Strona główna Sport i rekreacja Długo wyczekiwane zwycięstwo

Długo wyczekiwane zwycięstwo

961
3

W sobotnie popołudnie Zjednoczeni Trzemeszno podejmowali Pogoń Nowe Skalmierzyce, która zajmowała wysokie 5 miejsce w IV-ligowej tabeli. Mimo to, po pięciu porażkach z rzędu, Zjednoczeni w końcu wstali z kolan i pokonali rywali 3:0.

Był to mecz walki z obu stron, ale to w szeregach naszego zespołu było widać większe zaangażowanie związane z chęcią zmazania plamy z kilku poprzednich spotkań. Pierwszą sytuację nasi zawodnicy mieli już w 4. minucie, jednak nie potrafili jej wykorzystać. Przez większą część pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany z okazjami po obu stronach. Ani trzemesznianie, ani piłkarze z Nowych Skalmierzyc nie potrafili jednak wykorzystać swoich szans.

Na uwagę zasługuje też dobra postawa tego dnia w bramce Zjednoczonych Tomasza Wachowiaka, który kilkukrotnie bronił groźne strzały gości. Do przerwy było bezbramkowo, ale już w pierwszej akcji doskonałej okazji do wyjścia na prowadzenie nie wykorzystali zawodnicy Pogoni. To się na nich zemściło, gdyż w odpowiedzi chwilę później Mateusz Kaczor doskonałym podaniem uruchomił Kamila Wysockiego, który minął bramkarza Pogoni i umieścił piłkę w pustej bramce wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie.

Później inicjatywę przejęli goście, a Zjednoczeni wyczekiwali na swoją okazję. Było kilka groźnych sytuacji przyjezdnych ale można powiedzieć, że szczęście w końcu dopisywało trzemesznianom. Cierpliwość się opłaciła, gdyż wyraźnie dążący do wyrównania goście nadziewali się na coraz groźniejsze kontry, a po jednej z nich faulowany w polu karnym był Błażej Matysiak.

Sędzia wskazał na 11-metr i rzut karny na bramkę zamienił ponownie Wysocki. Była to już 90. minuta, więc zwycięstwo było bardzo blisko. Konsekwencja nagrodziła zawodników z Trzemeszna jeszcze raz. W 92. minucie kolejna groźna kontra i pierwszą bramkę w barwach Zjednoczonych strzelił Mateusz Kaczor ustalając wynik meczu na 3:0.

Było to bardzo potrzebne zwycięstwo, które mamy nadzieję podniesie morale naszych piłkarzy i zaczną oni zdobywać potrzebne punkty znacznie częściej niż w ostatnim czasie.

(Zjednoczeni)

3 KOMENTARZE

    • jeżeli ktoś wykazuje chociażby podstawowe zainteresowanie to wszystkie informacje odnośnie meczów ligowych są na stronie klubu więc proszę nie pisać bzdur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here