anonimowy.
  Stwierdzenie, iż poprzez brak pomysłu zajmuje się powyższą sprawą uważam za mocno krzywdzące i również niezgodne ze stanem faktycznym. Nie mam zamiaru uprawiać autoreklamy, ponieważ moje działania bronią się same. Pozostawiam ślad w postaci interpelacji od maja do października.
  MAJ:
  – interpelacja ws. karetki
  – interpelacja ws. transmisji obrad komisji
  https://bip.trzemeszno.pl/content.php?cms_id=7532
  CZERWIEC:
  – interpelacja ws. nagminnego niedopełniania obowiązku opieki nad miejscami pamięci narodowej
  – interpelacja ws. edukacji historycznej uczniów
  https://bip.trzemeszno.pl/content.php?cms_id=7571
  WRZESIEŃ:
  – interpelacja ws. PIT
  – interpelacja ws. usuwania folii rozlicznych i innych odpadów z działalności rolniczej
  – interpelacja ws. zakazu zadłużania mieszkańców gminy
  – interpelacja ws. protestu nauczycieli
  Interpelacja ws. lustra drogowego
  – zapytanie w związku z odpowiedzią WIOŚ w Poznaniu z dnia 05.09.2019 na apel nr 1/2019
  https://bip.trzemeszno.pl/content.php?cms_id=7695
  PAŹDZIERNIK
  – interpelacja ws. opasek medycznych dla seniorów
  – interpelacja ws. problemowych odpadów (czekam na odpowiedź)
  https://bip.trzemeszno.pl/content.php?cms_id=7714

  W razie dalszych wątpliwości lub chęci zgłaszania spraw bieżących zapraszam na radny.lipinski@trzemeszno.pl, dyżur w biurze rady lub po prostu rozmowy gdzieś na ulicach Trzemeszna.

 11. Skoro juz mamy tu radnego to mozna mu zadawac Niewygodne pytanai – skoro tak chetnie odpowiada

  Panie Radny co pan zamierza zrobic w sprawie Remondisu ?
  Co w sprawie Kancelarii ?
  Co w sprawie Jeziora Popielewskiego ?
  Co w sprawie wysypiska na Swietym ?

  • Odpowiem krótko 6 marca 2017 roku została podjęta uchwała Rady Miejskiej w sprawie możliwości rozwiązania umowy z Remondis Aqua Warszawa zobowiązany do jej wykonania został Burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszna jako organ wykonawczy. Niestety uchwała nie została zrealizowana wtedy jak i dzisiaj. Nikt tej uchwały nie uchylił. Rada Miasta jest organem stanowiącym prawo lokalne a Burmistrz jest organem wykonawczym, wykonującym te uchwały. Jedyne co może zrobić Rada w swoich kompetencjach to zgłosić nie wykonywanie uchwał Rady Miasta Wojewodzie oraz nie udzielić absolutorium. Zarówno sprawa wysypiska oraz czystości na terenie miasta jak i jeziora są związane z tą firmą do której dokumentów bezpośredni dostęp ma Burmistrz i tylko on może zrobić z tym porządek jako 60% udziałowiec. Rada Miasta nie ma takich kompetencji. Co do Kancelarii sprawa ma się podobnie to Burmistrz podpisuje umowę na obsługę prawną Gminy Trzemeszno a nie Rada Miasta. Rada nie może zakazać podpisania takiej umowy. I przykre i prawdziwe tak to pokrótce wygląda.

 12. Lipiński weź się za robotę…przy 22 Stycznia przy blokach zrobiono na placu bez pozwolenia parking.Kilka lat temu była podpisana petycja i jak widać bezprawnie sobie wszyscy parkują.

 13. Panie Radny. Szacunek za odwagę ….Ale nie odwagę walki z niewinnym rysunkiem tylko odwagę rozmowy z mieszkańcami za pośrednictwem internetu. Żaden inny radny tego nie robi w efekcie czego Pan obrywa teraz za wszystkie problemy gminy. Jest Pan taki trzemeszeński Winkelried i to wyróżnia Pana na tle innych dekowników. Bo to niełatwa dyskusja z anonimami gdy samemu sie podpisuje z imienia i nazwiska. Ja też zapytam anonimowo, ale bez złośliwości. Po co to Panu było? Czy to była sprawa warta takiej reakcji? Czy naprawde musimy w Trzemesznie wchodzić w ten widoczny w Polsce spór ideologiczny? Ten głupi podział? Czy we wszystkim musimy widzieć ideologię i straszyć ludzi wyimaginowanymi zagrożeniami?

  • Dokładnie napisałbym to samo. Szanowalem zawsze radnego Lipińskiego za postawę i konsekwencję, ale w tym momencie wiele stracił w moich oczach. Rozmowy z dyrektorem szkoły dotyczące kwestii jak ta powyżej pachną mi zamordyzmem, a nie wolnością, która jest wszystkim potrzebna. Nikt nikogo nie zmusza do uczestnictwa w przebierankach i dobrej zabawie. Natomiast wtrącanie się lokalnych polityków w takie akcje jest złe i niedorzeczne.

 14. predzej bym sie po szewcu spodziewał ze uda sie do dyrektorki tematy maturalne omawiac i ilu uczniow ma zdac a paCZ pan to jednak inny radny zareagowal – prosba do pana radnego: wszyscy uczniowie maja chodzic w mundurkach !

 15. Nie widzę w tym lgbt …jesli tak jest to 21.03 niech ktoś stanie przed szkołą,bo chłopcy przebierają się na dzień wiosny za dziewczyny lub 8.03 gdy robią to samo.To raczej nic złego…pozatym ludzie zaczynają popadać w paranoję,a radny Lipiński chce zabłysnąć (proponuję jednak na sesji Rady Miejskiej błyszczeć jak jest ku temu okazja,bo po coś zostałeś wybrany).

 16. Kościół,Szkola,Strzelnica,Mennica,zastanawiam się czy posylac swoje dziecko do szkoly..Precz z lewactwem i sodomitami,apel do dyrektorów szkól”rzadnych spodnic i teczowych piątków w przeciwnym razie rodzice wezmą sprawy w swoje ręce

 17. UWAGA!! Na niektórych pojemnikach do bio odpadów jast napis „DANKE”. Proponuję radnemu interweniować, bo jakaś wroga siła nas atakuje zapewne.

 18. jestem Absolwentem LO i za moich czasów rozne wygłupy były, zabawy w HADESie, czy to na studniowce, czy tez rozne juz przyjęte wówczas zwyczeje np. młodych sie pasem częstowalo 🙂 nikt w tym nic zlego nei widzial bylo to symboliczne….
  Chyba nikt nie widzi w tym LGBT a jesli juz ktos ma odmienne poglądy czy to religijne czy polityczne to teżmu ręke podam

  Dawniej w Polsce zyli i żydzi i inne nacje i jakos nikt sie nie kłócił tak jak dzis to czynią Polacy ze sobą.

  – to ze sie podpisal na necie to chyba nie tylko on bo kiedys i Nitka sie podpisal i ktos jeszcze – wazne zeby zdzial cos dla tych ludzi ktorzy na niego glosowali – dziury w drogach zalepic to juz wiekszej ilosci ludzi pomoze a zajmujac sie takimi problemami sam o sobie swiadectwo wystawia

  – nikt nie musi konczyc wielkich studiow i tez mu ręke podam ale jak ktos swiadomie Clownuje …

  Panie Radny bylem dzis w tym Trzemesznie do ktorego rzadko sie przyznaję i proponuje tą kostke wyrównac bo moje Maserati Quatroporte wybilo sobie zawieszenie a utrzymanie takiego wozu tanie nie jest, wiec bardzo prosze zajac sie czyms bardziej praktycznym i nie robic z siebie Ofiary na internecie

 19. Jak ta ,,Ofiara,, chce walczyć ze spódniczkami to może warto aby udał się do Watykanu prosząc Papę o wyeliminowanie szat liturgicznych z Kościoła .

  • Polska dziwny kraj – swiecki jak skrzywdzi dziecko to pluje sie na niego i osadza w wiezieniu a ksiadz jak skrzywdzi dziecko to nagonka na Krzyż na Kosciol itd i deleguje sie go do innej parafii, gdzie robi to samo – proponuje zeby kazdy zastanowil sie co by zrobil jak by mu dziecko sponiewierano i postawil sie na miejscu pokrzywdzonych…
   Z takimi moze pan radny zawalczy a nie z uczniami ?

 20. Ja na waszym miejscu nie bawl się w Dni w spidniczkach lecz zorganizował w Trzemesznie marsz LGBT. . W mieście i gminie Trzemeszno jest wielu ktorzyjde by wzięli w nom udział .

 21. Cała sprawa ma jeszcze inny aspekt. Radny zrobił pani dyrektor, ale też szkole tzw niedźwiedzią przysługę. Ze sprawy wyłania się obraz dyrekcji podporządkowanej lokalnym politykom. (chcę wierzyć, że tak nie jest) Oświata podlega gminie, wiec nie twierdze, że radny nie ma się interesować w ogóle. Ale jednak nad dyrektorem jest burmistrz, do którego radny może skierować zapytanie na sesji.

  • Proszę Panaaa toż to radny gminy Trzemeszno to nie byle jaki radny, glosami ludzi wybrany i poparty, on moze wiele on moze psze pana np. jak zechce isc do plebana i tez mu wygarnac zeby w spodnicy nie ganial. Na targisku tez porzadek juz zrobil,
   ….czekaj pan napuszcze go na MOPS w trzemesznie tez podlega burkistrzowi ale radny ma posłuch wiec zalatwi zeby Pińcet plus wyplacali zanim dziecko sie narodzi tak jak juz w widocznej ciazy sie jest.

   ktos cos jeszcze chce zeby mu zalatwic ??

 22. zal mi tego calego radnego ktos go poszczul ten podchwycil i tak wyszlo. Pozostali radni widac nie widzieli w tym nic zlego ale jeden tak. Dobrze ze z policja tam nie wjechal.

  Kolo twierdzi ze prywatnie udal sie na rozmowe – prywatnie to moze isc matka ucznia i powiedziec co jej sie nie podoba a nie radny.

  Jak czytam te jego opowiesci i teosrie to nie wiem czy smiac sie ? czy wspolczuc ? czy moze lekarza wolac ?

 23. Panie Radny Lipiński,czy kierowanie interpelacji, niektore z nich z pewnością takich cech nie mają ,chyba nie rozróżnia Pan pojęcia co znaczy interpelacja a co zwykłe zapytanie kierowane do burmistrza- to jest Pana rzekoma aktywność i efektywność , chyba nie.Nie wystarczy wywołać uchwałę np. w sprawie remondisu, to tylko ogólnik, jaki jest rezultat tych działań- o tuż żaden ,niedostrzegalny do dnia dzisiejszego, co Pan zrobił dalej w tej sprawie.Nie wiem czy jest to dobre porównanie, gdyby np. radni w Kruszwicy podjęli uchwalę że trzeba otynkować mysią wieżę to czy taka uchwała miałąby rację bytu ?? Chyba wszystko żeby zaistnieć w mediach,Panie radny to już druga kadencja a efekty naszego samorządu mizerne.Wiecej konkretów i rzeczywistych korzyści dla gminy.Czy Pan też nie głosował czasem za uchwałami które zaciągały dług na liczne inwestycje – place , skwery ,park ,itp. w poprzedniej kadencji ??Teraz mamy efekt- na nic gmina nie ma

 24. Czy nie warto byłoby pójść za ciosem i dotrzeć do dalszych losów sprawy dotyczącej interwencji Pana Kacpra .
  Czy sprawa zakończyła się jedynie usunięciem fotki i odwołania ,,Dni Spódnicy,, ?
  Jak sprawa wpłynęła na dalsze losy samorządu i ich pomysłodawców ?
  Jakie są reakcję i relacje młodzieży w stosunku do pomysłodawców po ,,aferze,, ?
  Jakie zostały podjęte działania grona nauczycielskiego w stosunku do pomysłodawców i samego samorządu ?
  Czy może to koniec samorządności , uśmiechu , zabawy i wolności ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj