Strona główna Różne „Dino” w Trzemesznie i Kruchowie?

„Dino” w Trzemesznie i Kruchowie?

25855
56

Dwa sklepy sieci „Dino” mogą powstać w niedługim czasie na terenie naszej gminy. Firma wystąpiła o wydanie stosownych dokumentów do Urzędu Miejskiego.

Jeden ze sklepów zaplanowano naprzeciwko targowiska przy ulicy Mogileńskiej. Obecnie teren ten jest nieużytkowany i porośnięty drzewami oraz krzewami.

Przypomnijmy, że w 2018 roku ta sama sieć zamierzała wybudować market przy ulicy Zielonej. Wówczas to radni nie zgodzili się na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego o co wnioskował inwestor. W przypadku terenu obok targowiska sytuacja wygląda inaczej. Plan zagospodarowania przestrzennego miasta przewiduje powstanie tam obiektów handlowych.

Druga lokalizacja, którą zainteresowana jest firma „Dino” to działka naprzeciwko przedszkola w Kruchowie.

Nie udało nam się uzyskać bardziej szczegółowych informacji w siedzibie spółki. Odpowiedzialna za kontakt z mediami Ewa Wojtysiak poinformowała nas tylko, że władze sieci nie informują o swoich zamierzeniach co do przyszłych inwestycji.

56 KOMENTARZE

 1. Po co kolejny market? Dosyć jest sklepòw w Trzemesznie .Szkoda tych drzew i widoku dla kolejnej,nieprzemyślanej inwestycji.

   • Nie, no pewnie, najlepiej wszystko wybetonować, wyciąć wszystko; park baba, nad jeziorem, do cmentarza, wokół jeziora kościelnego. Całe miasto jak plac czerwony-Cegielskiego
    Bądźmy normalni…

  • A jaki to tam jest widok ciekawy oprócz tych nieuporządkowanych krzaków? Co innego gdyby jakiś ładny, faktyczny skwer zrobić bo jak na razie tylko lądują tam śmieci, stare lodówki itp.

 2. Zgoda była podejmowana w sposób otwarty czy tzw cichaczem? Bo nie słyszałam konsultacji społecznych czy mieszkańcy chcą takiej inwestycji. Ok 200 metrów 3 markety plus targowisko? Mnie się nie podoba takie nagromadzenie. Panie burmistrzu dlaczego pan nas wcześniej o czymś takim nie informuje? Opowiada nam pan przy każdym spotkaniu publicznym na okrągło banały natomiast o ważnych sprawach post faktum? Kiedy się pan zabierze za faktyczne sprawowanie urzędu, nadzór nad jednostkami podległymi? Bo ja jako szary mieszkaniec takich działań prawie nie zauważam! Proszę mnie przekonać, że pan jest burmistrzem a nie bywa w czasie nagłej potrzeby.

 3. Jest takie coś co mianowicie gmina ne wyda pozwolenia w tym miejscu bo w pobliżu już istnieją duże sklepy budowa następnego miała by negatywny wpływ na kondycję i funkcjonowanie tych sklepów co istnieją takze właściciele Twój Market i Biedronia pozostalych sklepow moga zglosic zbiorowy sprzeciw

  • Olać te sklepy, gdzie cena i jakoś produktu jest guzik warta. Gdzie w Kruchowie za zupkę chińską zapłacę 3 złote, to w markecie 99 groszy… Itd.

 4. dziura na dziurze w tym calym trzemesznie, powinno wszedzie pomontowac znaki 30km/h

  Bedac z kolei kolo sklepu 24/h zaobserwowalem w ciagu 30 min 3 szambiarki dosc potezne – czyli leją
  Szambiarki maja ograniczenie 20km/ czy 40 nie pamietam ale nie przestrzegają tego ograniczenia moze policja by sie tam przydala a jak dziecko ze szkoly wyleci to zahamują ??

  • Komentarz z du*y urwany… W tej kwestii to policja musiała by stać non stop a wiadomo że nie możliwe to. Ale z drugiej strony kasy niby nie ma na naprawę dróg a na kolejny kiepski market zawsze się znajdzie..

   • Przecież To nie gmina zapłaci za wybudowanie kolejnego marketu? Napiszę więcej, jeszcze będzie miała z tego tytułu korzyści w postaci podatki oraz dodatkowych kilkanaście miejsc pracy dla kobiet . Mama tylko nadzieję że gmina wydzierżawi te tereny A nie sprzeda. Więc o czym Ty człowieku piszesz? Widać że się nie znasz na ekonomii i gospodarce. Jedyny minus to taki że kolejne małe sklepy poupadają ale tym się nie martwię bo ceny mają z kosmosu i staram się tam nie robić zakupów.

 5. Jeśli chodzi o ul.Zieloną-to mieszkańcy nie chcieli sklepu ” Dino”!!Za duży ruch byłby na tej ulicy,samochody z towarem musiałyby podjeżdżać!!

 6. Tak każdy narzeka, a jak już powstanie Dino to ku***** kolejki będą i to będą wchodzić ludzie którzy teraz najwięcej narzekają . A druga strona medalu czy biedronka jest jakas rewelacyjna? Bynajmniej tu w Trzemesznie? SYF NIE MIŁA OBSŁUGA GWIAZDY NA KASIE ROZLANY OLEJ CENY NIE POD WŁAŚCIWYM PRODUKTEM…. I JESZCZE REKLAMACJI NIE PRZYJMUJĄ BO PRZEPISÓW NIE ZNAJĄ. Także czekam na Dino … 🙂

  • Biedronka w Trzemesznie to syf i kiła. Wystarczy podjechac do Gniezna zeby zobaczyc jak wyglada normalny sklep tej sieci. Towar rowno poukładany, czysto i przede wszystkim jest dosyć rąk do pracy. W Trzemesznie tego nie ma. Panie nie wiedza w co ręce wlozyc czy wyciągać chleb, wykladac towar czy leciec na kase bo dziadyga jeden z drugim nie potrafi 2 minut postac i poczekac na swoja kolej.

   • Gdzie niby normalna Biedronka jest w Gnieźnie? We wszystkich jest syf i burdel z cenami. Chyba że masz na myśli tą na Roosevelta, ale to tylko w miarę porządek jeszcze tam jest bo świezo po remoncie.

 7. A jaki to tam jest widok ciekawy oprócz tych nieuporządkowanych krzaków?
  hmmm a może w tych krzakach są pożytki dla pszczół i innych owadów
  ale co tam lepeij wyciac wszystkie drzewa krzaki wydac zgodę na market kolejną żwirownie , wysypisko
  by żyło sie lepiej …

 8. Gdyby w tym miejscu , i dalej aż do jeziora, zagospodarować ten teren, byłby ładny park w środku miasta prawie. Rzeczka, mostki romantyczne,może jakiś staw wykopać, drzewa, alejki, trasy do biegania, ławki dla odpoczywających w cieniu…..
  Pewno, że sprawy własnościowe może niełatwe, ale jak się mocno chce, to się uda.

  • Dużo pieniążków jeszcze na to potrzeba, ale jak się Tobie chce to ścieżki już możesz wydeptywać bo ścieżka wzdłuż smrodzianki by się przydała – to akurat nic nie kosztuje. Nawet możesz zwołać ludzi i razem możecie zadziałać… no chyba że Ty z tych co „niech ktoś coś”

 9. Popieram pomysł na to żeby powstało Dino ale nie w Trzemesznie ponieważ tam sklepów do wyboru jest sporo, a w takim Kruchowie bardzo dobrze taki market się przyjmie bo Wieś ma sporo mieszkańców! zresztą nie chodzi tu tylko o mieszkańców kruchowa, ludzie z sąsiadujących Wsi będą miały lepiej żeby zrobić zakupy w Kruchowie niż jeździć do Trzemeszna gdzie w takiej Biedronce kolejki są nie możliwe, Popieram pomysł na kruchowo ale nie Trzemeszno!!!

 10. Wkrótce na koncie miasta pojawią się 3 mln pln. Nikt nic nie pisał, że toaleta publiczna by się przydała. Biedronka ani twój markt takich przybytków nieposiadają a spędzamy tam mnóstwo czasu. Chodzi o dzieci – jakieś przewijaki czy cuś.

 11. Mam nadzieję że ten sklap chociaż będzie miał swoje pojemniki na śmieci a nie tak jak sklapy na blokach wrzucają do pojemniku przy bloku i to jeszcze bez segregacji a zaś się mieszkańców goni o segregacje

 12. Każdy market będzie miał wzięcie w którym kasjer siedzi przy kasie. Cztery kasy jedna działa. Jak wku….. e kolejki osiąga zenit, dzwonek i… zapraszamy do kasy nr… Daleeeko nam do zachodu!

 13. Nic nie ma w tej dziurze burmistrz nie robi nic totalnie aby było lepiej przydałoby się kino basen kręgielnia kto na niego głosuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj